Rozhovor 01.05.2023 The Heathrow - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
Alan Rohan

THE HEATHROWRozhovor se skupinou The Heathrow
máme venku - Tváří v tvář
Skupina The Heathrow existuje poměrně dost dlouho, a odehráli také koncertů X, tak aby čekali 5 let, na vydání prvotiny. Regulérního CD. Což je na jednu stranu opravdu moc dlouho, na druhou stranu se čekání vyplatilo. Jejich rock je nářezový.


     

Alan – Vezmeme to trochu od začátku, než se dostaneme k albu samotnému. Ahoj ve spolek.


Radek - Ahoj, zdravíme všechny  

Alan – Nebudeme říkat že jste kapela z Benešova, tomu bylo na začátku. Teď je vše trochu jinak, i když v Benešově máte zkušebnu. Tak povídejte.


Radek - Už to úplně není tak, že bychom byli přímo u Benešova. Z Benešova jsem pouze já a ostatní jsou tak různě odskočený byť ve středočeském kraji. Vlašim, Domašín… V Benešově zkušebnu stále máme, a doufám že dlouho mít ještě budeme.

Alan – The Heathrow prošel od svého vzniku (kdy to bylo?) změnama. Jak ve složení kapely, tak v tvorbě. Vy jste s něčím začali, ale pak došlo k změnám skladeb. Tohle by bylo dobré trochu více rozvést.


Radek - Kapela vznikla někdy v roce 2017 kde tedy byli 4 členi kapely. Jakub Konrád (zpěv, baskytara) František Škoula (kytara, vokál) Jan Vyskočil (bicí) Jirka Kubík (2.kytara). Nejdřív se v kapele prostřídali kytaristé takže Jirku nahradil Lukáš Vondrák a přišel na basovou kytaru Petr Kunc. asi 2 roky po tom nahradil zpěváka Radek Chmel. Po odchodu basáka Petra přišel další basák Aleš Valenta který u nás byl asi rok a zakončili jsme to slečnou Kájou Cvrčkovou. Takže aktuální sestava je Radek Chmel (zpěv) František Škoula (kytara, vokál) Lukáš Vondrák (kytara) Jan Vyskočil (bicí) Kája Cvrčková (baskytara). Kapela nezačala úplně blbě, muzika šlapala a nějak to fungovalo. Nicméně po mém příchodu se muselo pár věcí změnit a to byly hlavně texty a melodie. Spousta songů nemělo tu hlavní melodii jako takovou a nutilo to zpívat do toho monotónně.

Alan – Ustálená kapela, a první tvář nahrávání. Jakým způsobem to celé u the HeathRow probíhalo?


Radek - Probíhalo to myslím si že dobře, nejdřív se nahrála instrumentální část a to nejhorší přišlo nakonec a to byl zpěv. Ve studiu se ještě upravovali texty skoro u každé skladby a hlavně frázování. Většinou ty chyby vzniká už na startu tvorby, a pak jak si je člověk vžije, tak ani neví že je to vlastně chyba a nevnímá to tolik….

Alan – S albem vám pomáhal Láďa Spilka. Trochu více o Láďovi a albu?


Radek - Ano to je pravda, pomohl nám strašně moc. Nejvíc teda se zpěvem protože je to profík a skvělý zpěvák tak mi dal nějaké rady co a jak dělat. Produkoval vlastně celé album, v některých skladbách jsou i jeho vokály a jeden song máme dokonce jako takový duet.

Alan – Na jedné skladbě se i Láďa Spilka objevil. Dělali jste ji tak aby Láďa mohl hostovat, nebo to celé vyplynulo samo? A co Laďa?


Radek - Napadlo mě to že bych na album nazpíval jeden song s někým aby to i pro posluchače bylo zajímavější. Láďu jsem ještě v tu dobu osobně neznal a tak jsem mu zkusil napsat že máme připravený song a jestli by si ho s námi nedal. Poslal jsem mu demo verzi za kterou jsem dostal strašně kartáč, ale Láďa mi i přesto řekl ať přijedu něco mu zazpívám a potom se rozhodne zda ano či ne.

Alan – Klasika, kde se točilo, kde byl master zhotoven atd.


Radek - Instrumentální část se točila u Leo Holana (bývalý člen kapely Škwor) kde jsme měli v plánu natočit celé album. Vznikl problém v natáčení pěveckých částí a museli jsme studio změnit. Na doporučení od Ládi Spilky jsme šli do TDB studia (Thomas de Balder) kde jsme nakonec i zůstali a jsme strašně vděčný, že máme takové studio. Byl tam zhotoven i Master. Přístup, natáčení je tam úplně jiné a profesionální.

Alan – Hostem byl je LaSpilka? A na koncertech, nebo křtu alba?


Radek - Hostem na křtu byla kapela LaSpilka a Franťák rock. Samotné album nám pokřtil Láďa Spilka.

Alan – Přitvrzení skladeb, byl váš nápad, nebo the HeathRow vás někdo navedl?


Radek - Myslím si že tvrdší skladby táhnou tak nějak celou kapelu. Samozřejmě máme i jemnější skladby a hrajeme takový multižánr abychom oslovili více lidí.

Alan – Kde všude the HeathRow budeme letos moci vidět? A s kým zajímavým se objevíte při koncertování? Já vím uvádím LaSpilka, tak ano, přiznám se, jsme kamarádi. A kdo další?


Radek - Letos zatím tolik koncertů nemáme, ale co vím, tak se objevíme 15.4. v Sedlčanech (Pohoda klub) kde vystoupíme s kapelou ZakázanýOvoce, Wotazník…. Dále 30.4. vystoupíme v Benešově na čarodějnice s kapelou LaSpilka. Určitě dáme vědět dopředu všem na sociálních sítích o nejbližších koncertech které domluvíme.

Alan – Tuto otázku mam rád. Vtipné zážitky z natáčení, jak alba tak klipu.


adek, Honza - Vtipný zážitek byl, když Honza (bubeník) si balil bicí po hraní na koncertě, a chtěl poodstoupit se židličkou. A jak si bubeníci dávaj věci na konec podia aby měli co nejvíce místa na balení tak ta židle kterou si tam dal bylo víceméně jednou půlkou na podiu a druhou venku. A jak si to neuvědomil a sednul si na ní tak letěl asi z metr a půl vysokého podia a málem rozbil jinému bubeníkovi celou soupravu kterou měl nachystanou.
Nebo když se nahrávalo album, tak jsme si ještě dávali kafe s Láďou Spilkou a Tomášem ze studia. Dávali jsme si spolu všichni 3 fotku aby jsme mohli fanouškům ukázat že něco taky děláme… Ta fotka vypadala dost zvláštně protože Láďa dostal nápad a tu fotku nějakým způsobem upravoval a dostal záchvat smíchu který mám dokonce natočený. Všichni jsme brečeli smíchy snad půl hodiny. Někdy to video zveřejníme :D….

Alan – Vzkaz pro naše čtenáře? A díky za rozhovor.


Radek,Honza,Lukáš,Feri, Kája - Album je venku, takže si jej můžete zakoupit na QRtiket, nebo našich FB stránkách. Chceme strašně moc poděkovat Všem kdo nás podporují, chodí na koncerty a sledují naše nová videa a songy. Jsme za vás neskutečně rádi.. Děkujeme tobě Alane a mějte se všichni krásně a hlavně pohodově…. AHOJ

Návrat na obsah