Reportáž 19.12.2018 Pretty Maids - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
26.12.2018 • Samuel Sámel • Michal Roháč (foto)
PRETTY MAIDS, PALO DRAPÁK

19.12.2018 - Majestic Music Club, Bratislava


Ako sa dá tráviť predvianočný čas? Upratovaním, panickým zháňaním posledných darčekov, varením? Ja osobne k ničomu z toho nemám vzťah. K čomu mám vzťah je ale tvrdá hudba. Tak prečo by som robil čokoľvek z predošlého, ak je možnosť užiť si poriadny koncert?

V Bratislave sa menej ako týždeň pred Vianocami najskôr predstavila legenda slovenskej hudobnej scény – PAĽO DRAPÁK s kapelou. Aj napriek tomu, že Paľo sa predstavil známou skladbou Vrakovisko snov, v publiku to bolo dosť chabé. Pár desiatok ľudí, ktorí sa v sále nachádzali síce robili, čo sa dalo, ale nebudeme si klamať, bola to mizéria. Pomaly sa to zlepšovalo a pár odvážnym sa dostalo aj špecialitiek – Zločin z vášne, ktorý bol predstavený ako novinka a zároveň duet s Lenkou Rakar. Následne sa dostalo sólo piesne Lenky Rakar Last Day. Ďalšie skaldby už boli v znamení notoricky známych skladieb Ján Amos Džínový, Slnko stoj a Zaľúbená žaba. Aby sa doplnil čas, dostalo sa aj na neplánovaný bonus Dvaja spolu v noci a kapela sa rozlúčila.

V publiku to vyzeralo aj naďalej prázdnejšie ako sa čakalo a patrilo. Aj napriek tomu sa na pódium vyvalilo PRETTY MAIDS. Setlist otvorila skladba Sin-Decade a kapela sa nedala zahanbiť. Aj pre necelých 150 fanúšikov  ponúkli plnohodnotnú show, kde celý začiatok patril skladbám z dávnej éry kapely – Running Out, We Came to Rock alebo Waitin´ for the Time či Rodeo. Následne sme sa dostali k najsladšej skladbe v repertoári – Please Don´t Leave me a hneď k jednej z najtvrdších – Pandemonium. Kapela komunikovala, dav sa bavil a kapela nechápala ako môže tak málo ľudí spraviť taký hluk. Postupne sme sa dostali  k ďalším peckám ako Little Drops of Heaven, Future World alebo Love Games. V tomto bode sa kapela začala tváriť, že toho mala dosť, ale samozrejme sme sa dočkali aj prídavkov v podobe peciek Mother of All Lies, Kingmake aklasickej Red,Hot and Heavy. A keďže bolo to predvianočné obdobie, finále patrilo coveru – A Merry Jingle.

Tých 150 ľudí, čo prišlo si užilo zážitok za všetky drobné. Organizátor dokonca ponúkol vianočnú cenu lístkov, ktoré na mieste bolo možné kúpiť za pomerne smiešnych 20€. Aj napriek tomu bola účasť slabá. Tu stojí možno len za zamyslenie jedna vec: Všetci nariekajú, že kapely sa Slovensku na turné vyhýbajú. Keď sa ale ponúkne koncert prvotriednej kapely za smiešne peniaze, hala zíva prázdnotou. Smutná vizitka...
Návrat na obsah