Rozhovor 05.08.2020 Madvice - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
 
Dominika Šimová

MADVICE

V našom novom rozhovore by sme vám radi predstavili mladú a veľmi zaujímavú kapelu, ktorá pochádza z Talianska a hovoria si Madvice. Ich vokalista, Asator, zodpovedal všetky moje otázky.

 

Zdravím vás Madvice. Teším sa, že vás môžem vyspovedať. Ako sa máte a ako zvládate túto bláznivú situáciu?


Aj my sme radi. Máme sa fajn, vďaka za opýtanie a dúfame, že aj ty. Ako to zvládame? Ďaleko od pódiu, píšeme hudbu na náš ďalší album.

Je situácia v Taliansku už o niečo lepšia?


Áno, trochu áno, ale povedal by som, že sme ešte stále ďaleko od normálu.
                                     

Aký máte na toto celé dianie názor?


Zostali sme a zostávame doma. Podľa nás je to ten správny spôsob, ako sa v tejto situácií správať.

Ako zasiahla korona kríza vaše životy?


Museli sme zrušiť dve turné, ale dúfam, že sa už čoskoro budeme môcť postaviť na pódium. Čo sa týka našich súkromných životov, musím povedať, že máme šťastie. My a ľudia, ktorých milujeme, sú zdraví.

Pokiaľ viem, kapela Madvice vznikla v roku 2016, čo nie je až tak dávno. Mohol by si nám predstaviť a priblížiť vaše zoskupenie?


Samozrejme. V roku 2015 som stretol Maddalenu (našu gitaristku a mozog celej kapely) a Raffaela (nášho basáka). Hľadali speváka do nového projektu a jeden náš spoločný priateľ im dal vypočuť moje skladby. Môj hlas sa im páčil, poslali mi tri skladby, ktoré som nahral a už po prvej sme si uvedomili, že ja som bol ten pravý hlas pre tento projekt. Ja som po pár dňoch prišiel s názvom Madvice. Hľadanie bubeníka bolo o niečo ťažšie. Tú správnu osobu sme našli až koncom roka 2017.

Príde mi to stále dosť unikátne a preto sa musím opýtať. Je pravda, že kapelu Madvice v podstate založila žena?


Áno, je to tak. Maddalena je mozgom aj dušou kapely. O tom niet pochýb. Píše skladby, je producentka a zvukový technik v jednom.

Aké sú vaše hudobné korene?


Rozličné. Ja milujem black metal, čo možno aj počuješ na spôsobe, akým spievam. Maddalena a Raffaele sú viac thrash metalovo orientovaní a Marco, asi aj kvôli jeho mladému veku, je ovplyvnený moderným technickým metalom.

Ako by ste opísali vašu hudbu?


Hráme death metal. Nič viac, nič menej. Ale v spôsobe, akým hráme, môžeš nájsť vplyvy rôznych žánrov, ktoré nás ovplyvňujú.

Mohol by si nám predstaviť všetkých členov pekne jedného po druhom?


Maddalena Bellini je naša gitaristka a mozog kapely, ako som ju už označil predtým. Raffaele Lanzuise je náš charizmatický basák. Marco Moretti je náš bláznivý bubeník. A ja, Asator, som spevák.

Už máte von debutový album, ktorý sa volá Everything Comes to an End. Aký je to pocit?


Vieme, že náš debutový album bol len začiatok a už sa sústredíme na nasledujúci. Sme mladá kapela a vieme, že jeden album, hoci  je dobrý, neznamená nič.

Ako dlho ste na prvom albume pracovali?


Vlastne len pár týždňov. Keď má Maddalena tú správnu inšpiráciu, ide to veľmi rýchlo.

Debut vyšiel v roku 2018, to sú už 2 roky. Ako to vyzerá s nasledovníkom?


Už sme na ňom začali robiť a vlastne tento šialený čas trávime práve písaním skladieb.

Aké máte plány po skončení všetých týchto nariadení? Turné?


Presne tak. Keď to všetko skončí, radi by sme sa vrátili na pódiá a dúfame, že urobíme európske turné. Pracujeme na tom s našou agetúrou Rock On Agency.

Čo by ste chceli ako kapela dosiahnuť? O čom snívate?


Vieme, že je mimoriadne ťažké živiť sa hudbou. Najmä v roku 2020 a ešte k tomu extrémnou hudbou. Chceli by sme vydávať albumy a robiť turné a aby to stálo menej, nič viac.

Chcete niečo odkázať čitateľom na Slovenku? Máte nejakú radu, ako sa v tejto situácii nezblázniť?


Ľudia by mali zostať pokojní. Všetko sa raz skončí, dokonca aj táto kríza. A keď bude po všetkom, dúfame, že prídeme na Slovensko a potom vás všetkých chcem vidieť krútiť hlavou v dave!

Ďakujem za tvoj čas a dúfam, že sa to čoskoro podarí.


Ďakujeme za podporu. Veľmi si to ceníme! Dúfam, že sa čoskoro vidíme na Slovensku!
Návrat na obsah