Rozhovor 01.03.2021 Waking the Sky - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
 
Samuel Sámel

WAKING THE SKY

  

Po vydaní prvého počinu - EP „The Prison“ sa kapela WAKING THE SKY nemohla prezentovať naživo. Práve totiž zúril COVID a opatrenia komplikovali život všetkým v hudobnom priemysle. To ale chalanov neodradilo a aktívne pracujú aspoň tam, kde im to situácia umožňuje. Aj o tom, aké je to začínať uprostred pandémie sme sa porozprávali s Microm „Mitch“ Contim.


 

Čaute páni, hneď na začiatok by som rád povedal, že mi je cťou môcť sa s vami porozprávať. Mohli by ste nám detailnejšie predstaviť kapelu?


Ahoj! Potešenie je na našej strane. Kapela vznikla v roku 2018 na základe Mattovho nápadu, ktorý sa chcel angažovať vo svete hudby a vdýchol život Waking the Sky. Kapela je momentálne v trojici, čakáme na posledný prvok – bicie. Vznikli sme ako metalcoreová kapela s heavy a trash vplyvmi, inšpirujeme sa kapelami ako Bullet for my Valentine, Asking Alexandria, Killswitch Engage, In Flames, Metallica a podobne. Kapela sa skladá z Mattea, ktorý zabezpečuje hlavné čisté vokály, hlavné screamy a zároveň rytmickú gitaru, ja som gitarista a Tiziano je basgitarista a spieva sprievodné screamy. Zatiaľ nás naživo a v štúdiu na bicích sprevádza Andrea de Carolis (5 Rand, Travelling South), v jeho štúdiu sme dokonca nahrávali EP.
 

Aké je to vydávať svoj prvý album uprostred najhoršej pandémie za niekoľko desaťročí?


Komplikované, čudné, neštandardné a myslím, že v podobných prídavných menách by som mohol pokračovať. So všetkými tými obmedzeniami nebolo jednoduché album ani nahrávať, o to divnejšie bolo nemôcť ho odprezentovať naživo. Je to úplne neštandardná situácia, kedy jediný spôsob, ako prezentovať tvoju prácu je na diaľku, pričom ale každý vie, že energia, ktorá ide zo živého vystúpenia je úplne o niečom inom.

Mohol by si nám tento album aj predstaviť?


Myslím, že album vystihuje naše vnútorné rozpoloženie, takmer celý album je podnecovaním k snahe nájsť nový spôsob, riešenie životných problémov, pretože nech je noc akokoľvek dlhá, raz príde úsvit. Okrem toho je tam jeden kúsok, ktorý je venovaný ľuďom, ktorí nám boli drahí, ale už nie sú nažive.

S EP „The Prison“ ste prišli ako so svojou prezentáciou a môžeme v ňom cítiť silné vplyvy moderného metalu. Kto bol na tomto albume vašou najväčšou inšpiráciou?


Rozhodne našou najväčšou inšpiráciou je Bullet For My Valentine. Samozrejme, že inšpirácia prichádzala aj od iných kapiel, ako napríklad Trivium, Metallica, Dream Theater a podobne. Niečo z týchto vplyvov môžeš počuť v skladbách ako You Will Remain v záverečnom riffe alebo v basovom sóle na Unexpected Solution.

Môžeme od vás očakávať v blízkej dobe aj plnohodnotný album? Pracujete už na niečom?


Odpoveď je áno, bude vydaný aj plnohodnotný album. Už na ňom pracujeme a máme aj nejaký nový materiál. Kvôli opatreniam je to ale všetko trocha komplikovanejšie, nemôžeme sa len tak stretávať a skúšať, ale nový materiál už máme a zároveň neustále prichádzajú nové nápady. Ak všetko pôjde dobre, radi by sme album uviedli koncom roka 2022.

Je skvelé, že ste aktívni aj v tejto dobe – čo robíte, aby ste svoju hudbu dostali k ľuďom?


Snažíme sa byť aktívni na sociálnych sieťach, nahrávame nejaké covery, vytvárame k našim skladbám aj príbehy a veci tomu podobné.

Ste hudobníci na plný úväzok alebo máte aj „civilné zamestnanie“?


Všetci máme aj civilné zamestnanie. Stať sa hudobníkom na plný úväzok je naším najväčším snom, ale momentálne musíme pracovať ako každý normálny človek.

Turné momentálne nie sú možné. Ponúkali ste aj nejaké alternatívne možnosti – livestream, stream alebo niečo podobné?


Pracujeme na tom. Počas predošlého lockdownu sme robili niekoľko livestreamov, pravidelne uploadujeme príbehy s našimi skladbami a publikovali sme niekoľko coverov. Akonáhle to opatrenia dovolia, plánujeme ďalšie livestreamy a nejaké naživo streamované skúšky, ak to bude možné.

Dostali sme sa na koniec. Ak je tu ešte niečo, čo by si chcel dodať, teraz je tvoj čas ;)


Snáď len toľko, že dúfam, že sa čoskoro uvidíme na pódiách! Majte sa!
Návrat na obsah