Recenzia 03.04.2021 Scream3Days - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
Dominika Šimová • 10/10

SCREAM3DAYS - Rhesus Negative


Dnes mi dovoľte predstaviť vám taliansku zostavu, ktorá si hovorí Scream3Days. Tento hudobný projekt sa po niečo viac ako desaťročnom pôsobení a hľadania špecifického zvuku vyvinul v kapelu, ktorá si zaslúži pozornosť širšieho publika.

Rhesus Negative je zatiaľ len ich druhým albumom, no od prvej minúty zaujal moju pozornosť. Spomínaná talianska pätica bola pre mňa pred vypočutím si tejto nahrávky úplnou neznámou a očakávania neboli viac-menej žiadne. Dokonalý mix melodického death metalu, priam ukážkového zvuku a silného vokálu razom vyčaril na mojej tvári úsmev a chuť ísť konečne na poriadny koncert, ktoré mi mimochodom začínajú už poriadne chýbať. Toto stále nové hudobné zoskupenie by sa rovnako pekne vynímalo na menšom klubovom pódiu, ale zahanbiť by sa nenechali ani na najväčšom metalovom festivale. Je to luxusná jazda svetom death metalu vyšperkovaného chytľavými sólami, death metalu plného ostrých riffov, pekelných bicí a statného growl, ktorý dokonale dotvára profesionálne vystavané skladby. Som naozaj veľmi príjemne prekvapená a tento album hodnotím mimoriadne pozitívne.

Po dlhšom čase sa mi do rúk dostal album od relatívne neznámej kapely v našich zemepisných šírkach, ktorý vo mne zanechá dlhšiu pamäťovú stopu. Preto vám túto nahrávku jednoznačne odporúčam, a to nie len pre tých z vás, ktorí máte RH faktor negatív.

Tracklist
Sa - Ta - Na - Ma
Sodoma Impure Race
The First and the Last
Divine Spark - DNA
Majestic 12
Megiddo
Inanna
Sun Serpent's Light
Imago
Rhesus Negative
Návrat na obsah