Novinky - HELLMAGAZINE

Hellmagazine
Prejsť na obsah
NAJNOVŠIE PRIDANÉ
ROZHOVOR • Mad Frequency
Pavel Šimo

Album v procese

A dnes máme niečo aj pre milovníkov severských melódii. Vokalista nórskych DIMMU BORGIR Shagrath na sociálnych sieťach prezradil, že kapela začala s predprodukciou nového albumu. Zdá sa, že sa v najbližšom období máme na čo tešiť, aspoň čo sa nahrávok týka.
Pavel Šimo

Nový album, nová spolupráca?

Niečo sa pečie aj v kuchyni slovinských LAIBACH. Nový počin, ktorý je zatiaľ zahalený rúškom tajomstva, by mal byť dostupný 19.6.2020. Bližšie info čoskoro.
Dominika Šimová

Pekelná symfónia

Veľké veci sa budú toto leto diať aspoň na poli obývačiek, keď už festivaly svoje brány otvoriť nemôžu. Priaznivci gréckych SEPTICFLESH by mali spozornieť. Prvý oficiálny živý záznam tejto kapely uzrie svetlo sveta už koncom júla. A nebude to hocijaký záznam! Kapela totiž vydáva koncert rovno so symfonickým orchestrom a zborom. Predobjednanie rôznych formátov je možné priamo tu a na ochutnávku máme aj oficiálny trailer Hell yeah!
Michal Roháč

GRAVE DIGGER dali vyhlásenie ku súčasnej situácii

Milí fanúšikovia a priatelia. Dúfame že ste všetci v poriadku. Vzhľadom na súčasnú pandémiu nemôžeme hrať koncerty a to je naozaj zlé. Naše koncerty sú plné vašej energie, vášní, speve, potlesku a bez toho nemôže byť náš koncert. Preto sme sa rozhodli že nebudeme vystupovať pred autami, ani kde musí byť 1,5 metrový odstup, kde sa musí nosiť ochranné rúško ani nebudeme streamovať koncert duchov na internete. Na pódium vystúpime až keď budeme mať svoju slobodu. Ale rozhodli sme sa, že každý rok vydáme nový album pokiaľ nebudeme môcť hrať. Zostaňte zdraví a ďakujeme za věrnost.
Samuel Sámel

JUDAS PRIEST a SAXON zahrajú v Bratislave v náhradnom termíne

Na Slovensku naďalej pretrváva zákaz všetkých veľkých podujatí. Svetové kapely preto svoje koncerty rušia, alebo presúvajú na rok 2021. Heavy-metalová legenda Judas Priest sa rozhodla celé turné “50 heavy metal years” presunúť a na Slovensko prídu 12. 7. 2021! Vystúpia spolu s kapelou Saxon v bratislavskej AXA aréne NTC viac>
Henry

DEVIN TOWNSEND a jeho charitatívne online koncerty

O tom, že umelci majú v súčasnej dobe neľahkú situáciu vieme, napísané a povedané o tom už toho bolo dosť. O tom, že nemyslia len na seba svedčí aj gesto Devina Townsenda, ktorý usporiadal tri online koncerty zo svojho domáceho štúdia a výťažok venoval na tým, čo to najviac potrebujú.
  • Vancouver Hospital Foundation – 45 tis USD
  • National Health Service (NHS) UK – 81 tis USD
  • North Shore University Hospital in New York  - 59 tis USD
Koncerty sú momentálne voľne k vzhliadnutiu na YouTube a pod…
Michal Roháč

