Reportáž 19.05.2023 The Hellfreaks, Rocket Engines - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
Alan Rohan

THE HELLFREAKS, ROCKET ENGINES

19.05.2023, Klub 007 Strahov (CZ)

 
 
V pátek večer se v ikonickém undergroundovém klubu Klub 007 Strahov rozpoutalo punkové šílenství. Vystupovala zde maďarská punkrocková kapela Hellfreaks z Budapešti, která svým energickým vystoupením vytvořila explozivní atmosféru. Předskokanem byla česká rock'n'rollová kapela Rocket Engines, která funguje v různých sestavách od roku 2004 a jejich styl odráží vlivy umělců jako Mötorhead, Jimi Hendrix, Iggy Pop nebo AC/DC.

Rocket Engines odstartovali svou show před poloprázdným klubem, avšak to jim vůbec neubralo na energii. S hutným a těžkým zvukem kytar a bicích spolu se silným vokálem nenechali nikoho v klidu. Neztratili by se ani na větších festivalových pódiích.

Postupně se klub začal plnit a na scéně se objevili Hellfreaks, s charismatickou zpěvačkou Shakey Sue v čele. Kapela byla založena v roce 2009 a začínala s psychobilly hudbou, která měla přímočarý rytmus a tematicky se inspirovala horory, což se odráželo i ve videích. Po vydání alb "Hell, Sweet Hell" a "Circus of Shame" následovala dočasná pauza. V roce 2015 se vrátili v nové sestavě s tvrdším punkovým až hardcoreovým pojetím.

Na současném turné představují novou už pátou desku Pitch Black Sunset. Je nezbytné vidět Hellfreaks naživo, protože Shakey Sue neustále zapojuje fanoušky do akce a vtahuje je do centra dění. Shakey Sue nenechá fanoušky chvíli odpočinout. Před pódiem se divoce pogovalo až kapky zlatavého pivního moku opouštěly sklenice a vytvořili na podlaze lepkavou směs. Po poslední písni bylo na kapele znát, že i oni si koncert náležitě užili, což Peggy Sue a Jószef (kytarista) potvrdili při děkovačce.
 
Celkově lze říci, že vystoupení Hellfreaks v Klubu 007 Strahov bylo skvělým příkladem toho, jak punkové hnutí stále nalézá své místo v srdcích a myslích lidí. Je to žánr hudby a životní styl, který nadchází generace po generaci a neustále nabízí nové zážitky, inspiraci a prostor pro vyjádření svobody.
Návrat na obsah