Novinky - HELLMAGAZINE

Hellmagazine
Prejsť na obsah
NAJNOVŠIE PRIDANÉ
NOVINKA • Steve Misik & Co.
Michal Roháč

Slovenská kapela STEVE MISIK & CO. prichádza s novým EP singlom

Stuck In The Truck je Skladba, na ktorej s kapelou spolupracoval Derek Sherinian (Sons Of Apollo, Black Country Communion, Planet X, Ex Dream Theater, Ex Kiss, Ex Billy Idol, Ex Alice Cooper, Ex Yngwie Y. Malmsteen a ďalší). Kapela čoskoro zverejní ku skladbe aj oficiálny videoklip ako, aj lyric video. Skladba vyjde ako súčasť 3 skladbového EP, ktoré bude obsahovať 3 verzie skladby: 1/ Stuck in the Truck (radio edit), 2/ Stuck in the Truck with special guest (feat. Derek Sherinian), 3/ Stuck in the Truck. Všetky relevantné odkazy, kde sa dá skladba Stuck in the Truck feat. Derek Sherinian počúvať zdarma.
Samuel Sámel

Agentúra Rock On Agency posilňuje o ďalšiu českú kapelu

Rock On Agency nedávno ohlásil ďalší prírastok z Česka, ktorým sa stáva ROSA NOCTURNA. Symfonická power metalová kapela z Brna je charakteristická bohatými symfonickými orchestrálnymi prvkami a silnými gitarovými riffmi. Väčšina skladieb je v českom jazyku, ale kapela ponúka aj niekoľko anglických verzií skladieb. Skladby sú strhujúcimi príbehmi, romantickými baladami alebo eposmi s mýtickou tematikou.  Kapela od roku 2007 vydala 4 plnohodnotné albumy, 4 single, 6 videoklipov a od roku 2017 spolupracuje s fínskym štúdiom Darkgrove, ktoré sa im stará o obaly albumov. Ostatný album kapela vydala v novembri 2020 pod názvom „Angels and Beasts“.
Samuel Sámel

GREAT MASTER ohlasuje vydanie nového albumu

Talianski powermetalisti GREAT MASTER spolu so svojím vydavateľstvom Underground Symphony Records ohlásili vydanie nového albumu, ktorého sa máme dočkať 20. mája 2021. Album nesie názov „Thy Harbor Inn“ a má byť poslednou kapitolou pirátskeho dobrodružstva kapely, súhrnom klasických námorníckych skladieb posunutých do metalovej roviny so všetkou energiou a epickými aranžmá typickými pre Great Master. Spolu so vstupom do novej éry kapela ohlásila aj nového člena – bubeníka Jacka Lauretaniho.
Michal Roháč

LORDI vydajú sedem albumov

Pôvodne sa novinka od kapely Lordi objavila ako žart na prvý apríl, ale neskôr toto kapela vysvetlila. Nových albumov až sedem a toto ešte žiadna kapela neurobila. Mr. Lordi sa ku novým albumom vyjadril, že pôvodne chceli vydať desať albumov, ale vydavateľstvu sa tento nápad zdal šialený a nakoniec sa im číslo sedem zdalo ešte ako tak reálne. Po vydaní albumu Killection a následnom turné, ktoré kvôli pandémii muselo predčasne skončiť sme začali skladať nové skladby. Prišlo nám však nudné vydať iba ďalší štúdiový album. Päť albumov už je hotových a na Halloween sa tento rok stane táto šialenosť skutočnosťou.
Michal Roháč

DESTRUCTION zmenili vydavateľstvo

Vydavateľstvo Napalm Records získalo do svojich radov nemeckú thrasmetalovú legendu Destruction. Kapela sa na svojho dlhoročného vydavateľstva nevyjadruje, ale na nový label sa vyjadruje s nadšením. Po podpísaní zmluvy sa frontman Schmier vyjadril: „Toto rozhodnutie bolo po dlhšom uvažovaní. Sme nadšení, že sa môžeme pridať do zoznamu ich fantastických umelcov a teraz nastal konečne čas aby sme sa posunuli ďalej. Už dlhé roky sledujem prácu tohto vydavateľstva, filozofiu a som ich veľkým fanúšikom. Pre naše ďalšie obdobie potrebujeme silného partnera a to je pre nás dôležitý krok.“
Michal Roháč

