Reportáž 02.07.2022 Helloween, HammerFall - HELLMAGAZINE

irock
Prejsť na obsah
Dominika Šimová • Pavel Šimo (foto)

 HELLOWEEN, HAMMERFALL

2.7.2022 Zvolenská Slatina - Futbalový štadión


Pandémia zmarila veľa plánov, o koncertoch ani nehovoriac. Po 2 rokoch sa však slovenské obecenstvo dočkalo a nemecká legenda Helloween mohla predstaviť svoju novú show. Tento krát spojili sily s ďalšou obľúbenou švédskou zostavou Hammerfall a do centra Slovenska spoločne priniesli program nazvaný United Forces 2022.

 

Krásna a horúca prvá júlová sobota tohto roka bola ako stvorená pre open-air udalosť. Parkovisko zaplnili značky naprieč Slovenskom a nie len ním. Šesťtisícový dav sa postupne usporiadal pod pódium a na dve veľké tribúny a show sa mohla začať. Hammerfall predstavili miestnemu davu nový album, Hammer of Dawn, a strihli si aj mnohé overené klasiky ako Bloodbound, Sweden Rock či Hearts on Fire. Svoj set vyšperkovaný hymnickými skladbami si publikum mimoriadne užívalo a kapela zožala poriadne ovácie.

Väčšinu prestávky venovanej príprave pódia na dnes už megahviezdych Helloween strávili fanúšikovia čakaním v dlhých radách na občerstvenie sa, čo bol opäť kameň úrazu a azda jediné negatívum tohto večera. Po pár minútach bolo všetko pripravené a koncert nemeckých speedových veľmajstrov bol odštartovaný. Kapela mala na programe rovnako predstavenie najnovšej rovnomennej dosky. Z vizuálne dokonalého pódia sa však ozývali aj staršie a časom preverené skladby ako Eagle Fly Free, Dr. Stein či Heavy Metal. Hudobníci prenášali na publikum všetku svoju energiu, odozva však bola veľkolepá. Myslím, že môžem povedať, že si to obidve strany neskutočne užívali. Koncert týchto rozmerov už veľmi chýbal a všetci zúčastnení si to zrejme uvedomovali a nemyslím, že to brali ako samozrejmosť. V týchto pohnutých časoch je udalosť ako bola táto už pomaly vzácnosťou. Takmer dvojhodinový set uzatvorili skladby Power, Keeper of the Seven Keys a nesmrteľná povinná jazda I Want Out.

Výborná a priateľská atmosféra, skvelá nálada, vymakaný audiovizuálny zážitok, to bola prvá júlová sobota strávená len na skok od príjemnej stredoslovenskej dedinky, Zvolenskej Slatiny, ktorá sa na pár hodín stala ´hlavným mestom´ heavy metalu u nás. Organizačne nie je ľahké zabezpečiť akciu týchto rozmerov a za všetkých by som sa chcela organizátorom poďakovať a poprieť im veľa síl, energie a odvahy do ďalšej práce. Metalové publikum na Slovensku to určite ocení.
Návrat na obsah