Novinky - HELLMAGAZINE

Hellmagazine
Prejsť na obsah
NAJNOVŠIE PRIDANÉ
NOVINKA • Nova Rock
Michal Roháč

NOVA ROCK sa organizátor rozhodol zrušiť

Začína sa napĺňať čierny scenár pre letné festivaly. Rakúsky kancelár oznámil ďalšie opatrenia ohľadom tragickej pandémie spôsobenej korona vírusom. Po zavedených opatreniach organizátor jedného z najväčších európskych festivalov oznámil zrušenie festivalu. Celé vyhlásenie si prečítate na stránke festivalu.
Samuel Sámel

DARK TRANQUILLITY privítalo nových členov

 
Zmeny v line-upe švédskej melodic death metalovej kapele DARK TRANQUILLITY sú zavŕšené. Ako stálych členov kapely prijali dvojicu gitaristov Chrisa Amotta (ex-Arch Enemy) a Johana Reinholdza (Andromeda). Zaujímavosťou je, že obaja gitaristi s kapelou hrali turné od roku 2017, dnes sa ale ich členstvo v kapele stalo oficiálnym viac>
Michal Roháč

WHITESNAKE rušia všetky európske a americké koncerty.

Dnešný hudobný svet je o zrušených či preložených koncertoch. Dnes David Coverdale oznámil, že kapela musí zrušiť koncerty naplánované pre tento rok. Áno aj korona kríza za to čiastočne môže, pretože frontman David Coverdale si musí nechať operačne odstrániť herniu (pruh).
Michal Roháč • Stanislav „Stillborn“ Černák (zdroj)

Aprílový koncert SIX FEET UNDER v Bratislave sa ruší

Americká skupina zrušila celé európske turné pre hrozbu nakazenia sa vírusom COVID-19. Zhoršujúca sa situácia s celosvetovou pandémiou koronavírusu sa dotýka čoraz viac aj dátumovo vzdialenejších metalových podujatí. Výnimkou žiaľ nie je ani koncert Američanov SIX FEET UNDER a ich hostí, ktorý sa mal uskutočniť 15. apríla v bratislavskom klube Majestic. „Vzhľadom na súčasnú situáciu sme nútení zrušiť aprílový koncert SIX FEET UNDER v Bratislave. Verím že v tomto stave to každý pochopí a uvíta,“ informoval promotér Matúš Jaško z Randal Agency. Nejde však len o bratislavský koncert. Američania sa pre hrozbu nakazenia vírusom COVID-19 rozhodli zrušiť celé európske turné. Organizátori sa spojili s manažmentom skupiny. „S kapelou ostávame v kontakte a pravdepodobne sa tak uvidíme v prvej polovici roka 2021,“ prezradil Jaško. Ak ste si už kúpili vstupenku na tento koncert, nemusíte sa báť. Peniaze vám budú vrátené. „Vstupné vám samozrejme bude v plnej výške vrátene v sieti MaxiTicket,“ dodal promotér.
Samuel Sámel

Koronavírus si nevyberá – pozitívny test má aj David Bryan z BON JOVI

Klávesák a zakladajúci člen kapely BON JOVI David Bryan to potvrdil na svojom profile na Instagrame. „Práve som dostal výsledky a bol som pozitívne testovaný na koronavírus. Chorý som asi týždeň, ale každý deň sa cítim lepšie.“ napísal hudobník.
Michal Roháč

COVID-19 zasiahol speváka kapely TESTAMENT

Po návrate s z turné Bay Area Strikes Back over Europe sa síce všetci cítili dobre, ale napriek tomu sa rozhodli dať otestovať. Výsledky testov boli pozitívne na COVID -19 u Chucka Billyho, jeho manželky Tiffany ale aj niekoľkí členovia posádky ktorá toto turné absovovala. Kapela a všetci čo boli na tomto turné ostávajú v karanténe. Zároveň vyzval vo svojom vyhlásení aj ostatné kapely aby nepodceňovali túto hrozbu a dbali na svoje zdravie. „V súčasnosti sa zameriavame na to, aby sme zostali v bezpečí a karanténe, odpočívali, uzdravili sa a samozrejme, aby sme zasielali priania, modlitby a pozitívnu energiu našim chorým priateľom. Podnikáme všetky potrebné kroky, aby sme zostali doma a žiadame svojich priateľov a fanúšikov, aby urobili to isté. Postarajte sa o seba navzájom a zostaňte zdraví, aby sme mohli pokračovať na turné v nie tak vzdialenej budúcnosti!“
Michal Roháč

