Rozhovor 04.08.2023 Mulberry Sky - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
 
Alan Rohan

MULBERRY SKYNebeská chuť melodické špíny
Začátkem roku 2019 si tři odvážní pánové a neohrožená slečna osedlali koně a vydali se společně zažít velké dobrodružství. Jednoho jarního večera – slunce sotva vykouklo zpoza obzoru – seděli všichni čtyři spolu s lahví té nejlepší ohnivé vody a filozofovali (znovu) o rozlehlosti vesmíru. Obloha intenzivně zářila, všude voněla moruše červenofialová – což přišlo jako blesk a jejich mise byla splněna: budeme se jmenovat Mulberry Sky.
Od té doby se Catherine van Bruce (zpěv), Lucky Lerchl (baskytara), Simon Petrosa (bicí) a Dom Raygun (kytara) potulují a rozbíjejí svým bluesem nasáklý rock svět.

  
 

Alan – Ahoj bando.


Catherine - Ahoj Alane, moc ráda tě poznávám!

Alan – Máte psáno vznik rok 2019. Jak jste se dali dohromady? Jak jste se našli?


Catherine - To je snadné. Dlouho - opravdu velmi dlouho jsem se nevěnovala muzice. Dříve, na škole jsem zpívala v kapele a byla jsem také aktivní ve sborech. Toto mi moc chybělo. Nakonec jsem sebrala veškerou odvahu a začala s hledáním členů kapely přes Facebook a Instagram, abych založila novou skupinu. Jako první odpověděl Dom, pak se přidali Lucky a Simon. Náhoda vesmíru, řekla bych.

Alan – Před Mulberry Sky jste hráli i v jiných kapelách? Formací?


Catherine - Dom stále aktivně hraje na kytaru s Raygun Rebels. Simon byl bubeník v Inner Mayhem - kapela už neexistuje. Lucky hrál v různých formacích jako Down&Out nebo Sundance River Band.

Alan – Máte rádi Moruše? A co maliny a ostružiny?


Catherine - Haha, velmi dobrá otázka. Moruše jsou v Německu spíše neobvyklé. Proto jsou zde něčím zvláštní. Všichni obecně považujeme bobule za velmi chutné.

Alan – Zařazujete se do blues rockové kapely. No myslím že si každý může ve vaší tvorbě najít to své. Já slyším hlavně dirty rock, dirty (p) punk, i hard rock, tak jak to vlastně je?


Catherine - Máme velmi široký hudební záběr. To je to, co dělá naši hudbu tak zajímavou – i pro nás – protože každý člen kapely přináší vlastní vlivy. Pro nás není důležité, aby každá skladba byla 100% žánrem "Blues Rock", ale spíše abychom byli spokojeni s rytmem, melodií a textem. V lepším případě má každá píseň v sobě dobrý příběh.

Alan – Vsadili jste na začátku své kariéry kapely na vydávání jednotlivých skladeb. Co vás k tomu vedlo? A prvotina mini album?


Catherine - Prvotina - EP "Knock, Knock!" byla kompilací některých z prvních písní, které jsme napsali. Chtěli jsme vydat něco, čím bychom se mohli prezentovat na shánění koncertů. Rozhodli jsme se vidat menší náklad EPCD, abychom se prodali - nabídli. Všechny skladby si nahráváme sami ve  studiu bubeníka Simona, on je mixuje a dělá i master. Abychom vypilovali zvuk a naučili se, jak trh tiká a jak správně vydávat hudbu, rozhodli jsme se na EP vydat pár singlů. Golden Suit Problems, Creature a Lion Queen. Album "Who's There?" je vlastní výroba, dlouhohrající album.

Alan – miniCD vydané v roce 2020, vás odstartovalo? A vydání druhého dlouhohrajícího v roce 2022?


