Rozhovor 02.02.2023 Nazgul - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
Alan Rohan

NAZGULRozhovor se skupinou Nazgul

Heavy metal Praha

   
 

Alan – Ahoj Nazgulové, řekněme že někteří příznivci metalové hudby vás neznají, tak pár řádek o sobě by jste mohli napsat.


Wojta – Vznikli jsme v roce 2016, v Praze.

Alan – Jak jsi napsal v odpovědi předešlé, tak bychom to stejně mohli ještě rozvinout. Vznikli jste v roce 2016. Kdo byl při vzniku, kdo odešel, kdo přišel, a kdy se kapela ustálila?


Wojta - Kapelu založil Ríša Herout. Ríša však odešel do muzikantského nebe. Kapela se chvilku hledala. Přišel nový kytarista Ondra,kapela se rozšířila o další nástroj.. tím nástrojem jsou klávesy, na ty hraje Vojta. Zásadní změna přišla, když Jardu, našeho bubeníka, vystřídal Michal. V tomto složení kapela hrála do lonského roku. Rozhodli jsme se, že Rosťa se bude věnovat pouze zpěvu a basový post obsadil Petr Formánek, basák z kapely Kreyson Memorial.

Alan – Máte venku a super rozprodané první album natočené v roce 2020. Chválím. Takže v současné době, na koncertě mohou zakoupit co? A pochlubte se půllitrama na pivo, ty máte dělané speciálně.


Wojta – Jasně, kromě CD si fans můžou koupit trička a půllitry, ty jsou fajn, jen se čeká na jejich dodání, tak snad už brzo zase budou.

Alan – Hodíme negativum, i když nějak extra negativum v tom nevidím. Chtěli jsme dělat rozhovor k novému albu, ale to technicky nevyšlo. Dáš informace? No album bude, o trochu déle.


Wojta – No, nevyšlo to úplně podle našich představ… asi nemá smysl se tím nějak hluboce probírat a řešit kdo, co a proč, prostě se nezadařilo, stává se to i v životě, tak se oklepeme a jde se dál, koncem února každopádně znova jedem do studia.

Alan – A teď to podstatné. Vy jedete jarní tour, a bude docela velké. Tak tohle nám popiš, a nemusíš brát zastávku po zastávce, vem to všeobecně. Protože tour zastávky máte na svých stránkách kde si to lidé mohou přečíst.


Wojta - No jasně, je to naše první tour, jedeme tři kapely, hrubý plán máme, teď se dolzují termíny, ta logistika kolem atd.

Alan – Kdo přišel s nápadem toto společné tour udělat? Lucy Anna? A výběr kdo se bude společného tour vymyslel kdo?


Wojta – Ano, Lucka je ten motor. Lucka to celé spáchala. A díky jí za to.

Alan – Po tour a k novému (ouuuuu super) albu samozřejmě uděláme další rozhovor, bude o čem mluvit.


Wojta - To určitě, hlavně, aby se to celé povedlo, aby bylo o čem povídat.

Alan – Pojďte do mejch oblíbenech otázek. A to vtipné zážitky z natáčení. Hoďte nějaké legrácky za dobu vašeho hraní? Koncertně, festivalově a nebo klidně zcest na koncerty, nebo festivaly.


Wojta - Vtipné zážitky z natáčení, z hraní. Tak třeba takovej zapomenutej nástroj, přijedeš na koncert a zjistíš, že nemáš klávesy, to pak slyšíš od kolegů takový pěkný hřejivý slova, nebo když si myslíš, že jedno pivo před hraním v létě je v pohodě.

Alan – Co pro vás jako kapelu Nazgul bylo zatím top. A klidně řekněte každý za sebe. Protože pro jednoho to je to, pro druhého ono.


Wojta - Jednoznačně Top bylo hraní na MoR2022, to byl prostě masakr a hlavně hodně veliká zkušenost, dost nám to otevřelo oči, posunulo nás to.

Alan – Dáme hraní. I toto je z mé strany omšelá otázka, ale prostě pro mě je to dosti zajímavé, protože každá kapela, každý člen řekne něco jiného. Top koncert, nebo top festival na kterém jste byli a hráli. A nejmenujte jen ty velké, prostě akce která se vám vryla do paměti.


Wojta - Super akce bylo hraní v Klubu 007 na Strahově, mimochodem,t am nás pozvala právě Lucka. TopFest na Slovensku byla taky fajnová akce. No kdo může říct, že měl jako předkapelu Kabáty?

Alan – Takže bando, za mě super, doufám že při jarním tour se přiblížíte více k mé domovině. Momentálně jste zatím milion kilometrů ode mě. Díky za rozhovor, a další jak jsem napsal. Koncem tour, nebo k albu. Ať se daří.


Wojta - I my děkujeme a  myslím,že v létě si určitě znova popovídáme. Díky :)

Návrat na obsah