Rozhovor 16.04.2023 Naplech - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
Alan Rohan

NAPLECHRozhovor se skupinou (Na)Plech o festivalu "South of Heaven open air"
Husinec je hlavně znám ohledně Jana Husa, to bez pochyb. Zde má i první dekádu punk bratrstvo (Na)Plech.
Zbrusu nový festival v jižních Čechách!
Který se koná v Zbytiny (Prachatice, Volary, Vimperk) již podruhé, a jsme za to rádi.
Vystoupí zde kapely z Čech, Slovenska, Turecka, Polska, a možná i ...... no nechte se překvapit, ale to je jen možná. Ne není to jen možná, je to skutečností.
Žánrově zaměřen na rock a metal, vystoupí i pár punkových skupin, ať je festival pestrý.
Položili jsme pár otázek kapelám, které na tomto festivale zahrají. "South of Heaven open air"

                       
 
Ahoj.

Alan - Ano trochu omšelá otázka, ale stejně ji položíme. Jak se na festival těšíte?


Kejž - Ahoj na letošní SOH se těšíme už od konce prvního ročníku, který byl super!!!!!

Alan – Kde jste měli nejlepší hraní? Koncert, festival? Za dobu své existence.


Fill - Koncertů jsme odjeli plno. Od letních festivalů po ty nejzapadlejší klubíky. Každá akce je něčím vyjímečná. Buď jsou to lidi, místo kde se akce koná nebo hudební produkce. Bude to znít trochu narcisticky, ale náš malý festiválek, který pořádáme již devátým rokem je přece jenom náš.

Alan - Co přivezete zajímavého na festival "South of Heaven open air"? Pyrotechnika, nové skladby?


Pérák - Letos jsme si dovolili udělat malý tour s naším novým CD a jednou ze zastávek je právě SOH. Takže s sebou  přivezeme skladby z nového CD a nové již připravované songy.

Alan – Máte ve svých vzpomínkách nějakou pikantnost? Pikantní vzpomínku z hraní? Nebo z cesty na vystoupení?


Fill- Naprosto nejvíc tě potěší, když jedeš na koncert přes 200km daleko, prší, sněží a najednou ti přestanou jít stěrače. Výborně!!! Myslím, že si dokážeš představit, jaká ta cesta asi byla.

Alan - Muzikou se neživíte, to je jasné. Co tedy děláte? A jak jste se dali dohromady jako kapela?


Kejdž - Každý děláme trochu něco jiného, ale jinak jsme úplně normální paka z Husince, který maj to štěstí, že se tak dlouho hledali až se našli.

Alan - Na koncertech nebo festivalech – čím vás nejvíce hostí? Pivo a párek? A co byla top vzpomínka na jídlo na festivale?


Pérák - Tak znáš to. Vždycky jsme rádi, že něco dostaneme. Do TOP nejčastějších jídel a pití patří právě nějaká ta klobása nebo gulášek. Nesmí chybět česká klasika řízky a samozřejmě klasicky pivko a rum. Musím říct, že na drtivé většině akcí nás nenechají o hladu ani žízni. Top vzpomínka spojená s jídlem nebyla žádná prasárna, ale byla na festivalu, kde jsme byli přizvání do backstage a tam na nás čekal masakrální raut od steaků po lízátka. Samozřejmě nepřeberný množství pití. Prostě na co jsi vzpomeneš a hlavně kolik chceš. Luxus na kterej nejsme zvyklý.

Alan - Váš kout, domovina. Jaké to tam je s klubouvou hudbou? A celkově s kytarovou scénou? Není myšleno jen rock, ale i metal, punk, hardcore atd? Prostě elektrická kytara.


Fill - Tak řekl bych, že celkově v jihočeském kraji určitě není o hudbu nouze. Pořádá se tu spousta parádních akcí od letních festivalů po klubovou scénu. Rockových akcí je u nás dost. V závěsu je hned metal a punk. Koncertů tvrdých až extrémních stylů se tu taky najde plno, bohužel účast není tak masová a tudíž už člověk musí trochu hledat.

Alan - Venkovní festivaly hrajete. Už jste hráli v lomu? Nebo na jiném zajímavém místě? Alan - Na tomto festivale jste už podruhé. Takže?


Kejž - Každý rok se najde nějaká super venkovní akce, ale musíme uznat, že po prvním ročníku kterého jsme se také zůčastnili je lom na vedoucí příčce. Parádní místo, dobrá organizace, super lidi a hlavně kvalitní hudební produkce!!!

Alan - Před rokem jsem pokládal otázku, když se řekne Imhotep, kdo se vám vybaví?


Fill - Dlouhý vlasy, dlouhý vousy. Prostě Solar System!!!!

Alan - Co nového u kapely? Nosič, videoklip, .....?


Pérák - Před nějakou dobou jsme dotočili naše nové EP NA MÁK!!!! Kdy jsme si poprvé vyzkoušeli pravé studiové nahrávání a výsledek je masakrální!!!

Alan - Díky za kratší rozhovor. A co popřejeme festivalu "South of Heaven open air"? Třeba dobré počasí?


Kejdž - My taky moc děkujeme a tímto bychom chtěli popřát SOH, aby konstalace hvězd byla v dokonalém postavení a vše klaplo!!

Alan - Jaká kapela, nebo kapely vás formovali, k tvorbě kterou děláte? A jaké kapely se vám líbí?


Pérák - Když jsme začínali myslím, že největší vliv na nás měli Visáči. O pár let později jsme se nechali okouzlit libými tóny The Exploited a řekl bych, že se nás to zatím drží.

Alan - A v naprostém závěru. Na koho, nebo na co se nejvíce těšíte na festivale v lomu South of Heaven?


Fill - Nejvíc se těšíme na pořadatele festivalu, kteří mají celou akci pod palcem. Na kapely, se kterýma máme tu čest setkat se na jednom pódiu a bez kterých by to nešlo. No a samozřejmě na hojnou účast fanoušků kvalitní hudby!!!

Návrat na obsah