MÖTLEY CRÜE vás vyzývajú aby ste ostali doma

Kapela nedávno na svojom facebookovom profile uverejnila výzvu v podobe lyric videoklipu ku skladbe Home Sweet Home. Kapela dáva fanúšikom odkaz aby rešpektovali nariadenia a neporušovali karanténu a tak spomalili šírenie korona vírusu. Ku videu uverejnili vyhlásenie: "Sme v tom všetci spolu. Rešpektujte pokyny vo vašej oblasti. Krátke obdobie spoločenského odlúčenia bude znamenať, že to vyriešime čo najrýchlejšie. Buďte v bezpečí a nezabudnite si umyť ruky a predovšetkým zostaňte vo svojich domovoch. Milujeme vás všetkých - Mötley Crüe."
Samuel Sámel

Zakladajúci gitarista DARK TRANQUILLITY opustil kapelu

Kapela DARK TRANQUILITY dnes prostredníctvom sociálnych sietí ohlásila koniec NIklasa Sundina v kapele. Ten ešte v roku 1989 kapelu zakladal a teraz sa s kapelou po vyše 30 rokoch rozlúčil. Podľa jeho vlastných slov však bude kapelu ďalej podporovať a stále bude vypomáhať. Aj v súčasnosti pracuje na vizuálnej stránke nového albumu. Dôvodom by mala byť snaha venovať sa viac rodine. Vyjadrenie hudobníka uverejňujeme v originálnom znení viac>
Michal Roháč

PRINCOVIA a ich „Márna Snaha“ - návrat s veľkou gráciou. Aj rozlúčka...

Jaro Lederleitner. Hovorí vám to niečo? Niektorým áno a niektorým nie. Ale keď sa povie Leďo, väčšina rockových fanúšikov určite vie, koľká bije. Je pravda, že jeho meno sa stále ľuďom spája hlavne s kapelou Zóna A, ale aj keď táto výrazná postavička patrí neodmysliteľne aj do histórie spomínanej kapely, a mnohé jej hity by bez neho jednoducho nevznikli, bolo by hulvátstvom ostať pri tejto informácii viac>
Samuel Sámel

Európske turné OZZYHO OSBOURNA môže byť ohrozené

Ozzy Osbourne sa má predstaviť v novembri v Európe, ale táto šnúra môže byť ohrozená. Naznačuje tomu fakt, že severoamerická časť turné bola zrušená kvôli Ozzyho zdravotným problémom, ktoré musí riešiť liečením v Európe. “Som vďačný za to, že všetci boli trpezliví, pretože som mal fakt na hovno rok,“ povedal Ozzy. „Nanešťastie sa do Švajčiarska na liečenie nedostanem skôr ako v apríli a liečenie trvá šesť až osem týždňov. Nechcem začať turné, počas ktorého potom budem musieť rušiť koncerty na poslednú chvíľu. To by voči fanúšikom nebolo fér.  Radšej im teraz vrátim peniaze a turné po Severnej Amerike spravím neskôr a každý, kto si kúpil lístky v minulosti, bude mať prednostné právo na kúpu nových.“ Verme teda, že Ozzy sa dá do poriadku a jeseň v Európe bude v znamení princa temnoty Ozzyho Osbourna.
Samuel Sámel

Novinka z dielne FOO FIGHTERS!

Frontman kapely FOO FIGHTERS Dave Grohl potvrdil, že nový album je nahraný. V Podcaste Billa Simmonsa hovoril o tom, že v poradí desiaty štúdiový album kapely je hotový. „Práve sme skončili nahrávanie albumu. Niektoré skladby, vlastne tie najlepšie, vznikli za 45 minút. Potom sú tu iné – na novom albume je riff, na ktorom som pracoval vyše 25 rokov. Prvý krát som ho nahrával ešte ako demo nahrávku v pivnici v Seattli.“ – povedal Grohl.
Michal Roháč

Music GlobAlliance vol.4 je von !!!

