Rozhovor 11.05.2024 Maggie Reilly - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
 
Alan Rohan

MAGGIE REILLYNejcharismatičtější ženský hlas Skotska


Maggie Reilly svou nejen sólovou dráhu/kariéru započala v roce 1975 plus mínus. Zpívala doprovody u spousty slavných skupin, nebo jmen hudebního světa. Má za sebou s těmito umělci nesčíslně hitů. Které se drželi dlouhá léta na příčkách hitparád. Záběr hudebního zaměření, nebo hostování je od country až po rock. Z největších jmen kde propůjčila svůj hlas nejen na nahrávce, ale jezdila šňůry byli příkladně Mike Oldfield, Smokie, Juliane Werding, Jack Bruce a mnoho, mnoho dalších. Maggie Reilly v letošním roce vystoupí v amfiteátru Loket. A snad se na ni těšíte toliko jak já.

 
   

Alan – Buďte pozdravena Maggie.


Maggie – Ahoj všem.

Alan - Jak dlouho jste už na hudební scéně?


Maggie - Většinu svého života a velmi dlouhou dobu dělám muziku.

Alan – Pokud zavzpomínáte, která skladba byla nejen ve vaší tvorbě prvotní/první hit, kdy si vás všiml větší okruh posluchačů?


Maggie – Můj první singl byl vydán přibližně v době, kdy Neil Youngs po albu Gold Rush, které jsem mu nazpívala. Only love can break your heart jako jedna ze skladeb, která byla pro mě hitem. Byla jsem členkou v kapele Cado Belle v 70. Letech, byli jsme populární ve Velké Británii i mimo ni. Práce s Mikem očividně zvedla mé portfolio u fanoušků, protože měl obrovský celosvětový úspěch s tubular bells.

Alan – Přišli další nabídky, další hity. Ohledně vaší kariéry, s kým byla pro vás nejplodnější spolupráce?


Maggie – Miluji všechny spolupráce, se kterými jsem spolupracovala, ale nejdéle jsem pracoval s Mikem a zde mam obrovsky zaplněné místo v srdci.

Alan – Na začátku roku 1990 jste se rozhodla pro sólovou dráhu. Co vás k tomu vedlo?


Maggie - Byla jsem v Německu, kde jsem pracoval na charitativní písni a potkala Jurgena Turnaua, Šli jsme na večeři a Jurgen navrhl, že by se mnou rád udělal sólové album, zamlouvalo se mi to, proč ne – a od té doby jedu sólově.

Alan – V České republice nejste poprvé, kdy jste poprvé hrála v Česku? A co Slovensko?


Maggie – Minulý rok jsem měla koncert přímo na hradě v Praze, velmi jsem si to užila, nádherné místo pro vystoupení. Jsem ráda, že hraji všude , kam mě pozvou s kapelou.

Alan – Měla, nebo máte možnost si prohlédnou krajinu, památky, zajímavosti v Česku nebo na Slovensku?


Maggie - Při mé poslední návštěvě jsme měli čas na toulky po centru Prahy, měli jsme skvělého průvodce. Viděli jsme mimo jiné Orloj v centru města, nádherná památka, kus historie.

Alan – Na který koncert, nebo vystoupení ráda vzpomínáte v Česku i na Slovensku?


Maggie - Hrad, zatím top co jsem viděla v Česku.

Alan – Letošní turné/show budete mít v jakém duchu/pojetí? A něco speciálního máte připravené?


Maggie - Budu hrát písně z celé mé kariéry staré písně i nové písně včetně including everytime we touch and moonlight shadow, jsem si jista, že je tam něco, co potěší každého.

Alan – Díky za rozhovor. Těším se na hity které odehrajete a to i z vlastní tvorby. Uvidíme se.


Maggie - Budete muset přijít, abyste viděli, jaká překvapení tam budou. Všichni se moc těšíme, až si k vám přijedeme zahrát, a doufáme, že se s vámi uvidíme.
Návrat na obsah