Rozhovor 17.05.2023 Phenomy - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
 
Alan Rohan

PHENOMYRozhovor se skupinou Phenomy z Libanonu k "South of Heaven open air"
„Styl Phenomy není klasický thrash metal, jak by se dalo očekávat. Místo toho přinášejí mnohem hybridnější styl, který zahrnuje groove, thrash a dokonce i industriální prvky, které se liší intenzitou, silou a agresivitou.“
„S dvěma předchozími alby jeli četný turné po Rumunsku, Chorvatsku, Maďarsku, Bulharsku, Srbsku a dalších zemích. Významné festivaly byly pro Phenomy - Wacken a Metalhead Meeting.
Několik měsíců poté, co začali živě vystupovat, byli PHENOMY pozváni, aby vystoupili na festivalu perského rocku a metalu v Çanakkale v Turecku spolu s regionálními a zahraničními známými skupinami.
Zbrusu nový festival v jižních Čechách!
Který se koná v Zbytiny (Prachatice, Volary, Vimperk) již podruhé, a jsme za to rádi.
Vystoupí zde kapely z Čech, Slovenska, Turecka, Polska, a možná i ...... no nechte se překvapit, ale to je jen možná. Ne není to jen možná, je to skutečností.
Žánrově zaměřen na rock a metal, vystoupí i pár punkových skupin, ať je festival pestrý.
Položili jsme pár otázek kapelám, které na tomto festivale zahrají. "South of Heaven open air"

 

Alan - Ano trochu omšelá otázka, ale stejně ji položíme. Jak se na festival těšíte?


Rudy - Ahoj, tady Rudy Bejjani, bubeník kapely Phenomy. Hodně se těšíme a nemůžeme se dočkat nadcházejícího festivalu, kde budeme mít opět příležitost setkat se s našimi fanoušky z České republiky. Vždy je potěšením sdílet naši hudbu s našimi fanoušky a nemůžeme se dočkat, až jim zahrajeme naši jedinečnou směs krásně hnusné hudby. Doufáme, že našim fanouškům poskytneme nezapomenutelný zážitek s vystoupením na festivalu.

Alan - Kde jste měli nejlepší hraní? Koncert, festival? Za dobu své existence.


Rudy – Jeden z mých oblíbených festivalů byla Ostrava V Plamenech. Dav byl úžasný, tak interaktivní a velmi vřele nás přivítali.

Alan - Co přivezete zajímavého na festival "South of Heaven open air"? Pyrotechnika, nové skladby?


Rudy - Na festival "South of Heaven open-air" určitě chystáme nějaké překvapení, ale zatím nemůžeme prozradit příliš mnoho. Řekněme, že neustále hledáme způsoby, jak posunout hranice našich vystoupení a vytvořit nezapomenutelný zážitek pro fanoušky. Takže - zůstaňte v očekávání a připravte se na divokou jízdu!

Alan – Muzikou se neživíte, to je jasné. Co tedy děláte? A jak jste se dali dohromady jako kapela?


Rudy - Navzdory tomu, že máme klasické zaměstnání, nikdy jsme se tím nenechali zastavit v naší vášni pro hudbu, protože Phenomy je a vždy bude naší prioritou číslo jedna. Jsem učitel na bicí v hudební škole a nic mi nepřináší větší radost, než když vidím, jak moji studenti rozvíjejí své dovednosti a lásku k hudbě. Ale pokud jde o Phenomy, dáváme celé své srdce a duši do vytváření a tvoření hudby. Je to pocit jako žádný jiný a my se nemůžeme dočkat, až se o něj podělíme na open-air festivalu "South of Heaven".

Alan – Čím se nejvíc bavíš na koncertech nebo festivalech? Pivo a klobása? A jaká byla vaše top vzpomínka na festivalu?


Rudy – Pro nás je nejdůležitější na hraní na festivalech umět se spojit s našimi fanoušky. Rádi se s nimi potkáváme, poflakujeme se, popíjíme a jen si užíváme festivalovou atmosféru. Jeden z našich nejpamátnějších zážitků byl na Wackenu, když jsme měli možnost setkat se s Thomasem Jensenem, zakladatelem festivalu. Griloval párky a u pár piv jsme si s ním skvěle povídali o muzice a životě. Právě takové momenty dělají hraní na festivalech tak výjimečný.

Alan - Hrajete na venkovních festivalech. Hráli jste někdy v lomu? Nebo na jiném zajímavém místě?


Rudy - Hrát na festivalu v lomu pro nás bude jedinečný zážitek, ale už v minulosti jsme měli možnost hrát na opravdu zajímavých místech. Jednou jsme hráli v opuštěné továrně a také v římském amfiteátru obklopeném ruinami v Rumunsku, což bylo opravdu skvělé prostředí pro show.

Alan – Co je nového u kapely? Nosič, videoklip, .....?


Rudy – Stále pracujeme na nových materiálech a nápadech, neustále se snažíme vyvíjet naši hudbu a posouvat ji do nových výšin.

Alan - Díky za krátký rozhovor. A co popřejeme festivalu „South of Heaven open-air“? Možná dobré počasí?


Rudy – Díky, že jsi s náma udělal interview, jsme připraveni přinést hromy a blesky a roztavit tváře fanoušků! A pokud jsou bohové počasí na naší straně, bude to zabijácká show. Nemůžu se dočkat, až vás tam všechny uvidím.

Alan – Která kapela nebo kapely vás formovaly k muzice kterou děláte? A jaké kapely máš rád?


Rudy - Metallica pro nás v průběhu let byla velkým zdrojem inspirace a je jím dodnes. Osobně jsem také velkým fanouškem kapel jako Pantera, Parkway Drive, Bullet for My Valentine a Lamb of God, abych jmenoval alespoň některé.

Alan - A úplně na závěr. Na koho nebo na co se nejvíce těšíte na festivale South of Heaven Quarry?


Rudy – Setkání s našimi fanoušky a předvedení skvělé show pro ně je to, na co se většinou těšíme. Je vždy úžasné spojit se s našimi posluchači a vidět jejich reakce na naši hudbu. Vidět je zpívat a házet hlavama s námi je neuvěřitelný pocit, na který se nemůžeme dočkat.

Návrat na obsah