Recenzia 16.04.2023 Lomour - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
Alan Rohan

LOMOUR - Perseverance of Sickness CD/LP 2022


Lomor je skupina power tria z ostrova Reunion (Francie). Lomor je ovlivněn kapelami velkých jmen jako jsou Slayer, Testament nebo Kreator. Nabízí oldschoolový thrash s občasnou příchutí metalcore. Obzvláště některé pasáže ve skladbách jsou vesměs Slayerovské, ale ne okopírované. Prostě se na sobě makalo několik let, tak aby vše dotahli do tohoto vzezření, a povedlo se naprosto jedinečně. Vyslechnout album lze v youtube odkazu níže.

Na to že vznikli v roce 2018, odehráli nesčetně koncertů nejen na ostrově Reunion, ale i mimo něj. Jejich oldschool thrash se zeryje pod kůži tak dokonale, že po vystoupení, rovnou klub chce aby dohodli další termín. Ono se může zdáti, když se řekne 200 lidí na koncertě je málo, no není, v současné době útlumu. A pod 200 návštěvníků se nedostali, takže. Na ostrově byli účastni těch největších festivalů co se týče metalu.

Album samotné vznikalo skoro rok. Každá skladba vznikala jako samostatné demo,až se docílilo kýženého albového celku. Takže vždy po dokončení skladby, byla umístěna na různé stránky k poslechu i na youtube. První natáčení ve studiu Art Music Studio (Sébastien Camhi) trvalo od konce ledna do konce dubna, samozřejmě s přestávkami. Mix a mastering proběhl v květnu, na samotné album CD/LP se čekalo až do prosince.

Jak jsem napasal veškeré skladby byli uvolněny k přehrátí a poslechu, takže nic nebránilo tomu aby koncertovali a vystupovali kde se jen dá, kde je to možné. Čekat 1/2 roku tak aby se nemohli Lomor presentovat, by nebylo na místě. Ohledně recenzí, chváli na kapelu, kam se podíváte/podíváme – všude jen samé klady. Než album vyšlo bylo domluvenou docela velké turné po celé Francii, a máme zde i další vlaštovky i ze zahraničí, kde chtějí Lomor zařadit na play stage v Evropě do středně velkých festivalů. Klubové vystupování nesčetně počítaje.

Takže se snad sočkáme i v Česku, nebo na Slovensku kde tato thrash banda vystoupí. Při dobrém zvukaři klub či festival neprohloupí, aby nakopli thrash jak se sluší a patří.

Jedna obrovské chvále za jejich výkon. No asi je chválím moc. Bude to tím že jsem fanda Slayer.

Perseverance of Sickness
The Great Defender
Broken Eternity
Kanyar lenfer
Vicious Plan (Of Worms Extermination)
Brother in Black
Certificate of Authority
Constrained Humanity
Ecstatic

Kanyar L’Enfer
Perseverance of Sickness

Návrat na obsah