Reportáž 28.12.2019 Spomienka na Lemmyho 4 - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
31.12.2019 • Samuel Sámel • Juraj Bednárik (foto)

SPOMIENKA NA LEMMYHO 4

28.12.2019 – RC Mlyn, Vrútky
 
 
Už pred siedmou sa pomaly ale isto plnil Mlyn vo Vrútkach. Zhruba sto ľudí prišlo zaspomínať na legendárneho speváka Motörhead Lemmyho Kilmmistera. Ten nás v roku 2015 predčasne opustil a nechal množstvo slovenských fanúšikov s lístkom, ktorý už nikdy nevyužili. Zanechal za sebou stovky skladieb a jasný dôkaz o tom, že človek môže žiť dlho aj keď svoje telo úplne zhumpľuje. A tak sa malo aj na tohto pána spomínať.

Jack a kola, tradičné červené Marlborky a hutná basa. Ako prví sa na pódium dostal Marturos, pre túto udalosť pomenovaný MOTORHEADTUROS. Začiatok bol síce neistý, ale speváčka Maggie aj napriek chorobe dala zo seba maximum. Rovnako aj zvyšok kapely sa nevyhol nejakým problémom (ako štrajkujúca gitara), ale myslím, že zodpovedne možno konštatovať, že dav im to odpustil. Jedným z dôvodov boli aj multiinštrumentálne schopnosti, ktoré dokazovali prehadzovaním inštrumentov. Dostalo sa nám megahitov „Overkill“ alebo „Ace of Spades“, dostalo sa nám menej známych „No Voices in the Sky“ alebo „The Game“ a na záver setu nám kapela ponúkla aj pár vlastných kúskov, ktoré zakončili „Superheroes of Tomorrow“ a „The Magician“, pri ktorých sa s kapelou aj fanúšikmi rozlúčil basák Juraj, nakoľko táto show bola jeho poslednou v radoch Marturos.

Okrem vyššie spomenutých megahitov sme sa dostali aj k pár ďalším. Tie už ale ponúkla druhá kapela – MOTORSCREAM PROJECT z Veľkého Krtíša. Tu sme sa dostali aj k veciam, ktoré neboli celkom čakané – došlo aj na stagediving, došlo aj na skupinku fanúšikov na pódiu, „Overkill“ končil na 3x. Čo sa týka megahitov, okrem spomínaných klasík sme mali možnosť počuť aj „Bomber“ či „Born to Raise Hell“. Záver setu opäť patril pár skladbám z vlastnej tvorby a coverom „The Parnoid“ od Black Sabbath a „Keep on Rocking in the Free World“ od Pearl Jam.
 
Môžeme sa asi zhodnúť na tom, že vo finále sa spomienkový večer na legendu heavy metalu sa podaril. Stovka fanúšikov si užila večer plný kvalitnej hudby, Jacka a skvelej zábavy. A ako si na legendu spomínal ty?
Návrat na obsah