Reportáž 04.06.2022 Alkehol, Traktor, Torr, Motorscream Project - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
Dominika Šimová • Pavel Šimo (foto)
ALKEHOL, TRAKTOR, TÖRR, MOTORSCREAM PROJECT
 
04.06.2022 - Areál futbalového ihriska, Zvolenská Slatina
 
 

Prvú tohtoročnú júnovú sobotu sme sa po 7 mesiacoch opäť vrátili do Zvolenskej Slatiny na ďalšie open air podujatie. Tentokrát sa slovenským fanúšikom predstavil trojlístok českých legiend - ALKEHOL, TRAKTOR a TÖRR doplnený o slovenský projekt nazvaný MOTORSCREAM PROJECT.

 

Sobota v centre Slovenska nás privítala mimoriadne pekným, už vlastne letným počasím. Po otváracej show Motorscream Project sa nám jedna po druhej predstavovali české dnes už určite možno povedať legendy. Torr odpálili svoj set nadupaný klasikami, ale aj novými vecami. Audiovizuálny zážitok doplnený plameňmi sa miestnemu davu určite páčil, čo bolo vidieť aj na reakciách publika. Traktor bolo pre mňa asi najväčšie prekvapenie. Nielen hudobne, ale ich show prešpikovaná pyrotechnikou ma naozaj prekvapila. Miestami som mala pocit, že som na koncerte kapely svetového formátu. Skutočne sa bolo na čo dívať, čo určite potvrdzuje aj naša rozsiahla fotogaléria. Kapela prišla predstaviť nový album, no nechýbali ani staršie pecky. Táto kapela má u nás doma poriadne veľkú fanúšikovskú základňu a dokonca vlastný fanklub, ktorý s nimi po koncertoch pravidelne cestuje. Tak snáď sa páni cítili ako doma. Alkehol už tiež predstavovať nikomu nemusím a sobotný koncert to len potvrdil. Neskutočná atmosféra okorenená o parádne vizuálne ´efekty´ a skvelú náladu fanúšikov a overené hity k tomu.

Letná koncertná sezóna otvorená, klobúk dolu pred organizáciou, ktorá bola na výbornú a priaznivci českej rockovej tvorby si tento deň užili naplno, čo viac dodať. Kto nebol, môže ľutovať.
Návrat na obsah