Reportáž 06.09.2021 Olympic, Ivan Mladek - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
Miroslava Nováková, Dominika Šimová • Dominika Šimová (foto)

OLYMPIC, IVAN MLÁDEK A BANJO BAND6.9.2021 Zvolenská Slatina, Futbalové ihriská


 
Čas plynie, opatrenia pribúdajú namiesto toho, aby pomaly opustili našu spoločnosť, koncerty sa nie a nie konať. Aj napriek všetkému, čo už snáď ani nebude potrebné menovať, sa agentúre Profi Event podarilo zorganizovať open air koncert českých legiend Olympic v doprovode jedinečného Ivana Mládka. Keďže Zvolenskú Slatinu máme pomaly ako za domom, nič nám nebránilo ísť a po viac ako roku a pol si vychutnať a naplno užiť neopakovateľnú atmosféru živého koncertu.

Dobrá nálada, usmievaví ľudia a živá muzika! Takto rozprúdil náladu Ivan Mládek a jeho Banjo Band. Vystúpenie plné vtipu a zábavy okorenené nesmrteľnými hitmi ako Jóžin z bážin (už mi tam chýbala len Metallica) si stredoslovenské publikum užívalo plnými dúškami. Pomyselný ostrov slobody, na ktorý sa aspoň na malú chvíľu premenili slatinské futbalové ihriská, zaliali okrem teplých septembrových slnečných lúčov aj tóny hudobných nástrojov tejto živej produkcie.

S príchodom legiend Olympic sa na štadión dostavil aj chlad, čo ale bol azda jediný negatívny moment večera. Veď skladby overené desaťročiami a tisícami priaznivcov nemôžu nezaúčinkovať, a to nielen pre dav hladný po akciách a kultúrnom vyžití ako tento rozhodne bol. Slzy tvý mámy, Dynamit, Já já já, jenom já, Jednou, to je len pár príkladov setlistu pondelkovej show. Okrem klasík kapela samozrejme zahrala aj nové skladby, čo podľa slov pána Jandu znamená „všetko novšie ako desať rokov, keďže už hrajú 59 rokov“. Skvelá atmosféra vygradovaná piesňami, ktoré sú obľúbené naprieč generáciami, to predsa nemôže zle dopadnúť.

Hoci sú hudobne obidve telesá poriadne vzdialené od mojich hudobných záujmov, nič to nemení na fakte, že to bol skvelý večer, ktorý, a myslím, že to môžem konštatovať za všetkých prítomných, nás nabil pozitívnou energiou do ďalšieho šialeného obdobia, ktoré pomaly ale isto prichádza. Na záver však pociťujem aj istú formu smútku, pretože je mi celkom jasné, že toto bol na dlhú dobu prvý aj posledný koncert.
Návrat na obsah