Recenzia 14.03.2021 Frustration - HELLMAGAZINE

Prejsť na obsah
Dominika Šimová • 5/10

FRUSTRATION – The Dedad City


Rok 2021 sa zdá byť mimoriadne produktívny, aspoň čo sa albumov týka, keďže koncerty sú minimálne na tento čas ešte stále hudbou budúcnosti. Len pred pár dňami vyšiel nový album aj talianskej kapele FRUSTRATION nesúci názov The Dead City.

Tento taliansky štvorlístok sa na klubovej scéne pohybuje s prestávkami už niečo cez 10 rokov, ale The Dead City je v poradí len ich druhým albumom. Počas tejto doby prešla kapela viacerými štádiami a samozrejme s tým príde takmer vždy aj zmena v zostave samotnej. Kapela sa prezentuje ako doom/stoner metal, a preto musím povedať, že moje očakávania boli pomerne veľké. Táto 8-skladbová, 29-minútová jazda už čo-to doomové (oproti predchodcovi) stratila, na druhej strane je ich zvuk teraz o niečo pestrejší a prepája viaceré žánre, čo môže prilákať nový okruh poslucháčov. Skladby sú melodické, pomerne chytľavé, klubovému pódiu priam na mieru ušité. Nasledovník prvotiny Humanity through the Madness priniesol aj celkom výraznú zmenu spevu, ktorá mne celkom po chuti nepríde. Ale ako sa vraví, sto ľudí, sto chutí. Čo sa jednému nepáči, druhý môže naopak vyhľadávať.

Podľa „škatuľky“ doom som očakávala niečo trošku iné, v každom prípade aj tento heavy „rock´n´roll“ môže osloviť. Album je v každom prípade na svete a jediné, čo táto sympatická štvorica muzikantov potrebuje sú poslucháči, najlepšie však poriadny klub plný nadšených fanúšikov.

Tracklist:

The Dead City
Good Guy
Wine of Lust
Follow Your God
Memories
I Want Everything
The Mountain Ghost
Diddling (bonusová skladba)
Návrat na obsah