Kapela RAGE mení zostavu

Po vydaní nového albumu a turné prichádzajú zmeny. Kapelu opustil gitarista Marcos Rodrígez a frontman Peavy vydal v priebehu týždňa nasledujúce vyjadrenie. „V kapele Rage nastávajú zmeny, o ktorých vás chcem informovať. Náš priateľ a gitarista Marcos už nebude vystupovať s Rageom z osobných a súkromných dôvodov, ktoré si vyžadujú, aby sa pohol ďalej. Medzi nami nie sú žiadne zlé vzťahy. Budeme aj naďalej priateľmi a určite budeme spolu robiť hudbu aj keď len v súkromí. Život sa neustále mení a tak je to pre nás. Chcem len to najlepšie pre svojich priateľov, prijímam jeho rozhodnutie a želám mu všetko najlepšie do budúcnosti. Zároveň plánujem budúcnosť Rage! Teraz uvažujem o modernizácii do štvorčlennej zostavy s gitaristami! Mojou víziou je urobiť perfektnú zostavu tak, ako znel Rage v 90. rokoch, len lepšie a na modernej úrovni. Teraz tvrdo pracujeme aby sa Rage dostal na túto novú úroveň! Veľmi skoro vám predstavíme novú zostavu! Sledujte nadchádzajúce správy a zostaňte zdraví, aby sme mohli oslavovať našu obľúbenú hudbu a piesne, hneď ako bude korónová kríza zažehnaná.“
Michal Roháč

Adrenalín na skalách a boj so závislosťou. Vychutnajte si nový vizuálny zážitok v podaní SYMFOBIA

Slovenská kapela SYMFOBIA mala v týchto dňoch končiť dve české turné s kapelami CITRON a NO CONTROL a pomaly sa pripravovať na letné festivaly. Súčasná situácia s pandémiou nového koronavírusu im tieto plány zmarila. Symfonici však pracovali aj na novom videoklipe a koncertné vákuum vyplnili ďalším vydareným obrazovým materiálom ku titulnej skladbe „Smog of Tomorrow“ zo stále aktuálneho albumu, ktorý vyšiel v marci 2019. SYMFOBIA spolupracovali už s osvedčeným triom – kameramanom Jakubom „Točičom“ Chochulom, režisérom „Vladimírom „Valom“ Kozaňákom z Nitry a scenáristom Vladimírom Dubeňom, ktorí sa podieľali aj na predošlých videoklipoch ku skladbám „Bury It“ a „Flowing Down“ viac>
Michal Roháč

Live stream koncert KONFLIKTU si pozrelo viac ako 80.000 fanúšikov z celého sveta

V piatok 1. Mája v rámci koncertov na Corona Stage-i v Ateliéri Babylon vystúpila skupina Konflikt. Live Stream punkovej legendy s interaktívnym systémom, ktorý mal premiéru na Slovensku, spojil celú slovenskú rockovú scénu a pozrelo si ho vyše 80.000 ľudí z celého sveta. „Ďakujeme všetkým známym klubom, festivalom, rádiám, webstránkam a celému tímu okolo nás, že vďaka nim sme v tejto ťažkej dobe, mohli priniesť našu hudbu všetkým fanúšikom do obývačky! Bol to náš historicky prvý a možno aj posledný stream koncert, ale vďaka www.clubstreamer.sk  a www.coronaSTAGE.com a samozrejme všetkým partnerom, fanúšikovia z celého sveta mohli nás znova vidieť na živo! Len v zahraničí sme za 30 rokov odohrali vyše 1000 koncertov a práve preto som rád, že nás videli od Ruska, cez Nórsko cez Thajsko až po Kolumbiu. Ďakovačky okrem Slovenska prišli z vyše 20-ich štátov.“ – hovorí Jury líder skupiny viac>
Michal Roháč

POWERWOLF začínajú skladať nový album

Veľkňazi ťažkého kovu POWERWOLF oznámili prácu na úplne novom štúdiovom albume, ktorý má byť uvedený na trh v roku 2021! Kým sa skupina v súčasnosti pripravuje na vydanie svojho nadchádzajúceho špeciálneho albumu Best Of The Blessed, dňa 3. júla 2020 prostredníctvom Napalm Records, gitarista Matthew Greywolf práve komentoval tieto vzrušujúce správy takto: „Niekoľko mesiacov predtým, ako svet prepadol vírusovej pandémii, som sa zavrel v štúdiu, aby som začal písať nové piesne pre ôsmy album POWERWOLF. Teraz už je dosť materiálu, na ktorom pracujem s Attilom. Očakávame, že začneme s nahrávaním do konca roka, a rok 2021 určite prinesie novú kapitolu POWERWOLF. Dovtedy - zostaňte doma, zostaňte v bezpečí a zdraví“.
Michal Roháč

