Recenzia 13.06.2022 Madvice - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
Dominika Šimová • 8/10

MADVICE - Under the Burning Sky


Talianska parta MADVICE vystrkuje rožky s druhotinou pomenovanou Under the Burning Sky. Tak sa poďme spolu pozrieť, čo sa to teda pod tým horiacim nebom nachádza.

Čo ma veľmi príjemne prekvapilo ako prvé je jednoznačne zvuk. Nahrávka má veľmi dobrý a poctivý zvuk, s čím podľa mňa takmer vždy súvisí aj kvalita. Nejako si nás už tie kapely rozmaznali, ako sa zdá. To je ale dobre, veď prečo si nevychutnať veci tým najlepším spôsobom. Hudobne sa pohybujeme niekde okolo melodického death metalu s poriadne ostrým vokálom. Textovo neprichádza  k žiadnemu prekvapeniu – smrť, bolesť, utrpenie, peklo, žiaľ a pod. Čo ale určite prekvapujúce je a stojí za zmienku sú menej štandardné a pomerne originálne ladené skladby so zaujímavou atmosférou ako napríklad The Funeral of Human Race, In This Empty Place či inštrumentálna Quelli Uguali Non Contano, čo aj pri takejto hudbe oceňujem.

Sedemchodová večera je teda pomerne rýchlo na konci a ja konštatujem, že si ju ešte vo veľmi blízkej budúcnosti veľmi rada nechám naservírovať.
Návrat na obsah