Recenzia 29.12.2018 Northward - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
29.12.2018 • Daniel Hromas

NORTHWARD - Northward


Až nyní jsem se dostal k sepsání recenze na album "Northward" (2018) projektu NORTHWARD. Pod tímto názvem spojili své síly Floor Jansen & kytarista Jørn V. Lofstad (PAGAN'S MIND). Songy na toto album začali oba muzikanti rozpracovávat již v roce 2007 (!), ale tehdejší rozdělanou desku uložili k ledu, než ji po 11 letech znovu 'vyhrabali' na povrch a shodli se, že ji nakonec vypustí do světa. Desku jim vydal label Nuclear Blast. Najdeme na ní celkem 11 kompozic. Písně se pohybují od 3 do 7 minut. Je to rockové album. S produkcí alba jim pomáhal renomovaný Jacob Hansen. Na NORTHWARD si nejvíce užijete zpěv. Floor zde využívá svůj hlas zcela jinak, než jak ho běžně 'praktikuje' u NIGHTWISH!

Už z tohoto důvodu stojí si tohle cedéčko pustit. Je to skutečně všestranná zpěvačka. Mně se tady její projev líbil. Bohužel se mi doteď tohle elpíčko nedostalo hluboko pod kůži! Těžko říct, kde u mně vězel problém, že jsem se u tohoto počinu nedokázal zcela 'otevřít'. Možná za to moh i nádech 70 let, který nikdy nebyl mou hudební doménou!

Rozhodně nelituji, že jsem tuhle věc slyšel, ale nevím, zda si ji ponechám ve sbírce.
 
Vyjít to před 11 lety, tak by se mi to jistě zamlouvalo o něco víc. Takhle to vypadá, jako když se jde s křížkem po hunuse.

Tuhle desku ponechám bez hodnocení.
Návrat na obsah