Najznámejšie slovenské rockové kluby, festivaly a web stránky sa spájajú a prinášajú live stream koncert KONFLIKTU

Punková legenda Konflikt zahrá 1.mája 2020 o 20:00h online koncert! Ide o historický prvý live stream koncert kapely za 30 rokov. Skupina tento rok oslavuje svoje okrúhle jubileum a tak ako všetky hudobné skupiny museli svoje koncerty zrušiť alebo preložiť viac>
Michal Roháč

SYMPONITY majú nového speváka a pripravujú videoklip

Kapela Symphonity sa v čase korona vírusu rozhodne nenudí. Okrem toho že kapela plánuje natáčanie videoklipu pri ktorom im môžete byť nápomocný aj vy a podporíte ich prostredníctvom stránky hithit prišlo aj na personálne zmeny. Kapelu z rôznych (bližšie nezverejnených dôvodov) opustil spevák Antonio Abate, ale kapela v rýchlom čase našla za neho náhradu. Kapela už predstavuje nového speváka. Na pripravovanom singli Dreaming Of Home si nováčik Konstantin Naumenko zaspieva spolu so súčasným spevákom  Mayom Petraninom.
Michal Roháč

DAVID COVERDALE ide na dôchodok

Dnes v rozhovore pre rádio WRIF oznámil spevák kapely Whitesnake David Coverdale správu ktorá nepoteší žiadneho fanúšika. Na budúci rok mu bude 69 rokov a to je podľa neho najvyšší čas odísť zo scény.

Vyprodaný festival ROCK FOR PEOPLE otevře brány až roku 2021

Festival Rock for People, který již v lednu ohlásil vyprodání, se nebude moci v letošním roce uskutečnit z důvodu bezpečnostních opatření souvisejících s pandemií koronaviru. Organizátoři ale již teď hledají náhradní termín pro rok 2021. Osobní zprávu všem příznivcům připojuje ředitel festivalu Michal Thomes viac>
Michal Roháč

Punková legenda KONFLIKT oslavuje 30 rokov

Práve 1. apríla 2020 skupina Konflikt oslávila 30 úspešných rokov na scéne. Vo svojej histórii odohrala viac ako 1800 koncertov na jednom pódiu s najväčšími svetoznámymi hviezdami. Mnohé z nich na zahraničných pódiách v Nemecku, Rusku, Rakúsku, Anglicku atď. Najďaľej slovenský punk exportovala do Kolumbie, kde zatiaľ hrali ako jediná slovenská kapela. Konflikt počas svojho pôsobenia získal aj prestížne ocenenie Aurel, zlatú aj platinovú platňu viac>
Henry

Peter Steele (1962 – 2010)

V utorok 14. apríla to bude desať rokov, čo nás navždy opustil Peter Steel, frontman kapely Type o Negative. Zaspomínajme na tvorcu nezabudnuteľných hitov ako Back No.1 alebo Love You to Death. V Prospect Parku v Brooklyne nám jeho osobnosť pripomína dub, ktorý tam mesto v roku 2011 vysadilo.
Henry

INSOMNIUM a OMNIUM GATHERUM oznamujú spoločný koncert na Live Stream!

Z výnimočných dôvodov sú na celom svete kultúrne podujatia všetkých druhov a veľkostí zakázané. To žiaľ ovplyvňuje nielen kapely ale aj všetkých, ktorí sú zapojení do hudobného podnikania, a tak všetci hľadajú spôsoby ako v tejto neľahkej dobe prežiť. Fínski ťahúni melodického death metalu, Insomnium a Omnium Gatherum v spolupráci s East Coast Events, AK Sound & Music Service, livevideo.fi a Framenoir usporiadajú koncert Live Stream tento piatok 10. apríla 2020 o 18:00 stredoeurópskeho času. Pokiaľ trpíte nedostatkom živej kultúry a rozhodnete sa podporiť kapely, môžete tak učiniť vzhliadnutím tohoto koncertu.
Michal Roháč

