Rozhovor 04.05.2024 Scabbard - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
Alan Rohan

SCABBARDStálicí metalu na České scéně je kapela  Scabbard, kterou jsme pozvali na festival South of Heaven do Zbytin poprvé. Snad vás tím potěšíme.


 

Alan – Ahoj bando. Kdy jste se dozvěděli o tomto festivale?


Aleš – O festu jsme se vůbec poprvé dozvěděli na faceboku.

Alan – Když jste se o festu dozvěděli, koukli jste i na předešlé ročníky? Nebo South of Heaven mapujete dýl?


Aleš – Festival sleduji od prvního ročníku a hodně se mě líbí kam fest směřuje a jak to kluci vedou. Dobrá práce.

Alan – Tuto otázku pokládám pokaždé, u každého ročníku, tak ji položím i vám. Už jste hráli někdy v lomu? Co na to říkáte?


Aleš – V lomu jsme ještě nehráli a vypadá to super.

Alan – Prozraďte nějaké zajímavé místa kde jste si už zahráli koncert, nebo festival. Třeba vlak, letadlo, loď, strž …..?


Aleš – Zatím jsme hráli vždy klasika – rokáče, kulturáky, klasické festy.

Alan – Co nového u vás v roce 2024?


Aleš – Chystáme se v září do studia Davos, nahrát další Cd. Takže teď makáme na nových skladbách, aby jsme měli hotovo než začnou letní festy, pak už na to nebude klid ani čas. A vypadá to tak, že kvůli zdravotnímu problému s mojí rukou, budu muset skončit na basu a asi se věnovat jen zpěvu. Takže teď pomalu zkoušíme nového basáka. Uvidíme jak se to vyvine.

Alan – Na South of Heaven přivezete co? Myšleno v repertoáru? A nebo i pokud s sebou povezete nějaké překvapení, ven s tím.


Aleš – Většina repertoáru bude určitě z posledního alba „Lidské loutky“ a pravděpodobně zahrajeme pár věcí z připravovaného alba. A je možné, že už se objeví na podiu i nový basák.

Alan – Co děláte když nehrajete?


Aleš – Jeden kytarista hodně cestuje a sportuje, druhý maká na zahradě, bubeník se válí na bytě a já furt něco kolem baráku, rád chodím s psíkama do lesa. Prostě obyčejný život se vším co k tomu patří.
 

Alan – Váš kout, vaše domovina – jak se vám tam hraje? A nějakou perličku můžete říci/napsat?


Aleš – Stojí to za hovno.V e Zlíně nám zbourali poslední funkční rokáč, takže akce jde dělat pouze v jedné hospůdce, co se týká metalu, ale je 1ot am pokaždé peklo. Zaplať pán bůh za ni. Ještě je tam Master of Rock klub, ale tam je takový nájem, že není šance tam něco dělat. Ze Zlína se pomalu metal bohužel vytrácí. Perličku nevím.

Alan – Bylo by něco, co na sebe prásknete, a nikde jinde jste to ještě neřekli, nebo nenapsali?


Aleš – Neprásknu nic, kluci by mě dali do držky na zkoušce.

Alan – Na co (nač), nebo na koho se na festivale South of Heaven nejvíce těšíte?


Aleš – Na prostředí, na kamarády z kapel, na fanoušky. Každý fest je trochu jiný a to je právě super. Jiné prostředí,jiné pivo, noví lidi. Moc se těšíme.

Alan – Díky za rozhovor pro nás a pro návštěvníky festivalu South of Heaven. Uvidíme se na pódiu. Se mnou určitě, já jsem ten co to vše uvádí a v čas vás z pódia vyžene kvůli prostoru pro další kapelu.


Aleš – Taky děkujeme za rozhovor i za čas, který jsi nám věnoval. Rád tě uvidím na podiu.

Návrat na obsah