Recenzia 16.04.2023 Irrseele - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
Alan Rohan

IRRSEELE - Wahn & Wehmut CD 2023


One-Man projekty nejsou ojedinělé, je jich poměrně dost, tedy přesněji, v rámci možností a kapacity muzikanta. Irrseele je přesně touto formou, Magnuse Animuse. Magnus Animus se na hudební scéně pohybuje dosti dlouho, takže alespoň někteří z vás tohoto muzikanta znají. Udělal pár skladeb které se zas až tak moc nehodily do jiných skupin, takže si udělal projekt kapelu one man show s názvam Irrseele, a album ke konci února 2023 vydává s názvem Wahn & Wehmut, v trvání skoro 42 minut.

Bavorsko, Němčina, temnota, funeral melancholie, ale hlavně black metal. A jak bylo řečeno, nebo jak jsem napsal, není neznámím muzikantem, takže nejde o patlaninu jednočlenky, ale o hutně nadupanou tvorbu, kde ztvárněním slyšíte skoro pěti členné seskupení.

Magnus se zde nepokouší, ale plně vystihl tvorbu severských black (dark) metalových kapel v jejich počátcích 90 let. Takže sever jak bič, se vším všady. U tohoto by mě i zajímalo, protože je tento projekt po čertech dobrý, zda zůstane tak jak u Bathory, jen u vydávání, nebo slovo dá slovo s přátely, našlapou skladby a vyrazí se. Bylo by to záhodno. Album odkaz přiložen níže, lze si tedy vyslechnout.

Verderbnis
Erweckung
Sturmgewalt
Irrsinn   
Requiem
Ursprung           
Metamorphose
Groll     
Melancholie

Návrat na obsah