Rozhovor 24.02.2023 Antigod - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
Alan Rohan

ANTIGOD

 
 
Antigod rozhovor

Thrash-Death metal Havířov
Na pár řádcích, v pár otázkách a odpovědí, prořízneme skupinu Antigod z Havířova.
Nové album, nová sestava, křest alba a samozřejmě příprava na spoustu hraní v letošním roce (2023)

       

Alan – Zduř jak cyp. Zkusíme povídání uchopit chronologicky. V roce 2021 odchází z kapely Chymus. Kdo jej vystřídal? A výměnu postu zpěváka jste měli připravenou dopředu? Nebo to bylo hektické?

 
Pedy - Zdarr! Vzhledem k tomu, jaká byla zrovna situace ve světě, proběhla výměna v poklidu. Netlačily nás ani brzké termíny, ani koncerty, takže když Chymus oznámil svůj odchod, nijak nás to nerozhodilo. Data nahrávání i vydání jsme již sice znali, ale měli jsme časovou rezervu. Předem jsme nikoho připraveného neměli, ale já jsem věděl, komu zavolat. No a klaplo to.

Alan – Ještě jednou ta samá otázka. Šli jste u zpěvu do jistoty, nebo jste měli pár žhavých želízek v ohni, hodili do síta, a propadl Martin?

 
Pedy - Martin byl sice první, komu jsem volal, ale jistota to nebyla, jelikož jsme nevěděli, jestli na tuhle nabídku kývne. A napoprvé samozřejmě nekývl. Ale pak si to nějak promyslel a šel do toho. Byli i další, kteří měli o tohle místo zájem, ovšem Martin měl prioritu do doby, než se rozhodne.

Alan – Martine, jak jsi se stavěl k tomu, že jdeš do Antigod?


Martin – Ze začátku jsem byl vyklepaný jak Startka, ale po pár zkouškách a po prvním koncertu nervozita opadla a věděl jsem, že to půjde. Kluci jsou úžasní a hecují mě k lepším výkonům. Díky vy kořalečníci!

Alan – Práce a příprava nového alba Messtery? Kdy jste začali dělat na novém albu? A prvotních příprav se zůčastnil už Martin? Nebo jste to celé museli mírně předělat k obrazu Martina?

 
Pedy – První skladby vznikly už v době, kdy vyšel W.R.A.T.H. Ale jelikož tehdy byla nová deska venku, nijak jsem na skládání netlačil. Dvacítka skladeb byla hotová koncem roku 2019. Ovšem v únoru 2020 se nad kulturou slušně zatemnilo a prvotní termín studia byl přesunut na dobu neurčitou. A já jsem této situace využil a skládal další a další songy. Nakonec jich bylo na jaře 2021 celkem 53 a ještě s Chymusem v sestavě jsme provedli výběr finálních 13 skladeb, které na nové desce budou. Tehdy ještě název MESSTERY neexistoval. Pár měsíců na to Chymus odešel, kontaktoval jsem Martina a ten byl vhozen do vody (smích), jelikož bylo vše dané a připravené a nic se dodatečně neměnilo. Ale popral se s tím na výbornou nejen ve studiu, ale i na pódiu.

Alan – Dáme klasiku. Kde jste točili album, kde dělali master, kde finál? 13 skladeb jste chtěli rovnou? Nebo to vyplynulo od sebe?


Pedy – My se těch třinácti skladeb držíme od první desky. Tento počet se vždy hodí k času desky, který nám vyhovuje. MESSTERY se točilo opět u Prcka z ADOR DORATH v GM Studiu (Southock Rec.) a proběhly tam i veškeré finalizace desky.

Alan – Jak dlouho jste točili? A měli jste v plánu hodit na album nějaký bonus? Příkladně hosta, nebo cover od oblíbené skupiny?

 
Pedy - Samotné točení zabralo 4 dny a finalizace pak dalších několik hodin rozdělených do tří dnů. Celý ten proces, od nástupu do studia, po získání hotové nahrávky, trval dva měsíce. O bonusu jsme nepřemýšleli, ale hosta v jedné skladbě máme. Je jím Hagen z THE MATRONES. Momentálně neznámý vokalista, který má ovšem velký potenciál a chuť do toho jít naplno. K této spolupráci došlo v podstatě pár dní před studiem, když jsem Hagena slyšel na zkoušce s jeho kapelou. Hlasově se mi velice zamlouval, a tak jsme vymysleli hostovačku v jedné skladbě, kde jsme spojili 3 vokály dohromady s tím, že v ní má prim právě Hagen. No a už si s námi střihl nějaké starší skladby i naživo, buď sám, nebo v kombinaci s Martinem.

