Reportáž 16.06.2023 Veľká Slatina - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
Dominika Šimová • Pavel Šimo (foto)

VEĽKÁ SLATINA 2023HDP, D.A.R.S, KONFLIKT, HEĽENINE OČI, KREYSON, HORKÝŽE SLÍŽE
16.6.2023 - Zvolenská Slatina, Olympic Fields - Futbalové ihrisko

  
 
Po vlaňajšej CZ-SK jazde pod názvom Veľká Slatina 2022, na ktorej sa predstavili Alkehol, Torr, ale aj borci Traktor, sme sa 16. júna dočkali aj edície 2023, tento krát zameranej viac na domácu tvorbu. Čo z tejto ponuky nás najviac oslovilo sa dočítate v nasledujúcich riadkoch a atmosféru samotnú nasajte z našej fotogalérie.  

Ja osobne musím na úvod konštatovať, že myšlienka toho, mať na strednom Slovensku miesto, kde by sa pravidlne mohli organizovať aj väčšie akcie, je úžasná. Vždy sme totiž museli cestovať min. 200 km (a viac!), aby sme si mohli užiť parádne akcie. Aj keď to možno niekomu nevonia, pretože Zvolenská Slatina isto neznie ako Bratislava, či Viedeň, no na druhej strane jeden z najväčších metalových festivalov vôbec sa koná pri nemeckej dedinke Wacken, de facto na poli. Tak v čom je potom rozdiel?! Ale poďme k veci.

Piatkové výstrahy pred búrkami sa nenaplnili, futbalové ihrisko sa pekne zapĺňalo od skorých popoludňajších hodín a s malinkým meškaním si všetci návštevníci mohli vychutnávať celú škálu toho, čo slovenská rock-punk scéna ponúka. HDP, KONFLIKT či DESMOD 2, ako to ja nazývam boli v úlohe ´zahrievačov´s ale už aj tak relatívne slušnou náladou všetkých prítomných. HEĽENINE OČI som mala možnosť vidieť prvýkrát a poviem, že asi ani nie posledný. Vtipná či trefná show vyváženej hudby, veľmi dobré. Tancovačka ako z veľkej knihy. KREYSON, Láďa, čo povedať. Osobne nie celkom moja šálka kávy, v každom prípade dnes už vari aj legenda od bratov Čechov má u nás jednoznačne veľa priaznivcov a tí si určite mohli prísť na svoje.

HORKÝŽE SLÍŽE ja osobne považujem za jednu z najlepších predovšetkým živých kapiel spomedzi toho, čo doma máme. Videla som ich už veľa krát a ani jedna show sa neopakovala. Skvelý a vtipný nástup, tento krát sa Kuko zahral na Rockyho Balbou a set otvoril v boxerských rukaviciach boxujúc v ringu na skladbu Eye of the Tiger. Celý dav bol od toho momentu jeho. ´Fekšuej veri mač´ či ´kontinju´ - pokračujeme boli jeho hlášky pomedzi skladby a v tomto momente už pomerne slušný dav spieval Maštaľ, Logickú hádanku, A ja sprostá, Vlak, LAG song a mnohé ďalšie novšie aj staršie veci. Na pódiu nechýbal ani bicykel. Atmosféra bola fantastická a myslím, že bolo jasné, kto bol pre tento večer headliner.

Osviežiť ste sa mohli v relatívne slušnej ponuke stánkov, ceny určite nelámali rekordy a že ich bolo dosť potvrdzuje aj fakt, že viacerí návštevníci sa len tak ležérne povalovali rovno pod pódiom no ale ako sa povie, proti gustu… Zakúpiť ste si mohli aj pomerne rozsiahly merch kapiel. Za mňa to bola veľmi vydarená akcia a som zvedavá čo nám prinesie edícia 2024.
Návrat na obsah