Rozhovor 04.11.2018 Sick'n Beautiful - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
 
04.11.2018 • Samuel Sámel
SICK´N´BEAUTIFUL
Pred nedávnom sa mi do uší dostalo niečo tak neštandardné, že som sa o to musel podeliť aj s vami. A vydávanie komixu kapelou bolo skvelou príležitosťou, aby sme oslovili posádku zo SICK´N´BEAUTIFUL. Na zákerné otázky nám odpovedala nadpozemsky pôvabná speváčka Herma a vy si môžete prečítať o mimozemskej skupinke pohybujúcej sa v horúcom Taliansku.
 
 
Nie ste v hudobnej brandži nič bežné. Mohla by si nám predstaviť kapelu, ktorá je vlastne zároveň aj posádkou vesmírnej lode?

Takže, ja som Herma a som speváčka kapely a pilot zároveň. Sme vlastne mimozemšťania, ktorí v rámci lode majú každý svoju pozíciu. Prišli sme (očividne) z vesmíru a každý má na lodi svoje povinnosti. Takže ja som pilot, potom tu je náš kapitán – Big Daddy Ray, ktorý je zároveň aj basákom a hlavným skladateľom kapely. Potom je tu Rev C2,  ktorý je gitaristom a Evey, ktorá je bubeníčkou a je vlastne akousi formou života na rastlinnej báze. Ona je vlastne zelenina – akási mimozemská rastlina. A potom tu ešte bol Lobo, náš druhý gitarista, ktorý ale umrel .. teda .. neumrel, ale stratil sa po súboji so zlými mimozemšťanmi. Takže na lodi sme aktuálne ostali len štyria.

Dostali sme sa sem vďaka nehode, pretože naša loď mala nehodu a mňa následne uniesli a prijali ako pilota. Pred tým, než som sa stala súčasťou Sick´n´Beautiful som totiž bola človekom. A čo tu robíme? Hráme hudbu, ktorou si chceme zarobiť na opravu lode, ktorá sa pri havárií pokazila.

Takže tu ostanete len kým loď nebude spojazdnená a potom plánujete odchod?

No .. my si to na tejto planéte vlastne celkom užívame. Takže najprv chceme precestovať celý svet a vidieť jeho krásy a potom uvidíme, či ostaneme.

Vo vašej hudbe je cítiť množstvo vplyvov. Mohla by si nám povedať kto sú tieto vplyvy a prečo práve tí konkrétni hudobníci?

Keď sme leteli okolo zeme, mohli sme si vypočuť dosť z pozemskej hudby ... na lodi sme totiž chytali rádio a mohli sme počuť všetky varianty hudby. Môžem povedať, že sme sa inšpirovali kapelami ako Kiss, In This Moment, Alice Cooperom, Katy Perry, The Garbage ale aj Lady Gaga ... vlastne sme dosť ovplyvnení aj popovou hudbou. Ale tých vplyvov je o dosť viac – dokonca aj Nine Inch Nails a .... Áno! Rob Zombie! Skoro som zabudla na toho najdôležitejšieho!

Pred pár mesiacmi ste vydali svoj ostatný album Element of Sex. Mohla by si povedať tým, ktorí ho ešte nepočuli, prečo je to pre nich obrovská škoda?

To je vlastne skvelá otázka! Asi hlavne preto, že do albumu sme dali všetko a hudbou žijeme. Do Sick´n´Beautiful sme dali všetko. Ono vlastne nie je zrovna jednoduché byť mimozemšťanom v Taliansku v roku 2018. Myslím, že náš zápal pre hudbu môžete na albume jasne počuť. Na albume sme boli značne sústredenejší ako na tom predošlom, skladali sme ho v momente, kedy sme boli nadšení, lebo nás vtedy oslovila veľká nahrávacia spoločnosť, aby sme im niečo nahrali. Takže sme v štúdiu strávili 20 dní a napísali sme album a všetko sme nahrali. Bolo to dosť intímne a z čistej vášne. A myslím, že presne to môžu ľudia na albume počuť.

Najväčšou novinkou na lodi ale nie je album, ale komix, ktorý vydávate čoskoro. Mohla by si o ňom povedať viac?

História Sick´n´Beautiful je vlastne dosť pestrá a plná príbehov. A ľudia sa vždy dosť zaujímali o to, odkiaľ sme a ako sme tu havarovali a ako som sa dostala do posádky. Takže sme si povedali, že komix bude najlepším  spôsobom, ako to povedať ľuďom, čo sa stalo. Zároveň totiž uvidia ako sa to stalo a toto je spôsob rozprávania, ktorý všetci milujeme. Všetci v posádke sme totiž poriadni šprti. Takže sme si uvedomili, že to bude najlepší spôsob ako povedať náš príbeh. Komix hovorí o tom, ako vlastne došlo k havárií, ako som sa pridala ku kapele, lebo ja som bola človek. Potom som stretla kapelu a oni ma uniesli. Potom je tam aj príbeh zrodenia Evey – bola len rastlinkou, ktorá vyrástla a je tam aj to, ako sme prišli o gitaristu. Je to súbor našich príbehov za posledných pár rokov koncentrovaných do komixu, ktorý nakreslil Alessio Maruccia, náš priateľ, ktorý je aj skvelým umelcom.