Štvrté pokračovanie celosvetovej kompilácie Music GlobAlliance sa dynamicky prispôsobilo a vol4 vychádza do sveta v digitálnej podobe v dvoch verziách, a to v plnej CD kvalite vo wav formáte pre hudobných fajnšmekrov a druhý download link ponúka mp3 piesne v najvyššej možnej mp3 kvalite pre prípadné počúvanie z mobilov, usb kľúčov v aute viac>
Samuel Sámel

Glenn Tipton, Rob Halford a Richie Faulkner pripravujú nový JUDAS PRIEST

Členovia legendárneho zoskupenia JUDAS PRIEST Rob Halford, Glenn Tipton a Richie Faulkner sa zavreli do štúdia, aby pripravili materiály pre nasledovníka albumu „Firepower“. Ten vyšiel začiatkom roka 2018 a bol druhým albumom, na ktorom sa Faulkner podieľal. Faulkner začiatkom februára zdieľal fotografiu spomínanej trojice zo štúdia, pod ktorú napísal: „ Pripravujeme zrod nového metalového dieťaťa. #judaspriest v 2020 píše skladby s majstrom Tiptonom a Halfordom #forgingthesteel“.
Michal Roháč

Nový album v apríli

Axel Rudi Pell okrem koncertovania aj usilovne pracoval na novom albume. Nadchádzajúci album pod názvom Sign Of The Times momentálne prechádza poslednými úpravami a vychádza 24.04.2020. Vydavateľstvo SPV/Steamhammer zatiaľ zverejnilo obal so skladbami a už máte možnosť si ho prostredníctvom webu pred objednať.
Michal Roháč

Vydali singel

Nemecko - Talianska kapela The Unity vydali singel ku skladbe We Don´t Need Them Here. Nadchádzajúci album pod názvom Pride vychádza na budúci mesiac. Ešte pred vydaním albumu sa kapela vydá na turné, pretože už má potvrdené koncerty s kapelami Freedom Call a Rhapsody Of Fire.
Michal Roháč

WELICORUSS s novým albumom

Symfonická black metalová Horda Welicoruss si za posledné roky získala množstvo fanúšikov. Kapela už má na tento rok už takmer plný koncertný kalendár, pretože sa chystá na turné s novým albumom ktorý vychádza 27.03.2020 pod názvom Siberian Heathen Horde.
Dominika Šimová

Deviaty album na ceste

Priaznivci fínskych Nightwish sa dočkajú nového albumu. Novinka pod názvom HUMAN. :II: NATURE. vychádza už 10.4.2020 a kapela zverejnila už aj tracklist.
Michal Roháč

POWERWOLF bilancujú

Niekoľko krát sa dostali na vrchol albumových hitparád, za svoje albumy dostali platinové či zlaté platne a ich albumy sa už vypredávajú v predpredajoch. Koncerty kapely sú vypredané a na festivaloch sú už pravidelne jednou z hlavných hviezd. Kapela sa dostala na vrchol svojej kariéry a tak sa rozhodli vydať album svojich najúspešnejších skladieb. Tento album dostal názov Best Of The Blessed a vychádza 5 júna.
Michal Roháč

RAGE vydali svoj najúspešnejší album

Vydavateľstvo SPV/Steamhammer sa veľmi teší z novinky kapely Rage. Novinka Wings Of Rage sa stala albumom číslo jedna v Európe. Hudobná kritika ho vychvaľuje a fanúšikovia sú nadšený. Rage v spoločnosti Vanish a Serenity už začala svoje turné pod názvom „Wings Of Rage Tour 2020“ a jedna zo zastávok bude aj vo Zvolene 21. Februára kde im budú robiť spoločnosť ešte dve domáce kapely MotorscreaM project a Eufory.
Michal Roháč

V plnej sile opäť vpred

Kapela Marturos je na domácej scéne ešte len krátko a po minulý rok aj napriek úspechu debutového albumu Nameless si prežili aj nejaké turbulencie. Kapelu opustili basák Juraj Odrejmiška a gitarista Adrián Rajnoha. Chýbajúce posty v kapele sú už obsadené a kapela okrem toho že už pracuje na novom albume sa rozhodla nevynechať ani koncertovanie. Dátumy koncertov budú pribúdať a premiéra v novej zostave bude 6. Marca vo Zvolene pred kapelami Symphonity a Rhapsody Of Fire.
Michal Roháč

Američanom SIX FEET UNDER sa v našich končinách páči, v apríli mieria na Slovensko

Legendárny chroptič Chris Barnes príde po Veľkej noci so svojou družinou Six Feet Under zničiť bratislavský Majestic. Agentúra Randal Agency prinesie v apríli na Slovensko legendárnu formáciu Six Feet Under. Ústrednou postavou týchto rezníkov je svojský dredatý frontman Chris Barnes, ktorý založil kapelu po svojom odchode z Cannibal Corpse v roku 1993. Hneď ich debutový album „Haunted“ (1995) sa stal kultovou nahrávkou viac>
KONCERTY


Návrat na obsah