NOVA ROCK sa organizátor rozhodol zrušiť

Začína sa napĺňať čierny scenár pre letné festivaly. Rakúsky kancelár oznámil ďalšie opatrenia ohľadom tragickej pandémie spôsobenej korona vírusom. Po zavedených opatreniach organizátor jedného z najväčších európskych festivalov oznámil zrušenie festivalu. Celé vyhlásenie si prečítate na stránke festivalu.
Samuel Sámel

DARK TRANQUILLITY privítalo nových členov

 
Zmeny v line-upe švédskej melodic death metalovej kapele DARK TRANQUILLITY sú zavŕšené. Ako stálych členov kapely prijali dvojicu gitaristov Chrisa Amotta (ex-Arch Enemy) a Johana Reinholdza (Andromeda). Zaujímavosťou je, že obaja gitaristi s kapelou hrali turné od roku 2017, dnes sa ale ich členstvo v kapele stalo oficiálnym viac>
Michal Roháč

WHITESNAKE rušia všetky európske a americké koncerty.

Dnešný hudobný svet je o zrušených či preložených koncertoch. Dnes David Coverdale oznámil, že kapela musí zrušiť koncerty naplánované pre tento rok. Áno aj korona kríza za to čiastočne môže, pretože frontman David Coverdale si musí nechať operačne odstrániť herniu (pruh).
Michal Roháč • Stanislav „Stillborn“ Černák (zdroj)

Aprílový koncert SIX FEET UNDER v Bratislave sa ruší

Americká skupina zrušila celé európske turné pre hrozbu nakazenia sa vírusom COVID-19. Zhoršujúca sa situácia s celosvetovou pandémiou koronavírusu sa dotýka čoraz viac aj dátumovo vzdialenejších metalových podujatí. Výnimkou žiaľ nie je ani koncert Američanov SIX FEET UNDER a ich hostí, ktorý sa mal uskutočniť 15. apríla v bratislavskom klube Majestic. „Vzhľadom na súčasnú situáciu sme nútení zrušiť aprílový koncert SIX FEET UNDER v Bratislave. Verím že v tomto stave to každý pochopí a uvíta,“ informoval promotér Matúš Jaško z Randal Agency. Nejde však len o bratislavský koncert. Američania sa pre hrozbu nakazenia vírusom COVID-19 rozhodli zrušiť celé európske turné. Organizátori sa spojili s manažmentom skupiny. „S kapelou ostávame v kontakte a pravdepodobne sa tak uvidíme v prvej polovici roka 2021,“ prezradil Jaško. Ak ste si už kúpili vstupenku na tento koncert, nemusíte sa báť. Peniaze vám budú vrátené. „Vstupné vám samozrejme bude v plnej výške vrátene v sieti MaxiTicket,“ dodal promotér.
Samuel Sámel

Koronavírus si nevyberá – pozitívny test má aj David Bryan z BON JOVI

Klávesák a zakladajúci člen kapely BON JOVI David Bryan to potvrdil na svojom profile na Instagrame. „Práve som dostal výsledky a bol som pozitívne testovaný na koronavírus. Chorý som asi týždeň, ale každý deň sa cítim lepšie.“ napísal hudobník.
Michal Roháč

COVID-19 zasiahol speváka kapely TESTAMENT

Po návrate s z turné Bay Area Strikes Back over Europe sa síce všetci cítili dobre, ale napriek tomu sa rozhodli dať otestovať. Výsledky testov boli pozitívne na COVID -19 u Chucka Billyho, jeho manželky Tiffany ale aj niekoľkí členovia posádky ktorá toto turné absovovala. Kapela a všetci čo boli na tomto turné ostávajú v karanténe. Zároveň vyzval vo svojom vyhlásení aj ostatné kapely aby nepodceňovali túto hrozbu a dbali na svoje zdravie. „V súčasnosti sa zameriavame na to, aby sme zostali v bezpečí a karanténe, odpočívali, uzdravili sa a samozrejme, aby sme zasielali priania, modlitby a pozitívnu energiu našim chorým priateľom. Podnikáme všetky potrebné kroky, aby sme zostali doma a žiadame svojich priateľov a fanúšikov, aby urobili to isté. Postarajte sa o seba navzájom a zostaňte zdraví, aby sme mohli pokračovať na turné v nie tak vzdialenej budúcnosti!“
KONCERTY


Návrat na obsah