Rozhovor 12.06.2023 Soul Massacre - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
Alan Rohan

 SOUL MASSACRERozhovor se skupinou Soul Massacre o festivale "South of Heaven open air"
Zbrusu nový festival v jižních Čechách!
Který se koná v Zbytiny (Prachatice, Volary, Vimperk) již podruhé, a jsme za to rádi.
Vystoupí zde kapely z Čech, Slovenska, Turecka, Polska, a možná i ...... no nechte se překvapit, ale to je jen možná. Ne není to jen možná, je to skutečností.
Žánrově zaměřen na rock a metal, vystoupí i pár punkových skupin, ať je festival pestrý.
Položili jsme pár otázek kapelám, které na tomto festivale zahrají. "South of Heaven open air"


 

Ahoj.
Alan - Ano trochu omšelá otázka, ale stejně ji položíme. Jak se na festival těšíte?


Vladimír/Štěpán - Těšíme se moc. Těšíme se na to, že si opět zahrajeme na letním festivalu  a zejména na Šumavě, kde jsme ještě nikdy nehráli.Jako kapela se sice vídáme 1-2x týdně, ale jsme rádi, že se uvidíme i mimo hraní a pokecáme i o jiných věcech než muzika. A budeme rádi, když pokecáme i s místními a najdeme nějaké spřízněné duše i tam.

Alan – Kde jste měli nejlepší hraní? Koncert, festival? Za dobu své existence.


Vladimír/Štěpán - Nejlepší místo asi Valmez M-klub, krásný klub pod zámkem a top servis a návštěvnost. Nebo v Polsku Leśniczówka Rock'n'Roll Cafe v Katovicích  uprostřed obrovského zábavního parku, očekávali jsme nulovou návštěvnost, ale nakonec jsme byli mile překvapeni. Nebo třeba Poprad – akce Bloody Valentine. Super klub a lidi pod Tatrami.

Štěpán - Nejraději mám koncerty u nás na severní Moravě, konkrétně u nás v ostravském klubu Barrák, kvůli domácí atmosféře a perfektnímu zvuku.

Alan - Co přivezete zajímavého na festival "South of Heaven open air"? Pyrotechnika, nové skladby?


Vladimír/Štěpán - Přivezeme s sebou nového mladého a nadějného kytaristu, nějaké nové death-metalové skaldby a soutěžní tričko velikosti 5XL.

Alan – Máte ve svých vzpomínkách nějakou pikantnost? Pikantní vzpomínku z hraní? Nebo z cesty na vystoupení?


Vladimír/Štěpán - Tak jistě..... Ale některé věci musí zůstat utajeny mezi členy kapely :)

Nebo třeba při nahrávání desky Despair Of Human Being se nám basák zabouchl v průchodu před hotelem v mínus 10 stupních jen v trenýrkách a nemohl se dostat zpět celou noc. Nakonec ho zachránila ráno v 6 uklízečka... Nebo na Symbolic festu se kytarista při pokusu dostat se do stanu, ten stan celý zbořil a spal jen pod plachtou.

Alan – Muzikou se neživíte, to je jasné. Co tedy děláte? A jak jste se dali dohromady jako kapela?


Vladimír/Štěpán - Kytarista a bubeník dělají v kanceláři v IT, zpěvák v Automotive, druhý kytarista studuje, takže se ještě neživí, basák dělá ve stavebním průmyslu. Je to různorodé. Jinak jako kapela jsme se dali dohromady, tak že kytaristé Martin a Vladimír, bývalí členové Hypnotic Scenery se jednoho dne rozhodli pokračovat v muzice, tak začali v garáži dělat covery kapela jako Pantera, Slayer, At the Gates, In Flames, Cannibal Corpse apod. Pak k sobě sehnali basáka, zpěv atd atd…

Mimochodem v Hypnotic Scenery s oběma zpíval i nynější frontman Solar System Ota, který se na SoH také podílí. Takže jsem vlastně rádi, že se tam potkáme a zavzpomínáme na staré časy.