Alan – Je poměrně krátká doba od vydání alba. Ale přeci jen. Ohlasy na novou desku a její změny? Za mě (za nás, jedno velký dobrý)

 
Pedy - Zatím musím říct, že jsou ohlasy naprosto skvělé. Až mě to překvapilo (smích). A o to více mě potěšilo, že dost dosavadních ohlasů bylo od lidí, kteří nás znají, mají naše desky a již nás mnohokráte viděli naživo, takže mají s čím srovnávat. A děkujeme i Tobě/Vám. Každý pozitivní ohlas se počítá. Snad se bude takhle dařit i v recenzích. (smích)

Alan – Představení desky veřejnosti – křtu, jste se rozhodli pro Barrak Ostrava. Tak proč zde v tomto klubu? A Debustrol s váma. Dělali jste si výběrovku koho k sobě vzít? Nebo rovnou ještě před vydáním desky jste si řekli. Debustrol a nikdo jiný!

 
Pedy - Ne ne, tady je to trošku jinak. To my děláme support DEBUSTROLu a mám pocit, že tento křest byl již pátým koncertem s nimi v Barráku. Z této akce už vlastně vznikla taková „tradice“, a každý ten koncert stál vždy za to! Náš prvotní plán křtu byl Czech Death Fest, ovšem jelikož nebylo možné zaručit, že se na této akci v roce 2023 ukážeme, zvolili jsme druhou možnou variantu, o které jsme již věděli, že proběhne, a že rozhodně bude mít pro křest smysl. A musím říct, že jsme zvolil opravdu dobře.

Alan – 4.2.2023 křest alba klub Barrak Ostrava. Jak to celé proběhlo? Probíhalo?

 
Pedy - V podstatě stejně jako obvykle s tím, že nám nové CD přišli kluci z DEBUSTROLu polít. Opět bylo v Barráku plno a atmosféra byla naprosto skvělá. A taky musím vyzdvihnout obrovskou podporu, kterou jsme měli nejen pod pódiem, ale taky u merche.

Alan – Ještě zůstaneme v Barraku. Jaké máte z celého vystoupení pocity? Pocity spokojenosti a nespokojenosti? Každý ze skupiny se k tomu můžete vyjádřit.

 
Pedy - Rozhodně spokojenost. Byl to velice povedený večer.

Martin – Za mě veliká spokojenost.

Yabback - Přesně jak píše Pedy, super akce i atmosféra. Až na můj menší zdravotní problém, tak jsem si to nemohl užít naplno. Ale jinak dělo akce.

Alan – Pojďme do srandy. Já to mám rád, někteří čtenáři také. Někteří ne, ale stejně si tuto otázku dovolím dát. Vtipné zážitky z natáčení alba? A vtipné zážitky při vystoupení v Barraku? A opět, každý za sebe si můžete dát tu svou.

 
Pedy – Celé natáčení s mistrem Prckem je jedna velká sranda. Nelze vyzdvihnout tu, nebo onu situaci. Tam se prostě hodí hláška, vtip či důležitá informace (velice často nepublikovatelná), pak přichází dlouhé minuty smíchu. Standardem každého natáčecího dne je pak štenkrování, chlempání piva a pulek, no a samozřejmě řešení nesmyslů (smích).

Martin – U Prcka máme skvělé zázemí a když se spojí super lidi se skvělou muzikou, tak není co řešit. Byla prdel.
Yabback - To musím potvrdit, jednou se mi v hlavě vyloupnul hodně starý, ale výjimečně dobrý vtip a bylo pět minut slzení…haha to mám na tom studiu rád, Prcka a srandu!

Alan – Letošek / 2023. Kam všude se chystáte hrát? A vemte jen ty pro VÁS nejdůležitější. A opět, pro každého ze skupiny to bude jiná štace. Tak se vyjádřete, a proč tyto koncerty, nebo festivaly jsou pro tebe (pro vás) ty best?

 
Pedy - Budeš se divit, ale i když máme venku novou desku, žádné velké koncertování naplánováno není. Nějaké akce máme již potvrzeny a ty zveřejníme v pravý čas, další jsou v jednání, no a na podzim by mělo proběhnout tradiční tour s ADOR DORATH, které je momentálně taktéž ve fázi přípravy.

Alan – Díky za pár řádek, které jste věnovali našim čtenářům. Šak vás máme rádi. Tak se podělme.


Pedy - My děkujeme za zájem a podporu!!!

Návrat na obsah