Rozhovor 01.07.2023 Vanaheim - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
Alan Rohan

 VANAHEIM

  

Rozhovor se skupinou Vanaheim o "South of Heaven open air"
Zbrusu nový festival v jižních Čechách!
Který se koná v Zbytiny (Prachatice, Volary, Vimperk) již podruhé, a jsme za to rádi.
Vystoupí zde kapely z Čech, Slovenska, Turecka, Polska, a možná i ...... no nechte se překvapit, ale to je jen možná. Ne není to jen možná, je to skutečností.
Žánrově zaměřen na rock a metal, vystoupí i pár punkových skupin, ať je festival pestrý.
Položili jsme pár otázek kapelám, které na tomto festivale zahrají. "South of Heaven open air"Alan - Ano trochu omšelá otázka, ale stejně ji položíme. Jak se na festival těšíte?


Libor – Ahoj! Na festival se určitě těšíme, neboť zde v Jižních Čechách máme dobrou fanouškovskou základnu a díky našemu fanouškovi Jirkovi Skoumalovi jsme se o festivalu dozvěděli a on má tak velký podíl na tom, že zde budeme vystupovat :)

Alan – Kde jste měli nejlepší hraní? Koncert, festival? Za dobu své existence.


Libor – Každý koncert po dobu své existence považujeme za vydařený či zdařilý. Najde se ovšem pár koncertů, které je třeba vyzdvihnout a to např. Křest posledního CD "Amulet" u nás v Městci Králové nebo loňské vystoupení na Masters of Rock ve Vizovicích.

Alan - Co přivezete zajímavého na festival "South of Heaven open air"? Pyrotechnika, nové skladby?


Libor – Určitě kus pořádné show s pyroefekty v zádech a spoustu bájných příběhů isnpirovanými severskými zeměmi vikingů a jejich mytologií. Samozřejmě nebudou chybět i nové skladby z EP "Lokiho krev", které pokřtíme 10.6. na Fenrir Festu v Městci Králové.

Alan – Máte ve svých vzpomínkách nějakou pikantnost? Pikantní vzpomínku z hraní? Nebo z cesty na vystoupení?


Libor – Něco by se určitě našlo, ale to si necháme do kapelní kroniky, kterou třeba jednou vydáme :) Základem každého hraní je každopádně zastávka na benzině, bez toho by žádné příběhy z cest na hraní nevznikly.

Alan – Muzikou se neživíte, to je jasné. Co tedy děláte? A jak jste se dali dohromady jako kapela?


Libor – Máš pravdu, muzikou se neživíme, i když by to byl sen asi každého z nás. Část kapely se proto živí jako IT a zbytek se pohybuje v oblasti dopravy. Když se budeme bavit o zrodu kapely, tak tam se bavíme o prosinci roku 2015, kdy já (Libor) a Martin D. jsme se nedopatřením dostali na diskotéku a po letité známosti tak založili kapelu.

Alan – Na koncertech nebo festivalech – čím vás nejvíce hostí? Pivo a párek? A co byla top vzpomínka na jídlo na festivale?


Libor – Tak pivo a párek je jistota všude, bez toho by to snad ani nešlo.. :) Ovšem k vyzdvihnutí stojí servis Honzy Vilímka a jeho rodiny po koncertě u Olomouce, tam to bylo velké blaho!

Alan – Váš kout, domovina. Jaké to tam je s klubovou hudbou? A celkově s kytarovou scénou? Není myšleno jen rock, ale i metal, punk, hardcore atd? Prostě elektrická kytara.


Libor – Řekl bych, že je to dosti podobné jako všude. Je ovšem značnou výhodou, že se u nás najde dosti nadšenců, kteří se ani v dnešní době nebojí a snaží se pořádat, jak multižánrové koncerty, tak i festivaly a díky tomu má člověk možnost hrát a vystupovat.

Alan - Venkovní festivaly hrajete. Už jste hráli v lomu? Nebo na jiném zajímavém místě?


Libor – V lomu jsem před časem točil videoklip s jednou kapelou. Jako kapela jsme ovšem na takto zajímavém místě nevystupovali a na tuto zajímavou zkušenost se samozřejmě těšíme!

Alan – Před rokem jsem pokládal otázku, když se řekne Imhotep, kdo se vám vybaví?


Libor – V první řadě by mě napadla nějaká firma na vodu, topení jako sponzor festivalu. Co si, ale matně z dějepisu vzpomínám, tak to byl kněz a lékař ze starověkého Egypta?

Alan - Co nového u kapely? Nosič, videoklip, .....?


Libor – Jak už jsem zmínil výše, tak v současnosti chystáme křest EP "Lokiho krev", které bude obsahovat tři skladby a světlo světa spatří 10.6. v Městci Králové na našem Fenrir Festu. Před samotným křestem chystáme vydat poslední skladbu "Hel" z této trilogie na kterou bude následně i vytvořeno lyric video od Woll Design, který je též součástí SoH ... :)

Any - Je tu nějaká zajímavost, kterou se na sebe odvážíte prásknout?


Libor – Milujeme medovinu!

Alan - Díky za kratší rozhovor. A co popřejeme festivalu "South of Heaven open air"? Třeba dobré počasí?


Libor – Nejenom dobré počasí, ale i spoustu lidí a spokojených fanoušků, kteří si příjdou užít skvělou muziku do příjemného a neobvyklého prostředí!

Alan – Jaká kapela, nebo kapely vás formovali, k tvorbě kterou děláte? A jaké kapely se vám líbí?


Libor – Těch kapel které nás ovlivnili nebo se nám líbí je spousta. Od Iron Maiden přes Black Sabbath po současnou třeba Sonatu Arcticu či Powerwolf.

Alan -   A v naprostém závěru. Na koho, nebo na co se nejvíce těšíte na festivale v lomu South of Heaven?


Libor – Za mě bych si určitě rád poslechl Torr a F.O.B. kde působí bývalý spoluhráč a kamarád z bývalé kapely Mára Dostál. Tak snad se sejdeme v pátek na jedněch prknech.. :)

Návrat na obsah