Recenzia 02.04.2022 The Mothman Curse - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
Dominika Šimová • 8/10

THE MOTHMAN CURSE - Lie Part 1


Talianska kliatba motýlieho muža, kapela The Mothman Curse, sa vracia s tretím dejstvom pomenovaným Lie Part 1. Túto relatívne mladú kapelu sme vám predstavili po prvý krát ešte v roku 2020, keď sme sa venovali ich druhotine The Curse. Dnes by sme radi predstavili novinku.

Talianska úderka si pokračuje vo svojom nastavenom smerovaní, to mi bolo jasné od prvej skladby, ktorá nasleduje po cirkusovom intre. A možno by som povedala, že ešte pridali na obrátkach a album pôsobí ešte tvrdším dojmom. Nahrávka  na vás valí agresívne gitary a bicie bez prestávky od začiatku až do konca. Skladby však majú nápad a myšlienku, jednoznačnú rytmiku a dynamiku. Nemôžem si pomôcť, viem, že presne toto som napísala aj pred dvomi rokmi, no chalani vôbec neznejú európsky a práve to je to, čo sa mi na tejto kapele páči a mimoriadne im to sedí. Ako bonusy na albume nájdete aj pár nanovo nahratých skladieb z prvého albumu Hope, čo poteší priaznivcov kapely, ktorí sú s ňou od úplných začiatkov.

The Mothman Curse určite napredujú a je potrebné podporiť aj mladé kapely. Navyše album sa vyznačuje veľmi dobrým zvukom a ak inklinujete k hudbe, ktorej atmosféra smeruje za veľkú mláku, tento album ´made in Italy´ určite neobíďte.
Návrat na obsah