Rozhovor 17.06.2023 Crystallion - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
 
Alan Rohan

CRISTALLION
Rozhovor se skupinou Cristallion o festivale "South of Heaven open air"
Zbrusu nový festival v jižních Čechách!
Který se koná v Zbytiny (Prachatice, Volary, Vimperk) již podruhé, a jsme za to rádi.
Vystoupí zde kapely z Čech, Slovenska, Turecka, Polska, a možná i ...... no nechte se překvapit, ale to je jen možná. Ne není to jen možná, je to skutečností.
Žánrově zaměřen na rock a metal, vystoupí i pár punkových skupin, ať je festival pestrý.
Položili jsme pár otázek kapelám, které na tomto festivale zahrají. "South of Heaven open air"Alan - Ano trochu omšelá otázka, ale stejně ji položíme. Jak se na festival těšíte?

 
Tony s kapelou - Je to náš první letošní festival v této sestavě a navíc v zahraničí CZ! Takže ano, jsme extrémně nadšení! Je to jako cestování do minulosti v čase, kdy všechno bylo ještě jedna velká metalová rodina! Menší kapely, všechny druhy žánrů a vášnivý dav připravený na párty... Jak bychom mohli chtít víc?

Alan – Kde jste měli nejlepší hraní? Koncert, festival? Za dobu své existence.


Tony s kapelou - Titans of Power v Kaldenkirchenu! Vražedný dav! Nebo naše show s Running Wild! – opravdu divoký 😅 Nedávno jsme měli skvělou show na CD Release of Crom ve Freisingu! Velmi dobře organizované a propagované! A nesmíme zapomenout na Brno! Další důvod, proč jsme nadšeni, že jsme zpět v Česku!

Alan - Co přivezete zajímavého na festival "South of Heaven open air"? Pyrotechnika, nové skladby?


Tony s kapelou - No, v prvé řadě, nová sestava kapely! Původní kytaristka Patty se znovu připojila ke kapele – takže máme nyní dva hlavní kytaristy a nového rytíře u zpěvu; Tony.

Odehrajeme průřez, to nejlepší z našich 5 desek! Takže velká oslava 20 let historie. A náš kytarista Sven Sevens přiveze první várku vlastní medoviny, takže to bude jízda.

Alan – Máte ve svých vzpomínkách nějakou pikantnost? Pikantní vzpomínku z hraní? Nebo z cesty na vystoupení?


Tony s kapelou - Základní členové Crystallion spolu tvoří hudbu od střední školy (začátek 90. let), dokud nezaložili Crystallion v roce 2003. Jedním vtipným faktem je, že Tony Martin a Stephan byli na stejné show Manowar v roce 1994 a později znovu v roce 2012 šli na show, kterou Tony organizoval, a přesto se navzájem neznali. Jejich metalová dráha se stále křížila.  Myslíme si, že to nebyla náhoda, ale mělo to tak být, abychom se sešli v jedné kapele.

Alan – Na koncertech nebo festivalech – čím vás nejvíce hostí? Pivo a párek? A co byla top vzpomínka na jídlo na festivale?

 
Tony s kapelou - Skvělá atmosféra, vášnivá hudba a dobré a levné pivo.

Alan – Váš kout, domovina. Jaké to tam je s klubovou hudbou? A celkově s kytarovou scénou? Není myšleno jen rock, ale i metal, punk, hardcore atd? Prostě elektrická kytara.


Tony s kapelou - Hádej skoro jako všude jinde... mohlo by to být lepší... ale znovu: je to o skvělých lidech, kteří s námi chodí na koncerty a párty, je to o skvělých lidech, kteří organizují akce a provozují kluby. Přátelství, které se rozvíjí, protože lidé si musí pomáhat. Kdyby to nebylo těžké, nebylo by to tolik divoké, nebyl by to Rock’n’Roll a nakonec by se nám to asi nelíbilo. Takže podivným způsobem je dobře, že to není dokonalé...

Alan - Venkovní festivaly hrajete. Už jste hráli v lomu? Nebo na jiném zajímavém místě?


Tony s kapelou - Zámek ve Wörth a.d. Donau tam bylo pěkné prostředí a také amfi divadlo na vrcholu Rock of Loreley! Lom zatím ne, ale zní to jako docela dost cool lokalita.

Alan – Před rokem jsem pokládal otázku, když se řekne Imhotep, kdo se vám vybaví?


Tony s kapelou - Je o něm celá kniha 😅

Alan - Co nového u kapely? Nosič, videoklip, .....?


Tony s kapelou - Jak již bylo zmíněno: naše sestava! Ale je tu také nový umělecký design, který používáme k propagaci neméně úžasného Uwe Jarlinga! V řadě je toho více, existuje přísloví: nemluvte o vejcích, která jsou stále uvnitř slepice 😉

Any - Je tu nějaká zajímavost, kterou se na sebe odvážíte prásknout?


Tony s kapelou - Ne. Jsme milí a dobře se chovající, svědomití občané, kteří by nikdy neudělali nic nenormálního nebo bláznivého.

Alan - Díky za kratší rozhovor. A co popřejeme festivalu "South of Heaven open air"? Třeba dobré počasí?


Tony s kapelou - Skvělé počasí by pomohlo, ale protože jsme všichni vyrobeni z metalu a ne z cukru, ani to nám nezabrání v tom, abychom se dobře bavili!

Alan – Jaká kapela, nebo kapely vás formovali, k tvorbě kterou děláte? A jaké kapely se vám líbí?


Tony with the band - Elvis a Mozart.

Alan -  A v naprostém závěru. Na koho, nebo na co se nejvíce těšíte na festivale v lomu South of Heaven?


Tony with the band – Dívky, dívky, dívky.

Návrat na obsah