Rozhovor 10.01.2023 Bastard - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
Alan Rohan
BASTARD
 
 
 

Rozhovor s Mojmírem Krochmalným
O tour skupiny Bastard a co nového v roce 2023

   
 

Alan – Ahoj Mojmíre, tak po dvou měsících a kousek, děláme opět rozhovor.


Mojmír -   Ahoj Alane, že jsi se ozval kámo, už jsme myslel že jsi zapoměl..hi,hi,hi

Alan – Tak jak jsme slíbili našim čtenářům a fanouškům skupiny Bastard, informace a postřehy z Alchymie tour.

 
Mojmír - Parádně jsme si to užili, po letních festech chvíle pauzy a už Ti to živé hraní a kontakt s fanoušky chybí !!! Těšili jsme se o to víc, že jsme do play listu zařadili skladby z nového alba a byli zvědaví na ohlasy !! A podařilo se, všude plno a naprosto squěllí fans !!!

Alan – Vezmeme to od naprostého prvopočátku, a to příprava a domlouvání koncertů s termíny.

 
Mojmír - Dokončení alba se trochu protahovalo, protože jsme chtěli odevzdat co nejlepší výsledek a nebylo jasné kdy se podaří  album vydat. Tím pádem jsem ani  nevěděl kolik koncertů se podaří odehrát na podzim, tak to byl celkem záhul jak to vše vyřešit !!! Hlavní část tour jsme plánovali na jaro 2023, ale chtěli jsme vydání a s tím spojené prodeje podpořit ještě letos na podzim koncertama.

Alan – Tour Alchymie zahrnovalo i několik zastávek se skupinou Citron. Jak a na čem jste se s Citronem domluvili, a proč jste je vzali, nebo oni vzali VÁS?

 
Mojmír - Hi,hi....dobrá otázka !!! Když přišla nabídka z Pragokoncertu, tak jsme to přivítali, ale  protože už jsme měli domluvené nějaké termíny, tak jsme nakonec mohli příjmout jen 3 společné koncerty ... "Vyšší moc" ale zasáhla a celkem 3 koncerty jsme byli nuceni ze zdravotních důvodů zrušit  -  z toho 2 na Slovensku, což nás velmi mrzí, protože jsme se tam velmi těšili !

Alan – Napiš záseky, jen stručně ze všech zastavení, z vystoupení z tutné Alchymie. Chronologicky.


Mojmír - Takže nakonec se podařilo odehrálo:
05.11. Ostrava
19.11. Jihlava
25.11. Litomyšl  + Citron
26.11. Karviná
02.12. Frýdek - Místek + Citron
19.12. Havířov

Alan – Ono vše jste s Citronem neodehráli, příčinou byla nemoc, škoda. Tak k tomu pár řádků (které jste nenapsali na vaše stránky). A poznatky z těch pár vystoupení s Citronem?

 
Mojmír -  Kvůli zdravotním potížím L. Krečmera jsme nemohli nakonec do Berouna,  už Frýdek odehrál se sebezapřením a tak jsme nechtěki riskovat a do Berouna jsme se už nevydali.  S Citronem jsme hráli už poněkolikáté, takže panovala squěllá atmosféra jak v zákulisí tak i při koncertech.

Alan – Nemohli jsme si nevšimnout, alespoň ti, co mají rádi kapelu Bastard, že křtu se ujala Tanja. Tak nějaké povídáníčko k tomu. A kde jste ještě s kým album AlchymieD.N.A. křtili?


Mojmír -  Ano, přesně tak ! Tanja nám pokřtila album v Litomyšli
A protože poslední letošní koncert byl v Havířově, tak nám na domácí půdě pokřtil album náš jmenovec Jirka BASTA.

Alan – Vtipné zážitky jak z hraní, nebo ze zákulisí, při turné Alchymie? A neříkej že žádné nebyli. Co jste rozbili, to jste zametli.


Mojmír - Moc jsme toho nerozbili, pořadatelé davají do šatny k cateringu plastové věci...hi,hi,hi. A vtipné zážitky.... my jsme celkem nudní a hodní.... hned po koncertě na hotel do hajan a ráno před snídaní do bazénu nebo posilovny  :-)

Alan – Závěrem stručné shrnutí, bys mohl napsat.


Mojmír - Odehrané koncerty s novým repertoárem nám potvrdily, že se nové album povedlo a ohlasy fanoušků a jejich reakce včetně prodejů jsou nad naše očekávání. A také první recenze na album jsou squěllé, takže .... "všechno je OK a tak to má být " !!!!

Alan – A zde se dostáváme k novinkám na rok 2023, a nebude jich málo. Jedním z překvapení bude asi tour se skupinou Traktor.


Mojmír - Tak jsme samozřejmě rádi že máme možnost nové album prezentovat jako host jarního tour TRAKTORu...předprodej jde výborně a vypadá že to bude parádní jízda se squěllým show !!! Vstupenky můžete zakoupit zde:  https://www.ticketstream.cz/vstupenky/traktor-tour-0
Na jarní tour dáme zase nový play list s dalšími věcmi z "Alchymie".

Alan – A opět jak jste se dostali k Traktoru, a nebudete hrát jen jeden koncert, ale hned několik.

 
Mojmír - Ty jo... to byla dlouhá cesta .... Ochranka nás k nim nechtěla pustit .... Hi,hi,hi
Ale neeee, s klukama se známe delší dobu a vždy když jsme se potkali tak se probíraly různé věci .... až se to nakonec upeklo.

Alan – Kde bude možno vidět Bastard s Traktorem?


Mojmír - Tak v březnu to bude 15 koncertů po celé republice a pak si ještě spolu zahrajeme i v létě .... sledujte naše profily, kde je a bude vše zveřejněno ....třeba  www.bastard-band.cz  ne profil na FCB

Alan – Ohledně koncertů, festivalů a tour s Traktorem bys mohl říct ještě toto, a nebo ne. To necháme na další rozhovor, ať jsou fanoušci skupiny Bastard napjatí. Takže pokračování příště. Díky za rozhovor, jen drobnost, kdy bude venku LP deska?


Mojmír - No ... to bych taky rád věděl ......

Návrat na obsah