Rozhovor 25.01.2023 Origin of Infinity - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
Alan Rohan
ORIGIN OF INFINITY
 

Rozhovor se skupinou Origin Of Infinity, o novém albu "After the Slumber" a vše okolo nějAlan – Zasílám pozdravy, nejen do Děčína.


Kapela - Klobouček

Alan – Tak máme venku druhé řadové, dlouhohrající album. Jak album vznikalo?


Vladin - Album vznikalo již od roku 2019 v nelidských podmínkách – Covid, Nemoci, Nervy, Cestování, Stěhování a personální změny v kapele.

Alan – Klasika, kde se nahrávalo, jak dlouho se nahrávalo, a spokojenost?


Vladin - Nahrávalo se opět ve studiu Hellsound. Nahrávání trvalo necelý týden a na celkovou práci a produkci jsme hrdí.

Alan – K CD vyšla i kazeta. Ano je menší návrat k MC. Takže záměr?


Levi – Po letech jsem našel opět vztah k tomuto hudebnímu nosiči a obnovil si svoje malé „vydavatelství“, kde jsme právě začal tento rok realizovat převážně limitované edice na kazetě, takže to byl spíše další krok k vydání i naší desky. MC vyšlo pouze v 50ks edici a je s lehce odlišnou grafikou a hlavně má prvotní mastering a celá deska je instrumentálně!

Alan – Máte naplánované i LP, někdy na rok 2023. Což super, jsem rád za to. No nebylo by lepší to celé udělat najednou? (jasně finance) Protože nedočkavec koupí CD, a místo toho aby si počkal na LP.


Levi - Určitě by bylo pěkné, ale v dnešní době je taková fronta na výrobu vinylů, že by jsme album museli vydat zhruba za rok abychom měli všechny tři nosiče v ruce naráz! Takže byl logický tah vyhodit desku ven na CD/MC a na vinyl si holt počkáme a budeme se na něj těšit!

Alan – Na albu jsou hosté, přesněji, musí tam být. Třeba kvůli zpěvu. Takže kdo jsou hosté na albu? Proč tento výběr lidí? A neměli s tím problém? S hostováním?


Levi - Tak to tě opravím, hosté by na albu nemuseli být :) Přesněji kdyby bylo třeba Vláďa basu nahraje a v případě kazety, která jak už jsem zmínil je instrumentální, vocaly nejsou. Samozřejmě my jsme nahrávku chtěli posunout a proto jsme oslovili samotného mistra zvuku a výborného muzikanta Honzu Kapáka, zda by se ujal nahrání basy. A jsme rádi za jeho pomoc při realizaci téhle desky. Další volbou jako i u předchozích nahrávek byl náš stálý host Hospi z Wictims. S jeho zpěvem jsme jako vždy velice spokojeni. Ale satanžel díky nedsostatku času Hospiho, jsme museli oslovit dalšího zpěváka. Vybírali jsme z těch nejlepších u nás na scéně a Jiří Krš (Cutterred Flesh, Pandemia) se toho chopil velice profesionálně a parádně odvedl svojí práci a pomohl nám desku dokončit!

Alan – Mimo otázka – nechtělo by to na stálo přijmout do kapely ještě jednoho, nebo dva stálé členy?


Vladin - Chtělo. Satanžel na severu je muzikantů málo. Momentálně však experimentujeme s dalším členem – tentokrát na post zpěvu.

Alan – Jak jste s výsledkem, spokojeni -  "Vladin", Vácha,  "Levi", Kapák,  "Hospi", Krši?

 
Vladin - Jo, každej kdo se na týhle desce podepsal je osobitej muzikant se svým rukopisem a navíc každej z hostů je absolutní profík v oboru.

Jakub - Z výsledku desky jsem nadšený, bylo dobré, že se to povedlo nahrát velmi rychle, protože jsme byli připravení. Zejména mě svým výkonem usadil Levi, který to tam nasázel za odpoledne takovým způsobem, že i sám mistr zvuku Honza Kapák byl překvapen.

Alan – Je krátká doba po vydání, no ale přeci jen. A opět ohraná otázka. Jak album veřejnost přijala? A už vás konečně zaškatulkovali?


Vladin - Ta škatulka bude vždy problém. Osobně na to moc nejsem. Hrajem co nás baví a co z nás jde. Ohlasy zatím super.

Levi - Ohlasy jsou od přátel, kamarádů a fans dobré! Teď si ještě počkáme na pár recenzí :) Škatulky jsou nezbytné ale my se pohybujeme v několika žánrech a myslím že se i naše tvorba posouvá, takže ať si to každý přebere sám, co vlastně hajeme :)

Alan – Co kniha, jak se prodává? A psali čtenáři jejich pocity?

 
Vladin - Kniha se prodala komplet. Ohlasy vesměs dobrý. Koneckonců byla to limitka a ta se prodala mezi kámoše, kteří nás mají rádi :)

Alan – Jsme docela rádi, že jste album poskytli, a my jej zařadili do playrotace rádia. Je to fajne.


Jakub - Děkujeme, je to pro nás čest. Už se těšíme, až budeme moct poskytnout další.

Levi - Děkujeme za rozhovor a zdravíme všechny fans!

Návrat na obsah