Reportáž 06.04.2019 I Am the Verdict - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
14.04.2019 • Dominika Šimová • Pavel Šimo (foto)

I AM THE VERDICT, ANTHEMS, SECRETS OF SEPARATION

06.04.2019 Banská Bystrica, Klub 77


Skvelá akcia sa udiala v banskobystrickom klube 77 prvú aprílovú sobotu. Naši redaktori tam samozrejme nemohli chýbať a tak si môžete prečítať pár riadkov ich dojmov.

Nie je veľa spôsobov, ako lepšie stráviť sobotný večer než práve koncertom. Samozrejme sú koncerty a KONCERTY. My sme boli svedkami toho druhého a síce fantastickej akcie plnej pohody, dobrej nálady a aj akejsi spolupatričnosti či pocitu súdržnosti. Neviem, ako lepšie to pomenovať. Ale poďme pekne poporiadku.

Trojlístok metalcore kapiel v zložení českých Anthems a Secrets of Separation a slovenských I Am the Verdict mal zastávku aj v Banskej Bystrici. Klub spočiatku fanúšikmi neprekypoval, no nakoniec sa predsa len aká taká účasť dostavila. Secrets of Separation spustili svoj melodic metalcore set v mierne komornej atmosfére a to aj napriek tomu, že im to hralo na výbornú. Publikum sa ešte predsa len potrebovalo osmeliť. Pražská kapela Anthems už hrala pred predsa len o čosi početnejším davom. Po nástojení členov kapely ich new wave metalcore rozhýbal miestne publikum už citeľnejšie, priamo pod pódiom a aj teplota vo vnútri klubu už začala stúpať. Kapely sa počas koncertov rozhovorili aj o potrebe ochraňovať životné prostredie, v ktorom žijeme. Mať v ruke mikrofón znamená byť počutý, čo je skvelá príležitosť na podporu dobrej veci, v tomto prípade organizácie Sea Sheperd, ktorá bojuje za zachovanie morskej fauny. Hoci mali miestni I Am the Verdict celý koncert otvárať, nakoniec sa stali jeho hlavnou hviezdnou. Určite to bolo spôsobené aj faktom, že v Banskej Bystrici sú doma a majú tu kopec kamarátov, no ich progresívny set pôsobil vskutku profesionálnym dojmom. Za seba poviem, že nie je veľa slovenských kapiel, na ktoré sa vždy teším. I Am the Verdict je však určite jednou z nich. Chalani odohrali celý album Welcome to Hatetown a dokonca prvú skladbu aj dvakrát na vyžiadanie publika. Na záver koncertu sa bavili komplet všetci, vrátane kapiel samotných, ktoré predviedli pod pódiom aj slušný mosh.

Tomuto večeru nemôžem vytknúť nič okrem účasti. Ľudia sa dosť často sťažujú, že sa v mieste ich bydliska nič nedeje, ale to nie je pravda. Na Slovensku sa koná mnoho koncertov a veľa skvelých akcií. Niekedy je jediná vec, ktorá im chýba k dokonalosti práve návštevnosť. Bolo by skvelé keby ľudia začali vo väčšej miere podporovať aj undergroundovú a lokálnu scénu, nie len veľké kapely a koncerty. Tejto zostave kapiel kvalita a talent rozhodne nechýba. Ak im niečo chýba tak je to väčšia podpora nás poslucháčov. Touto cestou sa im chcem poďakovať za parádny sobotný večer.
Návrat na obsah