Rozhovor 18.09.2023 Neocracy - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
 
Alan Rohan

NEOCRACYOtec a syn Pannek plus Franziska tvoří skupinu Neocracy z Německa. Jejich propojení odlišných stylů ve skladbách v jeden celek dávají dohromady velmi zajímavý hudební projekt, který každý asi není schopen pojmout. Ale pokud se do tvorby zaposloucháte aniž by jste si drželi odstup, zjistíte že jsou velmi zajímavou skupinou.

 

Alan – Ahoj všichni ve spolek. Neocracy vznikli v roce 2020? Nebo tomu je trochu jinak?


Volker – NEOCRACY existuje v této konstelaci od roku 2020. Volker již dříve pod tímto názvem vydal dvě alba vlastní produkce. Pro každého bylo zajímavé dělat hudbu pod tímto názvem. Význam NEOKRACIE je slovní hříčka, která znamená „Nová demokracie“ nebo „vláda nového“.

Alan – Eeee jste trojice muzikantů s bubeníkem. Kdo tedy tvoří Neocracy? A kdo je nájemný hráč?


Volker - NEOCRACY tvoří Volker Pannek, Tim Pannek a Franziska Stolze. Volker a Tim jsou otec a syn, Franziska je zpěvačka, která byla v cover bandu s Volkerem. Bereme si nájemné hráče na bicí, není součástí naší kapely. Volker nahrál kytary, Tim hraje na baskytaru a také dělá mužský protějšek ve vokální sekci na albu ‚Pure Organic‘, zatímco Franziska přebírá hlavní ženský zpěv.

Alan – Jak jsme řekli v biografii (kterou si čtenáři mohou najít na našich stránkách) z počátku jste si chtěli jen tvořit hudbu pro zábavu, až déle padlo, že se vám to celé zamlouvá, a nebylo by na škodu založit skupinu a hrát veřejně. Trochu více o tom řekněte i s daty.


Volker – Každý z nás investoval do projektu tolik energie, že jsme měli pocit, že bychom ji neměli veřejnosti zatajovat. Na začátku roku 2022 jsme vydali album Pure Organic, abychom na sebe upozornili. To se nám zatím daří. Současný stav je takový, že jsme nashromáždili dostatek materiálu, abychom mohli začátkem roku 2024 vydat další album a ještě předtím vydáme singl & video z nového alba.

Aaln – 1am ě, jste velmi zajímavou kapelou, která se neuzavřela v jednom hudebním žánru, ale proplouvá. Pokud mírně přimhouřím oko, tak vy vlastně hrajete rock, metal, balady, crossover, punk a lze ve tvorbě najít i rockabilly s country prvky. Huuuustý.


Volker - To je pravda, na Pure Organic je kombinováno několik stylů. Vokální linky Franzisky a Tima se však v písních tak nějak spojují a mají vysoké poznávací značky. Každý člen přinesl na stůl svůj vlastní hudební podklad, cítili jsme, že je cool a fér namíchat oblíbené žánry do všech skladeb.

Alan – Po přečtení pár zinů v Německu kteří o vás psali, tak neuchopení tvorby jim dělá mírný problém, a jsou na rozpacích. Tak já (Alan) v redakci, čím jsem starší, tím to mám raději. Pestrost. A to jsem ochoten vyslechnout i hip hop. Tak co bando, jak to celé zamýšlíte?


Volker – Přijímáme každý názor na naši hudbu. K naší práci přistupujeme velmi kriticky. Produkce vychází i z toho, že pocházíme z různých hudebních oblastí. Například Tim je zpěvák skupiny NuMetal, já (Volker) jsem více zakořeněný v klasickém heavy metalu a také jsem byl mnoho let v cover kapele s Franziskou. Každý člen Neocracy má stejná práva a může se v tomto projektu realizovat. Proč bychom neměli kombinovat žánry? Rozhodně to považujeme za velmi zajímavé a hlavně za to máme pozitivní recenze.

Alan – Ohledně hraní, koncertování. Asi se nedostanete všude, spoustu klubů nebo festivalů jsou ortodoxní a chtějí daný žánr, což je u vás trochu oříšek. Ale pokud posluchač je buď tolerantní, nebo má rád experimentování, přijdete mu vhod. Jak to tedy u vás je? A kam vás jako kapelu nejčastěji zvou?


Volker - Protože nám chybí bubeník, ještě jsme s kapelou nehráli živě. Po našem druhém albu se pokusíme realizovat naši hudbu živě. Myslím si, že existují lidé, kteří jsou dobrodružní a tolerantní a chtějí rozmanitost.

Alan – Za dobu své existence. Kde jste si zahráli, kam jste se podívali? Německo máte projeté? A zahraničí? Třeba Rakousko, Švýcarsko?


Volker – Jak jsem řekl, živé aktivity jsou stále pozastaveny. Pokrytí máme velmi široké, dalo by se říci, že NEOCRACY se hraje v rádiích po celém světě a naše hudba je díky internetu a digitální výměně poměrně často prezentována v časopisech, blozích a podcastech.

Alan – Prvotina, první album máte už nějaký čas venku. Vesměs se na něm pracovalo dost dlouho. Takže přelom 2023/2024 co můžeme očekávat?


Volker - Náš singl „Torment“ plánujeme vydat do konce roku 2023 včetně videoklipu, druhé album by mělo vyjít začátkem roku 2024. Toto album bude obsahovat méně různých hudebních stylů, však nudné nebude, uslyšíte.  

Alan – Vždy pokládám kapelám tuto otázku. Vtipné/veselé momenty skupiny při hraní, natáčení? Ono samo je mírně vtipné, že jste nejdřív hráli, a pak se teprve rozhodli založit kapelu.


Volker - Vždy je legrační, když moderátoři a tazatelé špatně vyslovují název naší kapely, je tomu tak v 80% případů. Jakmile to vysvětlíme, ledy se prolomí, a můžeme spolu neformálně mluvit.

Alan – Česko - Slovensko, znáte nějaké skupiny? Nějaké kluby nebo festivaly?


Volker – O české a slovenské scéně toho moc nevíme. Tim jednou hrál show se svou kapelou This Room Is Alive s kapelou z Prahy, jmenují se Toothwalker, byli to fakt super kluci . Moji (Volkerovi) prarodiče pocházejí z České republiky (z města u Mostu) a pravidelně jsme jezdili na prázdniny do Krkonoš a do Plzně. V České republice se cítíme dobře, milujeme vaše piva a českou česnekovou polévku!

Alan – Jen v kostce, v rychlosti, co můžeme očekávat od Neocracy během ½ roku?


Volker - Pravděpodobně budeme asi za půl roku propagovat nové album a zkusíme to celé udělat tak, abychom už i hráli naživo. Možná je tu i příležitost si zahrát v Česku. Sami jsme zvědaví jak to celé dopadne.

Alan – Díky za rozhovor. A snad v brzku se opět sejdeme.


Volker - Děkujeme Alane, že jsi nám dal příležitost představit se na vašem portálu! Pokračuj v dobré práci!
Návrat na obsah