Rozhovor 04.05.2020 Eufory - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
Michal Roháč

EUFORYTak ako mnoho kapiel aj momentálne jedna z najúspešnejších domácich metalových kapiel Eufory má svoje aktivity zastavené. Po vydaní albumu Higher &  Higher si kapela prerazila cestu aj na svetové pódiá a ešte začiatkom tohto roku to vypadalo tak, že kapela tento rok zoberie útokom európske klubové pódiá. Kapela však neostáva v čase karantény iba doma so založenými rukami a čosi za už začalo kuchtiť. Tieto novinky, ale aj dalšie veci vám už v nasledujúcich riadkoch prezradí zakladateľka, hlava, mozog, nervy a všetko ostatné, bubeníčka Miriamma „Mima“ Hodoňová.

  
 

V súčasnej dobe žiaľ kultúra hybernuje tak prezraď ako kapela rieši svoj deficit po koncertoch?

  
Kapele koncerty chýbajú , to je jasné. Padlo veľa dobrých koncertov a hlavne festivalov na čo sme sa samozrejme tešili ako každú sezónu. Na druhej strane je to aj fajn, že sa nehrá lebo máme čas na nahrávanie tretieho albumu. Skúšame aj nový setlist a show čo do teraz pri tých koncertoch čas nebol.
 

Po vydaní albumu Higher & Higher ste absolvovali turné. Spomeň nejaké svetlé momenty z turné.

  
Pre nás malo veľký význam ako nás prijalo poľské a české publikum. Spokojný boli aj majitelia klubov a riešila sa spolupráca do budúcna .
  

Ako sa albumu darilo a aké odozvy ste dostali od fanúšikov?

  
Myslím, že albumu sa darilo dobre. Predalo sa viac ako sa očakávalo a stále sa album predáva. Na Slovensku v Čechách a aj vo svete. Recenzie boli pozitívne a stretli sme sa aj s neprajníkmi. To už tak chodí.  Úspech sa neodpúšťa. Mne osobne to nevadí. Keď sa hovorí či už v dobrom alebo v zlom je vidieť, že človek na niečom pracuje. Ak sa prestane hovoriť vtedy je niečo zlé.
  

V rámci koncertov ste sa dostali aj ku kapelám Rage, Powerwolf, Bonfire či Freedom Call. Aké máš dojmy z týchto vystúpení?

  
Určite je super stáť a zdieľať jedno pódium s takými veľkými kapelami. Vždy takéto koncerty prinesú nové skúsenosti a zážitky. Je to poriadna škola. Sme vďačný za každý jeden koncert s veľkou kapelou.
  

Na turné sa kadečo vyvedie tak daj nejaké príhody z koncertov.

  
My sme kapela, ktorá je v celku slušná a len málokedy sa stane niečo, čo by sa dalo zaradiť do kategórie vyparatené. Samozrejme, niekedy si vyhodíme z kopýtka a už sa nám dokonca stalo, že sme jeden koncert odohrali všetci na pokraji fyzických síl, pretože predošlý večer sme to s oslavovaním máličko prehnali a vtedy to bolo na pódiu fakt husté. Sledovali sme jeden druhého, kedy a ktorý z nás doslova neodpadne. Našťastie sme to zvládli, celý koncert sme odohrali tak, ako sa od Eufory očakáva a dokonca si nikto z ľudí ani nič nevšimol. :D
  

Ako vypadá váš deň na turné?

  
Nooo spíme do vtedy, pokiaľ nás nevyhodia z hotela. Nakoľko z koncertov sa chodí dosť neskoro spať. Ak stihneme raňajky sme vyhrali ak nie ostávame hladný do najbližšej benzínovej pumpy.  :D Po príchode na miesto sa už musí pracovať. Vykladanie aparátu, zvukovú skúšku, čas strávený v šatni trénovaním a chystaním na samotné vystúpenie. Po koncerte klasika všetko zbaliť, nahádzať do auta a venovať sa fanúšikom. Taký obyčajný deň na tour. Pokiaľ sa ti nepokazí auto :D
  

Kvôli pandémii žiaľ padlo mnoho podujatí a návrat na pódiá je zatiaľ nereálny. Ako sa ty momentálne pozeráš na túto situáciu?

  
Jooj o tomto celom by som mohla napísať aj knihu ako som naštvaná na cely systém ale čo už s tým narobíme.  Musíme sa s  tým zmieriť. Celá táto situácia je zlá. Kedy bude reálny návrat na pódia to nevie nikto. Dúfam, že si zahráme ešte v tomto roku v kluboch.
  

Začali ste s prácou na novom albume. Zatiaľ asi len skladáte, ale povedz nám v akom štádiu sa nadchádzajúci album nachádza?

  
Sme asi tak v polovici práce. Skladby sú napísané. Treba ich otextovať a dorobiť detaily. Pracuje sa už aj na grafike a celkovom vzhľade albumu.
  

Už má aj svoj názov alebo povedz zatiaľ ako ste ho aspoň pracovne nazvali.

  
Album ešte nemá finálny ani pracovný názov. To budeme riešiť až to bude celé hotové.
  

Vďaka za interview. Máš na záver ešte niečo na srdci čo by si ráda odkázala fanúšikom?

  
Ja ďakujem. Fanúšikom kapely Eufory odkazujem aby sme to všetci ešte vydržali a hlavne prežili v zdraví. Zostaňte nám verní a dúfam, že čoskoro sa uvidíme na koncertoch poprípade festivaloch. Tešíme sa na Vás!!!
Návrat na obsah