AT THE GATES vydajú nový album

Švédsky pionieri melodického death metalu dokončili nahrávanie nového albumu. Novinka pod názvom The Nightmare Of Being vychádza 2. Júla 2021. Kapela už zverejnila jeho obal a skladby, album si už môžete na stránke vydavateľstva a ďalších e-shopoch pred objednať.
Michal Roháč

POWERWOLF s novým albumom

Popularita nemeckej kapely Powerwolf je stále rastie a po úspechu kompilácie Best Of The Blessed z minulého roku za ktorú kapela získala zlatú aj platinovú platňu prichádza na rad zbrusu nový štúdiový album. Novinka s názvom Call Of The Wild vychádza 9. Júla 2021 a už teraz si ho môžete predobjednať.
Michal Roháč

ANNEKE VAN GIERSBERGEN a album vydaný virtuálne

Súčasná nepriaznivá doba dáva aj nové možnosti ako môže byť umelec spojený so svojimi fanúšikmi. Jednou z nich je aj Anneke van Giersbergen ktorá sa svoj nový album The Darkest Skies Are The Brightest rozhodla predstaviť prostredníctvom exkluzívnej globálnej udalosti naživo 28. Marca 2021 o 21:00 CET. Vysielanie bude obsahovať akustické vystúpenie zamerané hlavne na nový album, ale aj niekoľko skladieb ktoré fanúšikovia budú mať možnosť v akustickom prevedení prvýkrát. Táto udalosť bude obsahovať aj päť hudobných videí a niektoré zábery zo zákulisia. Dĺžka prenosu bude približne 60 minút (bez bonusových skladieb). K dispozícii bude celý rad balíčkov, ktoré umožňujú fanúšikom prispôsobiť si svoj zážitok. Medzi tieto možnosti patrí prístup k bonusovým skladbám a virtuálne stretnutie a pozdrav s Anneke. Vstupenky sú k dispozícii na www.annekevangiersbergen.com
Michal Roháč

HERMAN FRANK s novým albumom

Po odchode z Accept Herman Frank neostal na dôchodku a usilovne pracuje na svojej sólovej dráhe. 21. Mája vydáva svoj piaty album pod názvom Two For A Lie. Vydavateľstvo AFM Records už zverejnilo obal albumu a skladby. Album si môžete predobjednať v rôznych prevedeniach.
Michal Roháč

Skoro pôvodná zostava HELLOWEEN vydáva nový album

Sen ktorý snívali fanúšikovia Helloween sa splnil. Do kapely sa vrátili členovia ktorí si zopár rokov nevedeli prísť na meno a po úspešnom Pumpkins United turné prichádza dlho očakávaný album. I keď plány na tento rok boli iné avšak opatrenia kvôli celosvetovej pandémii ich trochu zmenili a obrovské turné sa ešte raz muselo preložiť. Kapela sa aj napriek tomu rozhodla nenechať fanúšikov na nový album čakať a zbrusu nový album s názvom Skyfall vychádza 18. Júna 2021. Kapela už zverejnila obal a skladby a album si môžete začať predobjednávať od 26. Marca.
Henry

Cover od FLOOR JANSEN

Každý sa baví počas pandémie ako vie. Niekto vydáva albumy, niekto cover verzie. Jednu z nich nám prináša Floor Jansen. Skladbu z filmu Oblivion, pôvodom od M83 s vokálmi od Susanne Sundfør pretvorila k obrazu svojmu. Posúďte sami, či sa vydarila v odkaze. Kto by chcel porovnať s originálom, nech sa páči Oblivion - M83.
Samuel Sámel

Rock On Agency ohlasuje ďalší prírastok do svojej rodiny: KORMAK

Talianska skupina KORMAK sa pripája do ponuky Rock On Agency. Kapela je aktívna od roku 2017, kedy s jej myšlienkou prišla speváčka Zaira de Candia. Rôzne vplyvy viedli projekt k obsiahnutiu rôznych žánrov, pričom folk metal a celtic metal zostali základným stavebným kameňom. V marci 2018 nahrali svoj prvý singel „The Goddess‘ Song “, ktorý je súčasťou prvého albumu „Ferenus“, ktorý vyšiel v júni 2018, prostredníctvom vydavateľstva Rockshots Records viac>
Michal Roháč

