Recenzia 03.08.2018 Tarja - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
03.08.2018 • Dominika Šimová
TARJA - Act II

Tarja prichádza s druhým koncertným dejstvom svojej hudobnej kariéry. Minulý týždeň sa na svetlo sveta dostal druhý živý album tejto pôvabnej fínskej speváčky.

Nasledovník Act I, ktorý sa nakrúcal a nahrával ešte v roku 2012 v Argentíne je Act II. Tento krát prináša až dva koncerty. Tak ako album The Shadow Self vyšiel s protikladom The Brightest Void, tak aj tento živý koncert zachytáva dve tváre odlišných koncertov. Malý a veľmi intímny koncert v londýnskom štúdiu Metropolis a oproti tomu veľký koncert v talianskom Miláne. Divák tak dostane dva rôzne hudobné zážitky.

Tarja predstavila Act II ako takzvané live-art-video. Koncert je doplnený o mnohé efekty vytvorené pomocou fotografií, farieb či iných úprav. Celé to pôsobí veľmi zaujímavo a pridáva celej veci pridanú hodnotu. Act II je vskutku majstrovským audio-vizuálnym dielom. Myslím si, že na svoje si prídu nie len skalní fanúšikovia, ale aj širšia verejnosť obľubujúca symfonický metal.    

„Act II nie je len live video, je to live-art-video a môžete ho rozoberať veľmi kontroverzne, čo je presne to, čo chcem.“
-Tarja

Act II vyšiel vo viacerých formátoch a vizuálnych prevedeniach, ako je už u Tarji dobre známe. Okrem CD, LP, DVD/Blu-Ray si môžete zaobstarať aj limitovaný mediabook, ktorý navyše obsahuje záznamy festivalu Woodstock v Poľsku a festivalu Hellfest vo Francúzsku.
Tarja stále prináša svojim priaznivcom prekvapenia a inak tomu nie je ani v tomto prípade. Act II je naozaj jazda plná krásnych momentov a nemal by chýbať v zbierke žiadneho poslucháča tohto žánru. Vrelo odporúčam.

Tracklist:
Metropolis Studios, Londýn, 06.06.2016
No Bitter End / Eagle Eye / Sing For Me / Love To Hate / The Living End / Medusa / Calling From The Wild / Victim Of Ritual / Die Alive / Innocence / Until My Last Breath / Too Many

Teatro della Luna, Miláno, 29.11.2016
Against The Odds / No Bitter End / 500 Letters / Eagle Eye / Demons In You / Lucid Dreamer / Shameless / The Living End / Calling From The Wild / Supremacy / Tutankhamen – Ever Dream - The Riddler – Slaying the Dreamer / Goldfinger / Deliverance // Acoustic Set: Until Silence - The Reign - Mystique Voyage - House of Wax - I Walk Alone // Love To Hate / Victim of Ritual / Undertaker / Too Many / Innocence / Die Alive / Until My Last Breath  

Bonusový materiál
Rozhovory s Tarjou a kapelou
PhotoGallery 1: Through the eyes of the fans
PhotoGallery 2: From stages and streets by Tim Tronckoe

Návrat na obsah