Alan – Na koncertech nebo festivalech – čím vás nejvíce hostí? Pivo a párek? A co byla top vzpomínka na jídlo na festivale?


Vladimír/Štěpán - Kéž by to bylo pivo a  párek. Někdy nemáme vůbec nic. Někdy třeba není ani backstage, kde bychom si mohli naskládat věci. Ale třeba ve Vysokém Mýtě, kde jsme hráli s německou kapelou Purgatory, jsme měli speciální dort s naším logem. A vlastně celá ta akce tam byla moc dobře zorganizovaná, od backstage přes jídlo a pítí, pódiovku - vlastně vše.

Alan – Váš kout, domovina. Jaké to tam je s klubouvou hudbou? A celkově s kytarovou scénou? Není myšleno jen rock, ale i metal, punk, hardcore atd? Prostě elektrická kytara.


Vladimír/ŠtěpánKapel je asi dost, co se týče klubů je je to trochu horší. Například v domovském Havířově není kde udělat death-metalový koncert. Ale v okolí se najdou fakt dobré kluby, například:
  • Southock v Jablunkově
  • Barrák v Ostravě
  • RockHill Ostravě
  • Hardcafé v Karviné
  • Stoun ve Fýdku-Místku

Alan - Venkovní festivaly hrajete. Už jste hráli v lomu? Nebo na jiném zajímavém místě?


Vladimír/Štěpán - Zajímavé místo bylo určitě Slezsko-ostravský hrad na akci Metal na hradě. Super akce, fakt spousta lidí, pití, jídla, super backstage. Kapely byly jako v bavlnce. A to prostředí hradu tomu dalo pěknou atmosféru. Také bylo hodně lidí a hlavně pěkné počasí, takže vše super.
 
Vladimír - Ano v lomu už jsem hrál, ale to bylo před mnoha a mnoha lety. Na festivale Letnice v Břidličné, ale to bylo s úplně jinou kapelou. Ale každopádně se těším do Zbytin, protože hrát v lomu je fakt zážitek.

Štěpán - hrál jsem na dole Dukla, která se o týden později likvidovala a jednalo se o mistrovství ČR ve skateboardingu.

Alan – Před rokem jsem pokládal otázku, když se řekne Imhotep, kdo se vám vybaví?


Vladimír/Štěpán - Tak já Otu znám už dlouho. Je to fakt kamarád do deště a hlavně srdcem i duší muzikant. Kdysi jsem s ním hrál v Hypnotic Scenery, někdy v roce 2004 cca , před rozpadem kapely.

Alan - Co nového u kapely? Nosič, videoklip, .....?


Vladimír/Štěpán - Nový kytarista a chystáme materiál na nové albu, které by se snad mělo koncem tohoto roku natáčet.

Alan - Díky za kratší rozhovor. A co popřejeme festivalu "South of Heaven open air"? Třeba dobré počasí?


Vladimír/Štěpán - Tak hlavně hodně lidí, pěkné metalistky a nabušené metalisty. A dobrou atmosféru a náladu. A do budoucna ať se mu daří. Je to ještě mimino, ale za pár let by to mohl být vyhlášený festival, který by mohl lákat i světové kapely.

Alan – Jaká kapela, nebo kapely vás formovali, k tvorbě kterou děláte? A jaké kapely se vám líbí?

 
Vladimír/Štěpán - Tak formovali nás třeba Carcass, Cannibal Corpse, Dying Fetus, Entombed, At the gates, Grave, Terrorizer, … A aktuálně nás ovlivňují třeba Aborted, Benighted, Origin, Decapitated.

Alan -   A v naprostém závěru. Na koho, nebo na co se nejvíce těšíte na festivale v lomu South of Heaven?


Vladimír/Štěpán - Tak hlavně na ten lom! A na dobrou zábavu. A hlavně, že budeme společně jako kapela na letním festivale, který si hodláme užít naplno.

Návrat na obsah