Rozhovor 17.08.2023 Run Chicken Run - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
 
Michal Roháč

RUN CHICKEN RUNKapela, alebo recesia? Taliansky „kurací“ rockeri sú doma už pomerne známou kapelou a svet sa ešte len chystajú dobyť. V nasledujúcich riadkoch vám už o kapele, albumoch, koncertoch a plánoch  povie viac basgitarista Paolo Scarabotti a prezradil aj recept ako si upiecť chutné kurča.

 
 

Názov kapely je zaujímavý. Ako vám napadol?


Dvaja členovia kapely pracujú v hydinárni. Jedného dňa kurča uniklo z klietok a útekom sa podarilo prežiť až do ďalšieho dňa. Pri 50-dňovom živote je to viditeľné. Takže sa nám páčila filozofia, ktorá je za tým: bežte, bežte, robte vždy to najlepšie a prežijete, ale nezabudnite sa baviť, pretože zajtrajšok môže byť posledný. Je to druh „carpe diem“.

Je to vaša regulérna kapela, alebo len projekt?


Toto je regulérna kapela, ktorú sme založili v roku 2018. Michele, Leonardo a Paolo hľadali bubeníka a po niekoľkých konkurzoch sa do kapely pridal Mirko. Dokonale sa hodí k nášmu štýlu. Žiaľ, musel odísť pre osobné problémy. Po krátkom období so Simone máme teraz na bicie Mattia, ktorý sa tiež perfektne hodí k nášmu štýlu.

Vydali ste tri albumy ktoré majú zaujímavé až vtipné názvy. Povedz nám o nich niečo viac.


Názvy albumov sú navzájom vtipne prepojené. Keď začnete grilovať s množstvom chutných jedál, najskôr otvorte gril; takže „Open the grill“ a začneme našim publikom dávať začiatok dlhého hudobného flámu. Druhý názov je základným pripomenutím: „Don´t forget the wine“ ... nikdy! Žijeme v údolí plnej viníc, všade okolo nás je množstvo zaujímavých a výborných vín, a tak k našim životom patrí aj spoločná zábava a víno. Tretí titul je o miestnom zvyku popíjať s priateľmi po jedle a po káve... „Kill the Coffee“. One… or more drinks. ;)

Kde beriete inšpiráciu do textov na vaše albumy?

 
Naša inšpirácia pochádza z každodenného života. Mnohé z našich piesní sú o ženách, niektoré sú nostalgické a niektoré sú o spoločnosti. Máme tiež niekoľko nezvyčajných piesní, napríklad „Final Rollercoaster“, čo je o nočnej ceste kuraťa do hydinárne. Ale...je to len o kurati? Kto je kura? Je to na tebe.
 

Muziku komponujete spoločne, alebo je to záležitosť jedného či dvoch členov kapely?


Michele skladá všetku hudbu a píše niektoré texty, zatiaľ čo Leonardo a Paolo sa podieľajú na písaní textov. Michele prináša svoje hudobné nápady na skúšku a pracujeme na nich spoločne. Všetci máme podobné hudobné zázemie, takže náš hudobný jazyk je koherentný, výsledkom čoho sú skvelé piesne s minimálnym úsilím.

Koncerty, letné festivaly. Kde všade tento rok ste hrali a budete hrať?


Hrali sme na mnohých miestach a festivaloch v severnom a strednom Taliansku, tiež ako predkapela  skvelým kapelám ako Diamond Head, Chris Slade, Lacuna Coil a Marky Ramone a to sme povedali len niekoľko. Momentálne pripravujeme náš štvrtý album a naším cieľom je priniesť našu hudbu mimo Talianska. Spolupracujeme s našou agentúrou Rock On Agency, aby sa to podarilo.

Okrem muziky určite všetci pracujete. Prezraď aké sú vaše zamestnania. Snáď nie v sektore gastronómie?


LOL viac-menej. Michele a Leonardo pracujú na hydinovej farme, Mattia pracuje ako prírodovedný sprievodca a Paolo je architekt, ktorého baví varenie... a jedenie!

Podľa názvu kapely máte asi radi kura. Daj nejaký dobrý recept, alebo ako si dáš najradšej.


Myslím, že kuracie mäso sa pripravuje viac-menej po celom svete, na veľké množstvo spôsobov a chutí. Normálne sa držíme základov, pečeného kurčaťa so zemiakmi a paradajkami... a nezabúdame na víno! ;).

Vďaka za tvoj čas a máš ešte niečo čo by si rád našim čitateľom odkázal?


Chceme sa poďakovať vám a čitateľom. Usilovne pracujeme na tom, aby sme našu show dostali do Európy, takže ak by ste nás chceli vidieť naživo a zabaviť sa spolu, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom našich kanálov na sociálnych sieťach a my sa k vám dostaneme bleskovo!
 
Príjemnú zábavu!


Návrat na obsah