Reportáž 21.09.2019 Dragony - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
28.09.2019 • Dominika Šimová • Pavel Šimo (foto)
MOTORSCREAM PROJECT, MARTUROS, DRAGONY
21.09.2019 Trnava City Club
 
 
Priznám sa, že napísať túto reportáž mi robilo trošku problém. Väčšinou píšem o tom, ako vystupovali kapely, ako im to na pódiu hralo, komentujem setlist, stage či vizáž a v neposlednom rade fanúšikov, pretože koncerty sa robia (aspoň v to ešte stále dúfam) pre nich. Sobotný večer strávený v Trnave bol iný. A preto aj moja dnešná reportáž bude iná. Bude stručná.

Dragony sa u nás predstavili po prvý krát a ja len dúfam, že nie posledný. Ich koncert bol výborný! Priateľský a zároveň profesionálny. Pozitívna atmosféra bola hlavnou črtou tohto včera. Motorscream Project odohrali svoj set tento krát už založený na ich vlastnej tvorbe, aj keď Iron Fist na záver si odpustiť nemohli. A Marturos, napriek tomu, že sú kapelou mladučkou a dokonca im chýbal jeden gitarista, hrali ako keby pred nimi stáli davy. No nestáli.

Do trnavského City klubu prišlo len niekoľko desiatok ľudí. A to je dôvod, prečo som napísala, že môj report bude iný. Všade naokolo Slovenska to funguje. Koncerty sú vypredávané a najmä navštevované fanúšikmi! Prečo tu nie? Prečo v Trnave nie? Prečo v Bratislave nie? Prečo v Košiciach nie? Prečo sme takí leniví a neochotní podporiť dobrú akciu a kultúru, ktorá z nás robí plnohodnotné bytosti? Prečo v piatok a sobotu praskajú krčmy vo švíkoch, no je problém dostať ľudí aj na svetové hviezdy? Prečo si potom niekto dovolí tvrdiť, že tu sa nič nerobí a nič neorganizuje? Skúsme sa zamyslieť...

Moja vďaka ale aj napriek tomu patrí VIP METAL CONCERTS za skvelo zorganizovaný (doslova) súkromný koncert. Pretože tí, ktorí prišli mohli odísť s naozaj dobrým pocitom skvele stráveného sobotného večera. Ďakujeme!
Návrat na obsah