POWER 5 posunují vydání alba Adrenalin

Heavy metalová skupina POWER 5 je z důvodu "Covidu-19" nucena posunout vydání nového CD Adrenalin. Původní datum vydání bylo naplánováno na poslední týden v únor 2021. Bohužel i do nahrávání a příprav alba Adrenalin zasáhl „Covid-19“. Nemoc prodělali bubeník Milan, basák Jirka a podezření bylo také u zpěváka Olina. U něj se "Covid-19" neprokázal, ale díky zánětu hrtanu a karanténě do studia také nastoupit nemohl. Jednotliví členové tak nahrávali v nových volných termínech. Skupina tak studiové práce dokončila až na začátku února. Nyní bude probíhat mix, mastering a samotná výroba CD viac>
Samuel Sámel

Rock On Agency oznamuje novú kapelu vo svojej ponuke: „ALIA TEMPORA“

Česká kapela sa pripojila k súpiske Rock On Agency. ALIA TEMPORA je moderná metalová skupina so silným vplyvom popovej, tanečnej a dubstepovej hudby. Kapela sa vyznačuje hudobným dôrazom, vyhraneným moderným imidžom, chytľavou hudbou a strhujúcim živým vystúpením vďaka silnej osobnosti frontmanky. Kapela už má dobrú odozvu fanúšikov v strednej a západnej Európe, až po krajiny v Severnej Amerike a Mexiku, a už stihla účinkovať na pódiách niektorých významných festivalov. Ich zvuk možno označiť za kombináciu silných metalových riffov, tanečných beatov a dubstepových groovov. Kapelu oceňujú najmä všetci tí, ktorí milujú melodický metal v modernejšej interpretácii!

ALIA TEMPORA: Markie – spev, Stepan – gitara a spev, Roman – basgitara, Patrik – bicie
Samuel Sámel

Rock On Agency ohlasuje novú kapelu vo svojej ponuke: „SYMPHONITY“

SYMPHONITY, skupina Symphonic Power Metal pôvodom z Českej republiky, ale momentálne s novou zostavou a okrem iného s členmi aj zo Slovenska a Ukrajiny. Po asi 10 rokoch nečinnosti sa kapela v roku 2018 preformovala a vystúpila niekoľkokrát naživo a momentálne je s novým materiálom v predprodukcii. SYMPHONITY sú späť, silnejší ako predtým a sľubujú veľké prekvapenia a veľké správy.

SYMFONITA: Mayo Petranin (SK) - spev, Konstantin Naumenko (UA) - spev, Libor Krivak (CZ) - gitara, Tom Sklenar (CZ) - basgitarista, Josef Cigánek (CZ) - Bicie
Michal Roháč

DEE SNIDER zmenil svoje plány

Človek mieni a pandémia mení. Aj takto by sa dali zhodnotiť plány ktoré mal Dee Snider, pretože po turné ku albumu For The Love Of Metal si chcel dať prestávku od hudby a mal v pláne pustiť sa do písania knihy. Namiesto toho vzniklo veľa textov a hudby. Dee sa len v krátkosti zmienil na svojom facebookovom profile o tom že demá sú hotové a tak sa už tento týždeň pustí do nahrávania albumu, ktorý plánuje vydať ešte tento rok.
Michal Roháč

SUZI QUATRO vydáva nový album

Aj napriek nepriaznivej situácii na umeleckej pôde nestrácajú hudobníci chuť do práce a čas bez koncertov trávia skladaním piesní. Jednou z nich je aj Suzi Quatro a momentálne finišuje s nahrávaním nového albumu. Nadchádzajúci album už prejde iba poslednými úpravami a pod názvom „The Devil In Me“ vychádza 26. Marca 2021.
Michal Roháč

Nový album v apríli

Blaze Bayley minulý rok spolu s gitaristom Christopherom Apletonom zložili 10 skladieb. Už pri ich komponovaní nechceli robiť žiadny príbeh a do skladieb vkladali čo možno najviac pozitívnej energie a vytvorili tak pravý heavy metalový album. Album pod názvom „War Within Me“ bol striedavo nahrávaný v Blazeovom domácom štúdiu a štúdiom gitaristu Chrisa Appletona a pri jeho nahrávaní sa spolu producentsky na ňom podieľal Ade Emsley ( Iron Maiden, Tank, British Lion, Voodoo Six).
KONCERTY


Návrat na obsah