Catherine - V dnešní době je důležité – zejména pokud jste neznámá kapela – pravidelně vydávat mnoho singlů, takže můžete stále o sobě dávat vědět s novinkami. Spoustu větších časopisů požaduje, abyste jim poslali album – dlouhohrající album vás odstartuje mnohem dál! V současné době opět pracujeme na nových písních, ale nejsme si jisti, zda vyjdou pouze jako singly, nebo vydáme opět EP či album...

Alan - "Who's There?" což je první album dlouhohrající, mě dosti nadchlo, ztvárněním. Dirty rock s čistým zpěvem, propojeno do punku, nezařaditelné a proto dobré. Samozřejmě hard rock i trochu toho blues. Ale pro mě hlavně dirty a punk hraje prim.


Catherine - Děkuji mnohokrát! Je fajn, že to tak vnímáš. Chceme abychom byli rozpoznatelní. Každá skladba má svůj raison d'être ať se posluchači nenudí.

Alan – Máte nějaké vtipné zážitky z hraní? Nebo nahrávání klipů. Nebo skladeb ve studiu?


Catherine - Je to vždy super zábava, když jsme spolu na cestách nebo se sejdeme, abychom zkoušeli nebo nahrávali. Jsme pestrá parta - se 100% stejným humorem. Díky tomu je spolupráce velmi příjemná. Ten či onen vtipný příběh se samozřejmě čas od času stane. Ale to se lépe řekne u piva.

Alan – Pomalu ale jistě rostete a dostáváte se za hranice Bavorska. Tak kde všude jste už byli? A kde mimo Německo?

 
Catherine - Už jsme odehráli celé Německo a Švýcarsko. Letos na podzim (2023) opět jedeme do Švýcarska, a dál se uvidí.
 

Alan – Nebudu se ptát kdy vyjdeš další album, když album je venku. K novému albu dáme rozhovor nový. Spíše napište jaké pozitiva jste sklidili s "Who's There?"?


Catherine - Na albu "Who's There?" jsou i písně, které jsme napsali ještě v dobách EP. Byli jsme rádi, že jsme konečně mohli vydat veškerý materiál na jeden zátah a dodat pokračování "Knock, Knock!". Album bylo velmi dobře přijato v tisku a dostali jsme několik velmi pozitivních recenzí, např. v časopise Rock Hard natři singly (Imperfections, Second Face a Asking For A Friend) byly jsme hudebními nadšenci fanoušky dobře přijaty i s videem. Jsme vždy rádi, když si naše CD koupí milovníci hudby ve stánku s merchem nebo přes naše webové stránky.

Alan – Ač je teprve léto, už se pomalu začínají řešit koncerty a festivaly na příští rok. Co pro vás připravuje Klaus? A dostanete se i do Česka nebo na Slovensko?


Catherine - To je zatím tajné.

Alan – Vraťme se k vaší hudbě. Kdo, jaké kapely vás ovlivnili, nebo inspirovali k tvorbě kterou děláte?


Catherine - Jak již bylo zmíněno, posloucháme spoustu různé hudby. Je toho hodně od klasiků jako AC/DC, the Black Keys až po alternativnější kapely jako In Flames nebo moderní muzikanty John Mayer. To je opravdu jen zlomek. Ale spíš se snažíme najít vlastní cestu a nenechat se neustále ovlivňovat.

Alan – To by pro začátek naší spolupráce mohlo stačit, nemluvíme spolu naposled. Takže nějaký vzkaz pro naše čtenáře?

 
Catherine - Děkuji moc Alane. Jak kdysi řekl dánský básník Hans Christian Andersen: hudba mluví tam, kde slova selhávají. Děkuji, že je tolik lidí, kteří stále chtějí poslouchat hudbu, kterou nepíšou počítače, ale skuteční lidé. Vždy nás udivuje, jaký je zájem o rockovou hudbu – a to i u mladších generací. Chceme vytvářet emoce a doufáme, že se někdy uvidíme na nějaké show!

Návrat na obsah