Už si nám povedala, že si tak trocha šprt. Mohla by si nám ale objasniť tvoj vzťah ku komixom?

Čítala som ich odkedy som dieťa, potom som vyrástla, dosť som hrala videohry a tak podobne. Potom som začala chodiť na ComicCony a robiť cosplay. A to je vlastne aj to, ako sa vyvinula kapela, lebo všetci sme boli zainteresovaný v cosplayingu a v podujatiach typu ComicCon. Môj najobľúbenejší komix je vlastne z Talianska – je to o dievčatku a je to pre dievčatá – volá sa Witch a môžem povedať, že mi zmemnil život. Vyrástla som s komixom v rukách, takže môžem povedať, že ich milujem! Ale nie som fanynka Marvelu alebo DC. Skôr preferujem undergroundové komixy a menšie reality.

Pri komixe Ground Zero a vašom albume Element of Sex ste dosť pracovali s crowdfundingom – prečo?

Za prvé – vyzerá to tak, že ľudia si fakt užívajú to, čo robíme. S crowdfundingom dovolíme ľuďom objednať si – alebo skôr predobjednať si – to, na čom práve pracujeme ešte v momente, keď na tom pracujeme. A zároveň nám pomáhajú vytvárať to a potom dostanú presne to, čo si objednali. Objednajú si to ale ešte v momente, kedy to tvoríme a môžu nám povedať, čo by chceli počuť, dať nám nejaké nápady. Okrem toho je tu aj technická časť veci – sme totiž úplne nezávislá kapela a všetko si financujeme sami. Je ale samozrejmosťou, že sami to proste neutiahneme. Takže robíme to, čo milujeme – Sick´n´Beautiful – za pomoci našich fanúšikov. Vždy hovorím, že Sick´n´Beautiful je jedna veľká rodina, lebo bez pomoci našich fanúšikov sme ničím a oni sú ľuďmi, vďaka ktorým robíme to, čo milujeme.

Predpokladám, že máte v pláne prezentovať svoj ostatný album a aj komix. Otázkou pre mňa je, či je vôbec aktuálne možné vás vidieť mimo Talianska?

Aktuálne je to našou hlavnou prioritou. Vlastne plánujeme Európske turné. Nie je ale jednoduché dať to dokopy. Na jar sme hrali vo Veľkej Británií a plánujeme Európe cestovať budúce leto. Chceme sa do toho pustiť a dúfam, že sa nám to aj podarí. Momentálne hráme najmä v Taliansku – v krajine, kde sa nachádzame, ale verím, že sa nám čoskoro podarí stretnúť sa aj s našimi fanúšikmi mimo Talianska.

Vyzerá to, že sa vám aktuálne celkom darí – ľudia vám pomohli vydať album, komix. Čo vnímaš ako svoj najväčší úspech v tejto brandži a čo je tvojím najväčším snom?

Myslím, že najväčším úspechom je to, že crowdfunding u nás funguje. V dnešnej dobe je totiž jednoduché dosiahnuť úspech na sociálnych sieťach – je jednoduché uverejniť fotku a dostať na ňu kopec lajkov, ale keď ide o skutočnú podporu, myslím tú finančnú, je to odrazu o dosť ťažšie.Možnosť byť finančne podporovaní skutočnými ľuďmi je pre nás najväčším úspechom. A najväčším snom je pre mňa je koncertovať čo najviac, stretnúť čo najviac z týchto ľudí a poriadne ich objať.

A z toho, čo hovoríš, znie to ako plán do budúcna. To bola moja ďalšia otázka ...

To ale nie je všetko. Aktuálne pracujeme na nasledujúcom albume, píšeme skladby a tak. Nemáme ale ešte plán, kedy to ideme vydávať, lebo chceme nájsť vydavateľstvo. Takže zatiaľ si to nechávame pre seba až do doby, kedy sa nám podarí nájsť najlepší spôsob ako vydať album. Ale sme veľmi nadšení, lebo nové skladby sú svieže a nové a už teraz ich milujem!

A je tu šanca, že by sme nové skladby počuli aj pred tým, ako sa vám podarí nájsť vydavateľstvo?

To si myslím. Vždy hrávame nové skladby naživo. Chceme ich precítiť a chceme vidieť, ako zapadnú do setlistu. Takže akonáhle budú pripravené, určite budeme hrať nové skladby naživo, takže sa k nim budeš môcť dostať.

To bolo odo mňa vlastne všetko. Ak je tu ešte niečo, čo chceš povedať ľuďom alebo tým, ktorí s vami prídu do kontaktu – toto je tvoj priestor.

Musím povedať, že by ste sa nemali báť mimozemšťanov – my totiž prichádzame v mieri. Chceme len spoznať túto planétu lepšie a natlačiť sa poriadne sushi. Takže sa nás nebojte a myslím, že určite spravíte dobre, ak si nás čo najrýchlejšie vypočujete!
Návrat na obsah