Reportáž 13.04.2018 Eufory - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
18.04.2018 • Dominika Šimová • Pavel Šimo (foto)
EUFORY, POWER 5, SCREAM MAKER

13.04.2018 RC Mlyn Vrútky


Zaujímavá zostava na spoločnom turné, alebo trojlístok kapiel z Poľska, Česka a Slovenska sa stretol v rockovom klube vo Vrútkach v piatok 13. apríla. Eufory, ktorí v tento večer krstili svoj nový album, Power 5 a Scream Maker nás prilákali užiť si tento heavy večer.

RC Mlyn nás privítal veľmi príjemnou a uvoľnenou atmosférou a skvelými priestormi pre klubové akcie. Niečo po pol deviatej večer sa po krátkej príprave rozozvučali tóny nástrojov a hudobné dianie sa mohlo začať. Poliaci Scream Maker sa predstavili setom zloženým aj s prebratej zahraničnej tvorby veľkých heavy metalových legiend ako napríklad Iron Maiden, čo podľa mňa fanúšikov potešilo, lebo si mohli zaspievať aj skladby, ktoré poznajú a sú notoricky známe. Vokalista Sebastian s publikom komunikoval striedavo poľsko-anglicky no a ich vystúpenie hodnotím ako veľmi solídne aj po hudobnej stránke.

Českí Power 5 na nás tiež spustili poriadny heavy, nie nadarmo sa turné volalo „Heavy Metal Tour“. V tomto prípade sa však mohla čeština znejúca reproduktormi ťažšie strebávať mladšiemu osadenstvu, ktorého bolo v klube celkom dosť, no zdá sa, že táto kapela mala vo Vrútkach početné publikum. Ich vystúpenie hodnotím tiež veľmi pozitívne, aj keď toto nie je môj najobľúbenejší smer v rámci tvrdej hudby, no hudobne bolo čo počúvať.

Hviezdu večera, takmer miestnych Eufory, čakala výnimočná povinnosť, krst nového albumu, ktoré vyšlo pod názvom Higher and Higher. Táto heavy parta si večer užívala plnými dúškami pred veľmi silnou kulisou priaznivcov. Krstným otcom ich novinky sa nemal stať nikto iný ako sám veľký Roland Grapow, čo bol tiež pomerne veľký ťahák na tento koncert. To sa však nakoniec z logistických dôvodov nepodarilo. Album tak pokrstil vokalista českých Power 5 a to ničím iným než šampanským. Pokrstené, spečatené, album skončil v rukách publika a kapela mohla dohrať svoj set s obrovskou podporou svojej fanúšikovskej základne.

Tento večer je len ďalším príkladom toho, že na koncerty treba chodiť. Je mimoriadne potrebné podporovať lokálne kapely a lokálnych promotérov a koncertov organizovaných v našej malej krajine bude len a len pribúdať.
Návrat na obsah