Rozhovor 31.01.2024 Hoväda.sk - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
Alan Rohan

HOVÄDA.SKNašim cieľom je, ako povedal staroafrický kmeň "dostať ľudí do varu"! A ochutnat.
Po nějakém čase, dalo by se snad říci i lehčího spánku se tato punková stálice ze Slovenska rozhodla opět se do všeho opřít, a dát o sobě vědět. Pojďme do nich.


 

Alan – Ahoj Hoväda, dobře že na sebe opět upozorňujete.

 
Sandokan - Nazdar bratia a sestry z CZ. Upozorniť treba, veď prichádza nová sezóna.

Alan – Pár klasických otázek, pokud vás lidé neznají. Od jaké doby existujete?


Sandokan - Kapela vznikla v júni (červen) 2008 za splnu mesiaca a vitia vlkov :D

Alan – Hoväda.Sk za dobu svého trvání, kdo byl na začátku, a kdo tvoří skupinu dnes?


Sandokan - Zakladateľom a pôvodným členom je spevák Doxa. Kapela prešla výraznými zmenami na všetkých postoch. Najdlhšie zostávajúcimi členmi sú bubeník Filipko (Miky) a gitarista Sandokan, ktorý pôvodne doplnil kapelu ako druhý gitarista. Na basu už 5 rokov drtí Kečup a najčerstvejším členom je gitarista Slimo.

Alan – Hrají členové skupiny ještě v jiných kapelách souběžně?


Sandokan – Až na gitaristu Slima nemá v súčasnosti žiaden člen vedľajší projekt. V minulosti sme všetci hrávali aj v iných kapelách, ale Hoväda.sk nám už určili priority :P

Alan – Krom Slovenska jste se dostali i jinam si zahrát? Česko, Polsko, Maďarsko? A pokud ano kde to bylo?


Sandokan - Hráme výhradne na Slovensku a v Českej republike. Keďže spievame po slovensky, tak je jazyková bariéra problémom. No radi by sme si zahrali pre naše komunity žijúce napríklad vo Veľkej Británii.

Alan – Vzpomínky jaký koncert, jaké vystoupení pro vás bylo top? Klidně pro každého člena kapely jiné.


Sandokan – Rovnako sa bavíme na malých, ako aj veľkých stejdžoch, ale za zmienku určite stoja na Slovensku: Slížovica, Tanec Slnka, Cibula fest a motorkárske zrazy. Obzvlášť radi hráme v CZ, nakoľko české publikum vie neskutočne „pařit“. Vlani sme si užili Kamenité Čas rock fest, na ktorý sa tešíme aj tento rok.

Alan – Na rok 2024 album nepřipravujete, ale měli bychom zde tři hlavní zářezy Hoväda.Sk – tak jako první je venku klip. Co k němu napíšeme? Co řekneme?


Sandokan - Čože si sa pýtal?! Zabudli sme.. To vieš.. Hosipa :P ..ale nie, text pesničky vznikol ako väčšinou – zo životných situácií.. Klip sme točili v domácich podmienkach na naše mobily a napriek tomu sme sa na ňom dobre zabavili  Do začiatku festivalovej sezóny chystáme ešte jednu letnú pesničku do štýlu reagge a možno ešte na jeseň niečo, ako základ ďalšieho albumu, ktorý snáď uzrie svetlo sveta v roku 2025.

Alan – Další dvě akce jsou v přípravě. Co to bude?


Sandokan – 27.1. začíname v Ostrave v Club Garage. Potom vo februári (únor) na motorkárskom plese. Na sezónu máme pripravených viac koncertov o ktorých sa postupne dozviete na našej FB stánke, alebo na pripravovanom webe.

Alan – Hele vtipné příhody z natáčení? Kdo z vás dělá na plastické chirurgii?


Sandokan - No evidentne sme sa viacerí minuli povolaním, ale plastický chirurg v klipe je náš bubeník – povolaním automechanik. Tých vtipných príhod sme zažili viac, ale najviac sme sa asi nasmiali na prirovnaní pŕs k hruškám.

Alan – Nějaké další vtipné zážitky z hraní?


Sandokan – Väčšina našich zážitkov je spojená s požívaním alkoholických nápojov, takže si ich zväčša musíme navzájom pripomínať :D Dobré zážitky sú taktiež z pódií, kedy spevákovi Doxovi vypadne text, alebo sa niekto pomýli a musíme to uhrať tak, že to tak malo byť :P

Alan – Jak jsem (jsme) řekli, na rok 2024 očekáváme …..... to jsme už řekli. Kde můžeme očekávat Hoväda.Sk na letošek při hraní?? Česko/Slovensko a asi dejte 1e nto největší.


Sandokan - V CZ to bude jednoznačne Kamenité Čas rock fest, kde si zahráme pred Visacím zámkom. Na Slovensku Cibuľa fest a Zraz motorkárov na Zemplínskej šírave.

Alan – 2024 Mimo Česko-Slovensko, máte ještě cestu někam jinam do zahraničí?


Sandokan – Koncerty nie, skôr dovolenky :D

Alan – Každý sám za sebe. Rok 2024 hraní kam se nejvíce těšíte a proč? A ano víme těšíte se nejvíce všude.


Sandokan - Ako sme už spomínali, najviac sa tešíme:
Kečup: Na Visací zámek na Kamenitém
Doxa: Motozraz Drienok – stretnem tam veľa známych a kamošov
Slimo: Na Vader na Kamenitom, ktorý neuvidím :D
Miky: Cibuľa fest
Sandokan: Na Motozraz Drienok, na ktorý pôjdeme s Doxom na motorke a vrátime sa až v nedeľu :P

Alan – Díky za rozhovor. A někdy se snad sejdem na větším festu.


Sandokan - Alan, ďakujeme za rozhovor. My sa s Tebou radi stretneme kdekoľvek: ;) S pozdravom

Hoväda.sk
Doxa - spev
Miky - bicie
Kečup - basa
Slimo - gitara
Sandokan - gitara
Návrat na obsah