Rozhovor 27.11.2023 The Black Academy - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
Alan Rohan

THE BLACK ACADEMY


The Black Academy modern rock není na hudební scéně ani 10 let a už sklízí velký obdiv pro jejich tvorbu. S touto skupinou bychom se měli (snad) v roce 2024 setkat na koncertech v Česku i na Slovensku, festivaly nevyjímaje.


 

Alan – Ahoj Gregory a všichni ostatní.


Gregory - Ahoj Alane, rád tě poznávám. Děkujeme, za tvůj zájem!

Alan – O kapele jsem měl už kratší povídání v článku. Mohli by jste opět něco málo o sobě říci?


Gregory – Ano. Jsme deathrocková kapela ze Švýcarska. Kapelu jsme založili v roce 2015. Vydali jsme první album jsme vydali v roce 2016 „DeadSuperHeroes“, trvalo nám 6 let, než jsme vydali druhé oficiální album „The Devil’s Home“ (2022). Tak dlouho to trvalo z důvodu, stálého hledání spoluhráčů. K projektu bylo velmi těžké přesvědčit lidi, aby se k nám přidali, protože byl svět v té době v konzervě (uzavřen). Po dlouhém hledání jsme konečně postavili silnou a motivovanou skupinu. Nyní společně pracujeme na třetím albu, o kterém si myslím, že bude to nejlepší, co kdy uděláme.

Alan – Ono když se řekne modern rock tak to může být i trochu zavádějící, a vy ve své tvorbě nemáte jen rockovou tvorbu. Vy toho pojíte mnohem více, lze zde slyšet prvky metalu, ale i hard core.


Gregory – Velmi trefné. Proto tomu rád říkám Deathrock. Napsal jsem na naší YouTube stránce, že jsme úplně první deathrocková kapela na světě, protože si myslím, že tohle je nejlepší způsob, jak někomu vysvětlit, jak zní směs emo, punku, rocku, metalu, hardcore a pop music jako celek.

Alan – Vaše prvotní cesta byla dost namáhavá aby jste se zviditelnili, protože vše na začátku své kariéry jste si dělali sami. Zařizování koncertů, vydání prvního alba atd …. Popiš nám tuto cestu.


Gregory - Byly to obrovský tlaky, všechno bylo hodně těžké. Lidé by mě nazvali bláznem nebo mi řekli že všechno, čeho jsem se snažil dosáhnout, bylo nemožné atd. Ale nakonec tajemství úspěchu podle mého osobního názoru je vytrvalost. Nikdy byste neměli přestat, nebo nikdy neposlouchat nikoho, kdo se o to pokouší a strhl by vás dolů, pouze poslouchejte a řiďte se svými vlastními myšlenkami, protože vaše mysl je to jediné, která ví lépe než kdokoli jiný, čeho se v tomto životě snažíte dosáhnout. Tak ji poslouchejte. Měl jsem i  pár zábavných momentů, ale většina mých vzpomínek dnes připomíná  pot a slzy, které jsem do tohoto projektu vložil. Jsem rád, že konečně vidím, nějaké výsledky a hlavně jsem moc rád že pracuji s těmito neuvěřitelnými lidmi, kteří tvoří současnou the Black Academy.

Alan – I když jste neměli jak se říká na růží ustláno. Tak jste si zahráli v poměrně krátké době se spoustou známých kapel, a i první album sklidilo vřelé přijetí.


Gregory – Ano, ano! Líbí se mi, jak šíleně zní naše první album, písničky z tohoto cd mě rozesmějí pokaždé, když je poslouchám. Připomínají mi všechnu vášeň a motivaci, kterou chlapec se snem může mít, je to moc hezké.

Alan – Jen namátko, zběžně, s jakými kapely jste si zahráli. A jaké pocity z toho hrát s nimi máte?


Gregory - Hráli jsme s Prophets of Rage, The Kooks, Crystal Castles a dalšími, bylo to velmi zábavné! Teď už se vlastně nemůžeme dočkat, až budeme sdílet pódium s ještě více kapelami, prostě milujeme to, co děláme. Nejlepší práce na světě!

Alan – Po této dřině, zviditelnit se. Všimli si vás v Kanadě. Tady bys toho mohl napsat více. Šlo jen o kontrakt podepsat smlouvu na album (alba), nebo i možnost zahrát si v Kanadě?


Gregory - Takže po letech a letech hledání jsem se seznámil s Tiziana Hurd, majitelka Sol Music records. Ona,  nám v poslední době hodně pomáhá a musím přiznat, že opravdu ví, jak vše funguje, takže jsem velmi rád, že máme tuto příležitost spolupracovat. Nyní stále mluvíme každý den, o tom, jak ještě více vyrůst, a vždy se snažíme, abychom se něčeho dalšího chytli, plánujeme budoucnost kapely, což je úžasné!

Alan – V poslední době jste se dostali i k promoterum, booking agentům. Se kterými spolupracujete? A máte od nich už odezvy na hraní v roce 2024?


Gregory – Spolupracujeme samozřejmě s Tizianou a Klausem Strackem z Ksmusic Booking. Ano, máme už nějaké odezvy. Máme pár koncertů a festivalů na rok 2024 zarezervované. Budeme na TopFest na Slovensku. Jsme nadšení, že tam můžeme hrát, nemůžeme se dočkat, až bude celé turné kompletní!

Alan – Jen z doslechu, nemusí být pravda. Vy by jste měli snad jet v létě po celé Evropě a dokonce navštívit i mou domovinu / Česko + Slovensko. Co je na tom pravdy?


Gregory - To je pravda, jdeme za tebou, Alane! Doufáme, že se ti bude líbit!

Alan – Na rok 2024 pokud se nepřihodí nic závažného a pojedete po Evropě. Budete mít s sebou nové album? LP – CD – MC?


Gregory – Ne, chceme odehrát naše poslední album „The Devil’s Home“, protože jsme k tomu stále neměli příležitost, toto album představit. Chceme, aby si to lidé užili. Pokud jde o nové v pořadí třetí album, chceme ho vydat až po turné, ke konci roku 2024. Ať je ještě lepší než album druhé.

Alan – Pokud se nechá porovnat mezi prvním a druhým albem. Tam byli odlišnosti. Třetí deska bude opět po hudební stránce odlišnější? Obě alba se mi líbí, první mě oslovilo více – to je jen můj vjem.


Gregory – Jednou jsem se zeptal přítele : „Proč se některým lidem líbí první album víc než to druhé Tedy to naše druhý je prostě lepší!“ a on jen odpověděl: „Chutě jsou chutě.“ Což dává velký smysl, protože i mě se také náhodou líbí alba první více než nové, od některých kapel. 1akt o prostě je! Ale ano, na našem třetím albu mám pocit, že to opravdu bude hodně velký Deathrock. Je tak unikátní, že jedině tak bude někdo schopen definovat žánr Deathrock! Doslova se nemůžu dočkat, až vám a světu ukážu, o čem mluvím, prostě nejlepší věc, kterou uděláme, slibuji.

Alan – Takže se budeme těšit na léto. Díky za rozhovor.


Gregory – Moc ti Alane děkujeme že sis nás našel.
Návrat na obsah