Reportáž 24.07.2019 Architects - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
28.07.2019 • Dominika Šimová • Pavel Šimo (foto)

ARCHITECTS, ROLO TOMASSI, LOATHE


24.07.2019 Refinery Gallery, Bratislava


Uprostred leta sa k nám na Slovensko dovalila smršť v podobe britského metal corového trojlístka. Tri kapely, z ktorých každá predstavuje jedinečný pohľad na metal core, sme si predsa nemohli nechať ujsť.

Loathe, mladučká kapela pochádzajúca z mesta Liverpool, otvorila show síce trošku kratším, no o to údernejším setom. Hoci sa táto zostava na kovovej scéne objavila len pred nedávnom, vidím a počujem u nich veľký potenciál. Dokonca niektorí návštevníci koncertu sa práve na kapelu Loathe tešili najviac. A musíme uznať, že aj dostali to, na čo čakali. Hala síce ešte úplne zaplnená nebola, no publikum si mohlo vychutnať priam dokonalé predjedlo.

Rolo Tomassi už podávali hlavný chod v podobe pomerne temného, ale elegantného a charizmatického vystúpenia. Na prvý pohľad krehká vokalistka Eva Spence si svojim hlasom absolútne podmanila dav. Pre mňa to bolo veľmi unikátne hudobné prevedenie, ktoré ma bavilo od začiatku do konca. Myslím si, že som nebola jediná.

Čerešničkou alebo dezertom tohto večera boli samozrejme majstri tohto žánru - Architects, ktorí sú na turné s novým počinom Holy Hell, ktorý vyšiel koncom minulého roka. Do Bratislavy to peklo ale naozaj aj priviezli. Od prvých tónov to v Refinery Gallery burácalo, fanúšikovia vytvorili dokonalé tornádo a miestami to snáď bolo hlasnejšie než v susednom Slovnafte. Architects sú skúsení muzikanti a to bolo vidieť a počuť v každej minúte ich audiovizuálneho predstavenia. Tvrdý, no emotívny set podčiarkla aj bezprostredná a bezchybná komunikácia s publikom, ktoré si to neskutočne užívalo. Chalani z Brightonu si miestny dav dokonale omotali okolo prsta. Počas celej ich show som mala pocit akejsi súdržnosti, neviem ako inak to pomenovať. Je to niečo, čo človek necíti na každom koncerte. Za mňa na plný počet.

Skvelá organizácia, fantastické hudobné výkony a mimoriadne priateľská atmosféra. Asi takto by sa dal zhrnúť tento nezabudnuteľný horúci letný večer.
Návrat na obsah