Reportáž 07.-08.07.2023 South of Heaven - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
Lenka Machuldová

SOUTH OF HEAVENSouth of Heaven Open Air, 07. - 08.07.2023, obec Zbytiny, Šumava
Druhý zdařilý ročník

   
 
O víkendu se prostory lomu v obci Zbytiny  (centrální Šumava) rozechvěly zvuky kytarových sól, rytmus diktovaly rázné údery bicích a lomem se nesly hlasy celkem 22 různých kapel z Čech i zahraničí. Ano, proběhl druhý ročník South of Heaven a tady je krátký přehled z prvního i druhého dne festivalu.

O zahájení se postaraly Zbytinské Baby, v průběhu odpoledne vystoupily kapely Scorzonera, Pyromann, Never Fall, Arthemion. Prvním zahraničním hostem byla heavy power metalová kapela Crystallion z Německa,  která předvedla skvělou energickou a kontatkní show. Po nich zahráli Odraedir a se soumrakem ovládla stage původně ruská (Sibiř), nyní už česká, kapela Welicoruss. Rozjeté publikum ve varu udrželi Arawn  a celý večer vyvrcholil vystoupením legendy Törr.

Více fotek budu postupně doplňovat do galerie a samozřejmě je najdete i na stránkách South of Heaven.

Druhý den festivalu South of Heaven začal na můj vkus poměrně brzy, už 9:55, vystoupením místní kapely Side Inpact. Dopoledne patřila stage kapelám DLD a Soul Massacre. Krátce po poledni vystoupili punkoví Vixlaivant a to byla tedy pořádná jízda, neskutečná energie. Následovali Newspeak a  punk-metalová parta z Husince (Na)Plech. Famózní nástup na scénu předvedli Vanaheim, hrající melodický rock-metal s vikingskou tématikou. Byli pro mě překvapením dne. Následovali polští Nenufar. Všechny lidi z lavic a židlí zvedli havířovští Solar System. Atmosféra byla neskutecná a oproti loňsku to bylo bez deště. Brněnští Progres 2 zklidnili horké metalové hlavy svým artrockem a přenesli nás na vlnu naprosté pohody. Na scéně jsou už neskutečných 55 let!  Libanonská kapela Phenomy nás během mžiku vrátila zpět na vlny metalu. Následovala turecká blackmetalová Moribund Oblivion a večer uzavřeli G-Rock z Vimperka.

Všem děkujeme za ůčast – hlavní poděkování patří pořadatelům a lidem, kteří se podílí na tomto festivale. Bez nich by vlastně nic ani neproběhlo. Pokud bůh dopustí, i motika spustí, a další ročník 2024 v centrální Šumavě bude pokračovat.

Více fotek budu postupně doplňovat do galerie a samozřejmě je najdete i na stránkách South of Heaven.
 
Návrat na obsah